Někdo, kdo kojí a dokrmuje?

Anonymní
21.12.20 20:10

Někdo kdo kojí a dokrmuje?

Ahoj,
Je tu někdo, kdo kojí a dokrmuje?
Dcera 5 tydnů je na prsu líná, saje sotva pár minut a pak buď spí nebo jen dudá. Za půl hoďky jsme u dr na váze nakojili sotva 70ml, pak pořád hledá a je neklidná. Mám si dle dr uvařit dokrm a případně ji ho po kojení dát. Řeším ale jednu věc, UM se má dávat nejdříve po 3h? Jaký je váš den? My kolikrát máme odpo spánek třeba do 5, 6. Nedovedu si představit, že ji budu dávat třeba v 5 a pak že vydrží do 8 vzhůru, protože doma nám neusne. Můžu třeba dokrm vynechat, abych mohla dát dříve? Pro někoho to bude logický, ale já v tom asi pořád hledám vědu :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
551
21.12.20 20:30

Ano měla jsem to tak, vždy nakojit a dokrmit. Malé nevadilo ani když to nebylo po 3 hodinách. Nicméně po čase už zvládla vydržet po dokrmu i ty 3 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10032
21.12.20 20:35

Nakojit 70 ml je fajn. Jednou je to 20, jednou 120, kojení není stejné.

Proč máš pocit, že potřebujete dokrm? Malá málo přibirá? Jak málo?
To, že se kojí pár minut, je u některých dětí normální, stejně tak to „hledání a neklid“ po kojení.
Jak často kojíš? Na požádání? Kojíš v noci?
Měla jsi doma laktační poradkyni?

Většinou není potřeba žádný dokrm, ale doladit kojení nebo se „jenom“ hodit do klidu.
Taky jde o to, jestli kojit chceš nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
21.12.20 20:59
@Lucie_Sx píše:
Nakojit 70 ml je fajn. Jednou je to 20, jednou 120, kojení není stejné.

Proč máš pocit, že potřebujete dokrm? Malá málo přibirá? Jak málo?
To, že se kojí pár minut, je u některých dětí normální, stejně tak to „hledání a neklid“ po kojení.
Jak často kojíš? Na požádání? Kojíš v noci?
Měla jsi doma laktační poradkyni?

Většinou není potřeba žádný dokrm, ale doladit kojení nebo se „jenom“ hodit do klidu.
Taky jde o to, jestli kojit chceš nebo ne.

Malá nám za měsíc nepřibrala ani 200g z porodní váhy. Vidím to na ní, když jsem dokojila, za chvíli choval chlap, tak se natahovala a cucala mu ruku. Kojím když je vzhůru a vidím, že má hlad. Poradkyni jsem měla a přímo u dr jsou laktační poradkyně, s nimi jsem kojila už 3×. Určitě jsem v celkovém neklidu, což vím, že tomu nepřispívá, ale prostě vidím jak se trápí, že je hladová. Když jsme prikrmovali, tak to bylo hned spokojenější miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.12.20 21:04

Ja jsem dokrmovala po porodu nedonosence 2,5 mesice, taky stylem zvazit, kojit, zvazit a pak neco dokrmu, kdyz zesilil, savicku uz nechtel a dal byl plne kojeny. Pouzivejte Calmu, neblokuje sani z prsu.
Pote co savicku prestal chtit jsem asi dva tydny kojila nonstop aby se navysila laktace. Mozna ji potrebujes taky navysit castejsim kojenim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
502
21.12.20 22:51

Dokrmovala jsem z důvodu hubnutí miminka po každém kojení. Když mělo dítě hlad, nakojilo se, dokrmilo a spalo. Někdy po 2 hodinách, někdy po 4, jak chtělo. S kombinací MM/UM naštěstí nemělo problém. Ale těch tvých 70ml je krásné, tam nebude nutné dokrmovat moc, mi tenkrát pilo z prsa max. 30ml.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10032
22.12.20 00:05
@Anymaa píše:
Malá nám za měsíc nepřibrala ani 200g z porodní váhy. Vidím to na ní, když jsem dokojila, za chvíli choval chlap, tak se natahovala a cucala mu ruku. Kojím když je vzhůru a vidím, že má hlad. Poradkyni jsem měla a přímo u dr jsou laktační poradkyně, s nimi jsem kojila už 3×. Určitě jsem v celkovém neklidu, což vím, že tomu nepřispívá, ale prostě vidím jak se trápí, že je hladová. Když jsme prikrmovali, tak to bylo hned spokojenější miminko.

Tomuhle úplně nerozumím.

A co laktační poradila? Děláš to? Funguje?
(jinak ruce cucají i přejedená miminka ;-) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
22.12.20 06:35

@Lucie_Sx tak ta naše nikdy přejedená nebyla. Po kojení se každou chvíli budila a hledala. Včera jsem nakojila, přidala 70ml dokrmu a usnula krásně sama bez nějakého uspávání. Často je dost líná sát, takže nemůžu spoléhat na to, že si odemě vezme dostatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.12.20 00:10

Mám doma měsíční mimčo (porod v 37tt, vaha 2.9kg) a jedu kombinaci UM a MM…

Z porodnice jsem přišla nerozkojená a s panickým strachem, jak to zvládnu. Malej se mi nakonec k prsu přisál jen přes klobouček a vždy jen prso cucal a nesál (jo, je línej po mamince :D). Velmi často mi u kojení usínal, dloubání ani jiné rady nepomáhaly. Kojila jsem většinou přes hodinu a pak stejně šla u udělala malou dávku UM (malej měl hlad, řval mi, hledal, cucal cobse dalo) a dávala ho přes stříkačku. Po 2 týdnech nevyspání, strachu, řvu malýho apod. jsem kojit přestala a nyní to dělám tak, že mlíko odstříkávám. Dostává tedy MM (cca 3× denně) i UM (cca 4× denně, hlavně v noci) a to přes savičku. Já jsem spokojená, mimčo taky, přibírá v normě - při váze 3.7kg, krmení 7× denně vypije kolem 80ml (dle tabulek, ale pokud chce míň, dám míň, pokud víc, přihřeju víc - to si často druhou várku cucne třeba 5× a má dost)…

Co se týče času - přes den se snažím krmit co 3h, někdy se ale stane, že se malej přihlásí sám dřív - neřeším to, pokud mám MM, dám to, jinak umělé. V noci ho nechám spát, obvykle se sám přihlásí po 2.5-3h. Možná to dělám špatně, možná budu trnem v oku jiným. Ale cítím to tak, řídím se tím. Malý prospívá, prdíky ho nyní už netrápí (dávám fenyklové kapky a já sama úplně vyřadila pečivo), je veselý, přes den akční, v noci spavý, tak co. Nějaké povinné 3h pauzy kvůli míchání natráveného a čerstvého mléka neřeším - to mám mimčo nechat řvát hlady třeba 1h jen proto, že není v intervalu?

Četla jsem, že děti krmené přes savičky nevědí, kdy mají dost - nesouhlasím s tím. V průběhu krmení dělám 1 pauzu, kdy malýho nechám i odkrknout. Poté znovu nabídnu lahev. Buď se po ní vrhne nebo pusu vůbec neotevře (ani menší silou). A nebo už v průběhu krmení začne mlíko téct všude (nestíhá polykat) a to taky vím, že má dost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat