Nejsem mateřský typ

Anonymní
27.7.20 19:54

Nejsem mateřský typ

Ahoj, je mi 35 a s manželem jsme spolu 18 let (z toho 14 let manželé) oba dva jsme se brali s tím že děti nechceme. Svým rozhodnutím jsem si ve 21 byla jistá a jsem si jim jistá dodnes. Manžel ovšem postoj změnil. Asi 5 let zpátky mě začal ukecavat o miminko. Asi po 2 letech ukecavani jsem si řekla, že by to asi zas tak spatne nebylo a na manželovo přání mít miminko jsem přistoupila. Stále ale do toho šel s vědomím, že mateřský typ nejsem. Nyní máme 2 letou dceru, kterou opravdu celým srdcem miluju. Jsem za ní strašně ráda a vím, že bych pro ni udělala cokoliv. Věnují ji 100% svého času. Ale i přesto vím, ze stále nejsem mateřský typ. A už vůbec ne že bych potřebovala mít více dětí. Jenže když byl holce rok manžel znova začal s ukecavanim o další dítě. Což jsem automaticky hned odmítla. Věděl celé naše manželství, že jsem děti nechtěla. Natož abych jich měla více. Ale poslední 3 měsíce jsou u nás kvůli tomu stále hádky. Vyčítá mi, že se mnou zbytečně strávil 18 let vztahu, že je to ztracený čas, který mu nikdo nevrátí. Je opravdu hnusný. Nikdy se takhle nechoval. Stále mi vyčítá, že kvůli mě má jen 1 dítě místo 2 nebo dokonce 3. Že se mohl mít lépe s jinou ženou, protože by už dávno měl 2-3 děti a dokonce už odrostlejsi. Cítím se kvůli tomu opravdu strašně. I přesto, že vím že celou dobu o tom, že jsem děti nechtěla věděl. Hádáme se snad každý den kvůli tomu. Dokonce i vyhrožuje rozvodem. Na což jsem přistoupila. Na mém manželovi mi opravdu záleží, ale já více dětí nechci a jestli on ano tak vím, že má mu je určitě nedám a bude pro něj lepší být s někým, s kým ty další děti mít bude. Nechci se s ním hádat. Na jednu stranu ho ani nechci ztratit, ale vím, že by to tak bylo lepší pro oba. Jenže nejvíce mám strach z toho co mi sdělil, podle něj když zažáda o rozvod dostane malou do své výhradní péče, protože má uložené sms, kde jsem mu psala, že další děti nechci protože nejsem mateřský typ. A že kvůli této větě „nejsem mateřský typ“ dceru může vyhrát. Na jednu stranu je to logicky blbost. Ale na druhou stranu se opravdu bojím, aby mi holku nesebral. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17387
27.7.20 19:57

Blbost, může dosahnout maximálně stridavky. Zadny soud nevezme jen tak dite matce na základě jedne sms.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21865
27.7.20 19:59

Neboj, nesebere :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
27.7.20 20:00

Nema sanci ti ji vzit, chjo :( :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
27.7.20 20:01

Bezte to probrat do manzelske poradny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54615
27.7.20 20:01

Tak mohl mít jedno a fajn vztah. Takhle bude mít jen půlku… Možná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3179
27.7.20 20:04

To je dement. Malou ti neseberou, neboj. Celej vás vztah věděl že děti nechceš. Mohl si najít někoho jiného dřív. Určitě se nenech ukecat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3966
27.7.20 20:07

Vyhrát? Jako fakt? To není hra, to je život. Ty děti nechceš, nikdy jsi nechtěla, ale hlavně, aby ti holku nevzal. Jak se projevuje to, že nejsi mateřský typ? Každopádně pokud ji nějak zásadně nezanedbavas, otec ji nedostane, maximalne do stridavky, coz je podle me pro dite ta nejhorsi mozna varianta. U nás se krutě upřednostňují matky, takže výlučně péče otce bych se nebala. Ale jeden známý po rozvodu ma deti ve sve péči, s matkou mají určený styk. Ale bylo to tak kvůli jejím problémům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5181
27.7.20 20:10

Tohle je hovadina. Soudy nerozhoduji tak, ze by na zaklade 1sms ti vzaly dite a daly ji do vyhradni pece otci. Proste te zkousi zastrasit a vydira te, abys zmenila nazor.
Nenech se zviklat a trvej na svem. Jako idiot se chova manzel, kdyz celou dobu vi, ze deti nechces a presto si te vzal. Navic jsi mu uz jednou ustoupila a dite mate. Takze ne, neustupuj a rozhodne se nenech zastrasovat. Nema sanci dceru dostat jen sam.

Muj nazor je, ze v tom bude neco vic a jineho, nez jen nahle „osviceni“ a zmena nazoru o 180°na decka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2201
27.7.20 20:11

Neboj se, chce tě jen dusit. Je to idiot, bude ti lépe bez něj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.20 20:15

Neboj se, do výhradní péče dceru nedostane.
To, že nejsi mateřský typ prostě sama cítíš a je to fér, že si to uvedomuješ! A priznavas. Děláš dobře. Nenechej se vydírat a manipulovat do dalšího dítěte. Manžel to věděl..jeho problém.
Držím ti palce, ať se probere a ty se neznasilnuj k dalšímu dítěti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
677
27.7.20 20:16

Teeda, to je ale blbec, je mi to lito… tohlw vsechno zahodit kvuli „mozna budu mit dalsi dite“ :( chapu te a nezavidim, dceru ti stopro nevezme, max stridavka :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2753
27.7.20 20:38

:kytka: fandím ti..
už jsi jeden obrovský kompromis udělala
ON tě zradil
a myslí si, že to může dělat furt a furt ne? tak holt zamez té možnosti, co k tomu víc říct..

Já 13let bolestně toužila po svém dítěti, marně, po jediném, vysnila jsem si kluka
pak po 3.ivf došly dvě holky (adopce)
a chápu tě, že Dohoda je Dohoda, muž to chtěl, já ustoupila
ale bylo to oboustranné… a neboj, soudy se zajímají komplexně… ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30509
27.7.20 20:42

Manžel má právo změnit názor, zvlášť když zjistil, že ho dcera a rodinný život naplňuje. Debilem bych ho úplně nenazyvala, i když od začátku o Tvém postoji věděl. Musí si sám v sobě ujasnit, co chce. Jestli rozvod, dítě ve stridavce a hledat další vztah, nebo se smíří s tím, že s Tebou další dítě nebude. A zpracuje to. Taková SMS není důvod, aby dceru dostal do výhradní péče. Pokud tomu ale nebudou bránit žádné další okolnosti, pravděpodobně dostane střídavku. V tomto případě bych mu to přála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1518
27.7.20 20:44

Asi jsi se měla držet své vize a děti nemít, najít si nekoho, kdo to má stejně. Na takovou věc se přece nedá někoho „ukecat“ :nevim:
Tvého muže nechápu, věděl, jaká jsi, měl odejít a založit rodinu jinde, se ženou, která by o to stála. Evidentně jdete jeden tam a druhý sem a víš, kdo na to nejvíc dojede? Vaše malá, co mezi vámi bude pendlovat a její táta o ní stojí, takže střídavá péče je víc, než reálná. Smutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama