Nejvýhodnější hypotéka

Anonymní
16.5.18 13:52

Nejvýhodnější hypotéka

Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem lze zjistit, která hypotéka by byla pro nás nejvýhodnější. Musíme chodit do každé banky osobně nebo je i jiný způsob, která hypotéka by byla pro nás nejlepší? Je hodně bank, které nabízejí hypotéku, ale mají různé úroky, požadavky i nabídky a někdy těžko se v tom vyznat. Jedna láká na nízky úrok, ale zase má vysoké poplatky, jiná zase opačně. Chtěli bychom nějaký přehledný souhr, abychom si mohli vybrat. Na Internetu jsem si nějaké srovnávače našla, ale nevím jaká je jejich pravdivost. Děkuji za rady.
Omlouvám se za anonym, ale známí sem chodí a zatím nevědí, že přemýšlíme o stavbě domu a hypotéce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5889
16.5.18 13:53

Tak třeba nějakého ověřeného poradce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7132
16.5.18 13:54

Najděte si nějakého poradce. Když mi napíšeš soukromou zprávu, odkud jste, možná bych mohla někoho doporučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
16.5.18 14:01

Na to jsou dobří poradci. Dáš jim co nejvíc informací a oni Ti vyberou. Ten náš například dělal hypo jedněm kamarádům ještě před námi (to jsme nevěděli - náhoda) a jedněm na naše doporučení, a spokojenost. Kamarádka má v realitce taky takovou osvědčenou poradkyni.

Pokud bys nějakého hledala, pídila bych se hlavně po tom, jak to dělá dlouho: pokud má mít kontakty, přístup k lepším sazbám, opravdu tomu rozumět atd., tak by měl být zkušený.

Jinak ony ty souhrny „na sucho“ jsou dost na pikaču. Hodně záleží na nemovitosti, na kterou si chceš půjčit. Příklad: Některé banky mají tzv. garanci kupní ceny - tedy že např. pokud kupuješ za 4M, banka vychází z toho, že cena je 4M (pokud to není ruina, kde je cena evidentně mnohem nižší); nestane se Ti, že by řekli „náš odhadce říká 3,6M, a na víc vám nepůjčíme“… čili pokud kupuješ dům takhle naknop, vyplatí se Ti, když banka má tuto výhodu, i když má třeba o malinko horší úrok. A takových vychytávek je hodně.

Jinak pokud vím, AirBank s poradci nespolupracuje, tak tam bych zašla osobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6932
16.5.18 14:18

U každé solidní banky by ti měli dát propočet, kolik celkově zaplatíš (včetně úroků, poplatků).
Problém je, že pokud nemáš fixaci na celou dobu hypotéky, tak je takový výpočet nemožný.
Nejvýhodnější je tedy ta hypotéka, kterou si nemusíš brát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6932
16.5.18 14:58

Když o tom tak přemýšlím, tak určitě by slušná banka dala výpočet celkovýc poplatků mimo úrok za dobu trvání hypo.
Pak ž by vlastně stačilo porovnávat jen ten úrok…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.18 09:25

Děkuji všem za rady. Kdyby to šlo postavit dům bez hypotéky, tak to by bylo super, ale takového člověka bohužel neznám.
Takže asi nejlepší bude poradce, kolik si poradci berou přibližně provizi? S poradci nemám moc dobrou zkušenost, nikdy nevím, zda neupřednostňuje nějakou banku, může tvrdit, že je to nejlepší banka pro nás, ale na konec to bude nejlepší banka pro něj.

• Citovat
  • Nahlásit
10751
17.5.18 09:44

Náš si bral jen od banky. Chce to najít nějakého, kterému budeš důvěřovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7132
17.5.18 10:11

„Náš“ poradce třeba říkal hned na začátku, že dostává stejné provize, takže se vážně snaží ušít klientovi na míru. Teď se mi i stalo, že mi poradil založit spořící účet v bance, se kterou nespolupracují, takže z toho nic neměl, ale poradil, co bylo pro mě nejlepší. Jak jsem už jednou psala, pokud budeš chtít, můžu ti pána doporučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
17.5.18 12:06
@Anonymní píše:
Děkuji všem za rady. Kdyby to šlo postavit dům bez hypotéky, tak to by bylo super, ale takového člověka bohužel neznám.
Takže asi nejlepší bude poradce, kolik si poradci berou přibližně provizi? S poradci nemám moc dobrou zkušenost, nikdy nevím, zda neupřednostňuje nějakou banku, může tvrdit, že je to nejlepší banka pro nás, ale na konec to bude nejlepší banka pro něj.

Jo a ještě: pokud chcete stavět, tak myslím někdo se zkušeností bude ještě důležitější. Banky mají hodně různé systémy, jak pouštějí peníze, jak chtějí prokazovat, za co se proinvestovaly, atd. Čili samotné procento sazby je jedna z méně důležitých věcí, které budeš řešit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama