Informování dědiců

Anonymní
15.5.18 18:57

Informování dědiců

Ahoj, nevíte někdo, jak je to s informováním pozůstalých v případě, že dědictví nebylo zahájeno, popř. byl dědic vyděděn? Bude informován písemně od notáře? Je to již dva měsíce od úmrtí a stále od notáře nic nepřišlo. O dědictví jako takové mi ani nejde, spíš o takovou jistotu či tečku za tím vším. Už to chci mít za sebou, vše uzavřít. Ta doba mi příjde již dost dlouhá a stále se nic neděje. Nejsem vypravitel pohřbu a ani s ním nejsem v kontaktu, abych se mohla na věci doptat. Vím, že jde příslušného notáře dohledat, ale zatím to takhle řešit nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
759
15.5.18 19:18

Nás obeslal notář všechny dědice asi 14dní před řízením a dědické řízení bylo až 3 měsíce po smrti tatínka. maminka na vdovský důchod čeká už od února a zatím nic nedošlo…je to na dlouhé lokty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10751
15.5.18 19:37

Maminka zemřela v lednu a na mé výslovné opakované urgence řízení zahájili v květnu (spěchali jsme, musel se prodat barák, aby netrpěl další zimu). Opravdu máš ještě hafo času.

Jinak dohledání není problém. Zavolala jsem na soud a řekli mi, kdo to má na starosti. (Já to potřebovala, chtěla jsem to popohnat kvůli tomu domu - aby řízení bylo aspoň v běhu, až ten dům začneme nabízet ke koupi.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
961
15.5.18 19:43

Mě manžel zemřel v březnu a včera jsem dostala předběžné dědické řízení kde mám dodat rodné listy dětí, doklad o placení pohřbu atd. Důchod také nemám zatím vyměřený. Je to někdy na dlouhé lokty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.18 20:20

Moc děkuji za informace. Takže dle všeho je ještě dost času. Mě právě zmátlo to, že co znám doposud, proběhlo řízení cca za měsíc a teď se to táhne dýl.

• Citovat
  • Nahlásit
270
15.5.18 20:45

Nás kontaktovala notářka až za 7 měsíců…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama