Nejlepší rodinné auto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Velaník
Kecalka 291 příspěvků 03.11.14 13:23
Nejlepší rodinné auto

Hezký den všem :) Plánujeme koupit s přítelem větší auto, protože čekáme mimčo. Akorát nevíme, do kterého jít. Určitě nepůjdeme do úplně nového, ale jsme ochotni do něj investovat zhruba do 70-80 tis. Jde mi o to, aby nás „nesežralo“, takže určitě ne, nějaký dvou tří litr. A chtěli bychom raději hatchback než kombi. Samozřejmě ať se bavím s kýmkoli, tak se vždycky najde někdo, komu se tahle a tahle značka nelíbí a pořád nás odrazují atd. Je mi jasné, že žádné auto není dokonalé a každé má své minus a zvlášť když není nové. Takže, když to shrnu, chtěli bychom rodinné auto, které moc nežere a něco vydrží (i když bude ojeté, tak ho nebudeme muset každý měsíc opravovat, protože se rozbilo to a pak zas tamto), vyhovovalo by i kdyby nekorodovalo, ale pozink jsem viděla pouze u peugeotů a také aby náhradní díly na něj nestály majlant. Nejsem v autech nějaký přeborník, proto mě zajímají vaše názory a zkušenosti s různými typy rodinných aut a v neposlední řadě, také vaše doporučení :) :kytka: Děkuji za názory. :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Adriana Lima
Kecalka 138 příspěvků 03.11.14 13:30

Nám nejlépe sloužil vw Golf IV 1.9 TDI PD z Německa. V super stavu oproti autům tady v ČR. Vedená serviska atd… byl to combi, rezli zadní dveře tak jsme ho dali pryč, ale motorově byl držák a nic se neporouchávalo. Už máme nové opět vw :palec:

wendy1607
Kecalka 272 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 13:31

Škoda octavia, v naftě to skoro nic nežere, já jezdím za 4,5l/100km. Mám 1,9 TDi 81kw, takže nějaký ten výkon to má. Přidala bych na 100 tis. a v té ceně se dá koupit v slušném stavu. Určitě ne nějakou firemní. Najezdit se dá v pohodě 600 tis. km, takže koupit to někde u 250 tis. km není vůbec hrozné. Já mám 350 tis. km a auto šlape jako hodinky. Pravidelný servis se oplatí.
Náhradní díly se dají sehnat od různých výrobců za různé ceny, takže si každý vybere tu svou cenu.
Je to můj názor, já na škodu nedám dopustit. Ale každý si musí vybrat to co mu vyhovuje.

LenkaN26
Závislačka 4146 příspěvků 03.11.14 13:32

Já mám ford focus combi benzin 1,6,.r. v2003 a jsem spokojená. Mně to žere trošku víc neb mám automat, ale je spolehlivý, nekazí se…

B EL
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 3 inzeráty 03.11.14 13:34

My máme benzínovou Škodovku 1,4 benzín a má 240 tis. a motor OK jen běžný servis.

Oldotter
Kecalka 151 příspěvků 03.11.14 13:35

Koukni na Opel Meriva. Za ty peníze je jich dost - viz třeba TipCars.cz. Dle německých žebříčků na úplném čele spolehlivosti ojetin. Není velký ale úžasně prostorný a variabilní a na rozdíl od Škodovek a VW se prakticky vůbec nekradou. Známí mají už několik let a naprostá spokojenost.

PetraJ
Kelišová 6865 příspěvků 03.11.14 13:39

Tak jako rodinný auto si představuju právě to kombi nebo MPV, určitě ne hatchback. Budete vozit kočár, potřebujete hodně místa. Po poslední zkušenosti se zahraničním autem, kdy nás opravy málem sežraly, jsme pořídili Fábii combi. Mám ji přesně rok a zatím do ní leju jenom benzín. A opravy jsou za pár korun.

Příspěvek upraven 03.11.14 v 19:32

sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 03.11.14 13:41

No my máme Ford C Max a jsme s ním maximálně spokojení. Ale to asi není to, co hledáš. Je to dvoulitr, nafťák, ale spotřeba je fakt malinká, menší než u švagrova polovičního peugeotka. Pro nás výhoda, že tam narveme tři děti v autosedačkách a k tomu my dva rodiče. Zavazadlový prostor, do kterého dostaneme, kočár i zavazadla. Náhradní díly fordů nejsou nijak předražené, je to docela běžná značka. Jó mě se líbily toyoty, ale tam jsou náhradní díly cenově jinde. Ono hlavní problém u ojetých aut je, kde ho sehnat, aby prodejce byl alespoň trochu poctivý, S bazary je to docela bída a fakt často i jako amatér na první pohled poznáš, že to, co k autu píšou není pravda. Takže pokud máte jen jedno dítě a jste tedy docela nenároční, vemte si nějakého kamaráda automechanika a obejděte pár lidí, co přímo prodávají vlastní auto. U starších aut není značka úplně rozhodující, rozhodující je, v jakém je auto doopravdy stavu, kolik má najeto, jestli není bourané a tak…

cverunka
Závislačka 2842 příspěvků 03.11.14 13:48

Octavia, VW Golf combi. Dostupné auta za dobrou cenu, levné náhradní díly a servis, prostorný kufr. :palec:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 03.11.14 13:50

Taky mame CMaxe a super.
Predtim jsme melo Golfa, kdyz jsme jeste byli tri a bylo to mrnave.

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 03.11.14 13:51

Pokud výslovně nechceš combi, navrhla bych malé MPV, oproti hatchbacku má jen výhody - Opel Meriva nebo Nissan Note. Variabilní kufr díky posuvné lavici, dostaneš se od rozměru hatchbacku až ke 450litrům, což je slušné. Japonský Note je navíc držák stran poruchovosti.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 03.11.14 13:52

@Velaník Já to moc nechápu, sháníte rodinné auto, nebo osobní auto :think: Většina holek tu totiž uvádí běžná osobní auta. Já si pod rodinným autem představuji např. Kia Sportage. A na to ti ani na ojetinu 70,80 tisíc určitě stačit nebude. Jestli ale sháníte normální osobák, tak při troše štěstí můžete sehnat relativně slušné auto ;)

Šarlota4
Extra třída :D 10652 příspěvků 03.11.14 13:53

Take se priklanim k VW passat nebo golf. Ale golf rozhodnd neni rodinne auto. Vcera jsme si privezli domu kocarek trojkombinaci a meli jsme teda co delat, aby jsme ho dostali do Volva combi. Meli jsme uplne plny kufr a na zadnich sedackach jeste korbu a autosedacku.

cverunka
Závislačka 2842 příspěvků 03.11.14 13:55

No holky, já vám nevím s tím C maxem. Má teda na objem menší kufr než Golf :nevim:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 03.11.14 13:58

@cverunka ja do nej dam kocarek, kolo 12' i s pridavnejma koleckama a velkej nakup :nevim: :andel: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohřeb Věry Bílé: Bendig poslal polibky, průvod lidí míří na hřbitov

Dnes od 10.45 hodin probíhá pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která nedávno... číst dále >

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >