Nejsem společenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 12:39
nejsem společenská

Ahoj, chtěla bych se poradit, zeptat na váš názor, pokud s tím některá máte zkušenost.

Je mi 23 a vždy jsem byla introvert, měla jsem pár blízkých kamarádů. To mi zůstalo do teď, při nástupu na vš jsem si myslela, jak si budu užívat ten bujarý vysokoškolský život. No,3 roky jsou pryč, 90% času jsem trávila učením se a trápením nad oborem, který mi ani vlastně nic moc neříká. Počas studia jsme párkrát byli s přítelem na párty (1× za pul roku), abych mu udělala radost. Já se těšila na víkendy, jezdila jsem do rodného města za svou kamarádkou a kecaly jsme hodiny a hodiny u ní doma nebo v cukrárně u kafe.
Problém vidím prostě v tom, že to kafe je maximum sociálního kontaktu, co já dám, neřekla bych, že mám fobii z lidí, ale jsem ráda sama, mám ráda svůj klid, jdu si radši večer zaběhat. Ale když je třeba pěkné divadlo, tak jdu moc ráda.

Před půl rokem jsme si se spolužačkou koupily lístky na jednu párty, ta je dnes, ona začala, jak ji bolí v krku, takže se chce taky asi vymluvit. Každopádně já nejsem jiná, jsem prostě pohodlná, cesta do Prahy pro mě představuje 3h v buse, a „řádění“ v klubu, kam se mi ani nechce. Do toho mám za týden státnice a radši bych (opět) seděla doma a drtila se. Kdybycom šly třeba do kina, šla bych, ale klub do 4 do rána je pro mě prostě noční můra :D.
Nevíte, jak s tím pracovat? Hlavně s tím, že vždy všem nadšeně vše odkývu a pak z toho couvu? Na jednu stranu mě moje povaha štve, na druhou si říkám, proč se přemáhat, každý má rád něco.
Druhá věc je samozřejmě to, že mě tím má přítel trochu „jistou“.
prosím anonym- osobní info o povaze

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
marin
Echt Kelišová 9986 příspěvků 17.05.19 12:45

Týden před státnicemi bych se také na párty do klubu nehrnula. :mrgreen:

darekp
Závislačka 2550 příspěvků 17.05.19 12:51

Nevidím na tom nic spatnyho, ze nejsi na nejaky parby, mam to dost podobne :) ja teda rada zajdu na nejakou grilovacku s partou nebo bowling, kulecnik.. rada pokecam, pobavim se, ale nepiju a netancuju :nevim: snaha byla, ale proste mi to nic nerika, vsichni me vzdycky nutili do chlastu a do tancovani a me to spis vadilo.. nemyslim si, ze bych o neco prichazela, kazdej jsme nejakej :palec: akorat teda nevim, proc sis ten listek na tu dnesni akci kupovala :mrgreen: nenut se do neceho, co nechces delat, co nemas rada ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 12:56
@darekp píše:
Nevidím na tom nic spatnyho, ze nejsi na nejaky parby, mam to dost podobne :) ja teda rada zajdu na nejakou grilovacku s partou nebo bowling, kulecnik.. rada pokecam, pobavim se, ale nepiju a netancuju :nevim: snaha byla, ale proste mi to nic nerika, vsichni me vzdycky nutili do chlastu a do tancovani a me to spis vadilo.. nemyslim si, ze bych o neco prichazela, kazdej jsme nejakej :palec: akorat teda nevim, proc sis ten listek na tu dnesni akci kupovala :mrgreen: nenut se do neceho, co nechces delat, co nemas rada ;)

Jo děkuju, máš pravdu, mně jen na mě štve, že ona se mnou počítala a já se z toho chci teď vykroutit.

marin
Echt Kelišová 9986 příspěvků 17.05.19 13:00
@Anonymní píše:
Jo děkuju, máš pravdu, mně jen na mě štve, že ona se mnou počítala a já se z toho chci teď vykroutit.

Vždyť píšeš, že jí samotné se tam nechce. Navíc to pochopí, když máš týden před státnicemi. Když nejsi zvyklá chodit na takové akce, tak by si se z toho dávala několik dní dohromady, což před státnicemi není zrovna ideální. Pokud budeš chtít, tak to nech po státnicích, ale když ti to nic neříká takový způsob zábavy, tak není potřeba se k tomu nutit. :nevim:

Makito
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 17.05.19 13:01

Víš, co se říká? „Buď svá“. Já to mám podobně, ve společnosti více lidí jsem spíše posluchač. Dříve mi to taky vadilo, teď když mám děti, se bavím o tom, co mě zajímá a to jsou děti. Jsem spokojená. Prostě každý to máme jinak. Dělej všechno tak, aby ses cítila ty dobře a na ostatní se vykašli. Stejně si myslím, že takových jako jsi ty, je hodně, nejsi žádná výjimka. :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 13:23

Ahoj, mám to velmi podobně. Často nějakou společenskou událost odkryvu, a pak jsem ráda, že se můžu vykroutit. Nejsem na sebe pysna, ale jsem to prostě já. Čím jsem starší, tím vic se s tím smiruju. Mám pár blízkých přátel, a to mi stačí. Jinak ten pocit, že mě má partner moc jistou znám. Jsme spolu přes dvacet let a většinu času travime spolu. Loni přišla menší krize, kdy našel zalíbení v kolegyni. Začala jsem víc chodit ven, ale krize pominula a já se plíživě vrátila do starých kolejí. Jsem prostě taková buchta domaci :mrgreen: Nuda se mnou ale snad není :D Miluju cestování, přírodu atd. Jsme jaké jsme :pankac:

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 17.05.19 13:26

Jsi jaká jsi, s klidem to akceptuj a nesnaž se sama sebe předělat :D Úplně vážně, byla jsem úplně stejná a jsem stejná i dlouho po třicítce… nejsem asociál, ani introvert, jsem dost aktivní člověk… jsem moc ráda s blízkými lidmi a jsem vlastně ukrutně ukecaná… :D ale stačí mi jich pár :) A než se nudit u chlastu a u lidí, kteří mě nezajímají a nemám si s nimi vlastně co říct, a tak se prostě radši věnuju svým koníčkům. A jsem naprosto spokojená :)
Jooo, člověku uteče „spousta super zážitků“… já osobně časem zjistila, že mi stačilo si je jednou od někoho poslechnout a asi bych ani nestála o to je prožívat :D
Takže žij, jak ti vyhovuje… je to TVŮJ život, nikoho jiného. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.05.19 13:27

Hele, jsem absolutně to samý a uklidním tě, že po VŠ s prací a časem s rodinným životem už se na párty v životě nedostaneš, tak to vůbec neřeš. :D Píšeš, že kámoška tam taky nechce jít, tak třeba ještě zkuste na fb nabídnout lístky, ať vám nepropadnou a radši se v klidu douč na státnice a pak naplánujte třeba výlety s kámoškou nebo něco takovýho klidnějšího. Radím ze své zkušenosti ale NĚCO dělat, protože až budeš za pár let doma „svázaná“ s dětma, budeš se tlouct do hlavy, proč s tehdy aspoň nešla na to kafe nebo nejela někam na zajímavé místo. Z těch vzpomínek se pak žije, s miminem už to tolik nejde (i když ti tady bude x lidí psát, že jo, vždycky je to těžší než svobodná). A nemusí to být párty jejda, to ti nic nedá. Tak choď na výstavy nebo cvičit nebo jezdi na kole s někým koho znáš, nemusíš být někde za hvězdu večera. :nevim: Podle mě je mnohem důležitější budovat ty vztahy třeba se 2 kámoškama, který ti vydrží a rozumíte si než mít padesát tisíc známých, kteří ani neví jak se jmenuješ. :roll:

09Veronika09
Kecalka 379 příspěvků 17.05.19 13:46

Jsem stejná jako ty. Nepřemýšlej o tom změnit se a dělej to, co ti vyhovuje. Já jsem třeba úplně jiná než lidi kolem mě, ale jsem to prostě já. Hospody a kluby nesnáším, stejně tak akce s velkým množstvím lidí. Ráda zajdu jednou za měsíc na kafčo s kámoškou, ale to je maximum. Večer jdu ráda plavat a nebo cvičit, ale vždy sama. A pak si doma zalezu do postele s knížkou nebo si pustím seriál. Mě vyhovuje třeba na tom cvičení nebo plavání, že tam ty lidi kolem mě jsou, že nejsem úplně sama, ale nemusím si s nimi povídat. Manžel je pravý opak :-D

Zabatko
Závislačka 4648 příspěvků 17.05.19 13:53

Mám to taky tak. Jiná nebudeš, toto se nedá naučit. Já už s tím žiju bezmála 40 let a čím jsem starší, tím méně to řeším. :dance:

Tomkins
Kecalka 488 příspěvků 17.05.19 13:53

No, ještě musíš rozlišovat mezi tím, jestli tě to nebaví, nebo se ti tam jenom nechce jít. Protože je velký rozdíl mezi tím, když tě něco nebaví, a tím, když bys tam ráda šla, ale nejsi schopná se k tomu dokopat. Já to tak dřív taky měl, že jsem se domluvil na nějakou akci, a když nastal ten osudný den, tak se mi najednou nechtělo. Ale překonal jsem se a pak jsem zjistil, že je to tam hodně fajn a že by mi bylo líto, kdybych tam nebyl.

Zabatko
Závislačka 4648 příspěvků 17.05.19 13:56
@Tomkins píše:
No, ještě musíš rozlišovat mezi tím, jestli tě to nebaví, nebo se ti tam jenom nechce jít. Protože je velký rozdíl mezi tím, když tě něco nebaví, a tím, když bys tam ráda šla, ale nejsi schopná se k tomu dokopat. Já to tak dřív taky měl, že jsem se domluvil na nějakou akci, a když nastal ten osudný den, tak se mi najednou nechtělo. Ale překonal jsem se a pak jsem zjistil, že je to tam hodně fajn a že by mi bylo líto, kdybych tam nebyl.

Neznáš introverty. :lol:

Mystics
Povídálka 35 příspěvků 17.05.19 14:09

Vůbec se tím netrap a jestli se ti tam nechce, tak nechoď. Já jsem taky introvert a mám ráda svůj klid. Pařba do ranních hodin by mě zabila. Já navíc chodím spát brzo, v osum jsem už v pyžamu a chci už mít klid. Občas si i ráda někam vyjdu, ale nerada se seznamuji s novýma lidma, moje největší můra je zůstat na nějakým místě s někým novým a on očekává, že se s ním budu bavit, to mě hrozně vyčerpává.

zrnko
Kecalka 488 příspěvků 17.05.19 16:35

Tak to podle diskuze vypada, ze vetsina lidi jsou budto introverti, nespolecensti nebo se jim proste nechce. :mrgreen: Takze vlastne zadny problem nemas. :)
A ja jsem na tom samozrejme stejne. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama