Neklasifikace z ČJ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Saruska00
Povídálka 36 příspěvků 22.01.19 09:32
Neklasifikace z ČJ

Ahoj holky, mám na Vas dotaz. Včera mi přišlo dítě s brekem, že ho učitelka v posledním ročníku gymnázia nebude klasifikovat z Čj. Důvodem je chybějící slohová práce, kterou neodevzdala v termínu. Samozřejmě je to její blbost, ale co by jste dělaly na mém místě. Mám to tak nechat? A nebo to nějak řešit?
Děkuji, za každou radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12184 příspěvků 22.01.19 09:35

Tak v posledním ročníku gymplu by to uz mělo řešit dítě samo. Ať si zajde za profesorkou, zkusí domluvit jakékoli náhradní řešení - hlavně s pokorou a slušně neb si to zavinilo samo. Většinou se dá domluvit

lucenka
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 22.01.19 09:37

a má jiné známky? Pokud jo, do školy chodilo, tak bych to tak nenechala. Nejdřív bych poslala dítě za učitelkou, pak případně bych za ní šla sama a na konec bych to řešila s ředitelem. Tohle mi nepřijde jako normální přístup.

Mentalist
Povídálka 41 příspěvků 22.01.19 09:39
@Saruska00 píše:
Ahoj holky, mám na Vas dotaz. Včera mi přišlo dítě s brekem, že ho učitelka v posledním ročníku gymnázia nebude klasifikovat z Čj. Důvodem je chybějící slohová práce, kterou neodevzdala v termínu. Samozřejmě je to její blbost, ale co by jste dělaly na mém místě. Mám to tak nechat? A nebo to nějak řešit?
Děkuji, za každou radu.

Pokud učitelka měla nějaké požadavky a tvoje dcera se na to vykašlala, je to její věc (byť chápu, že jsi matka a chceš to za ni řešit). Pokud tvá dcera je v posledním ročníku na střední škole, tak předpokládám, že její věk je 18/19. To už by tam měla být nějaká zodpovědnost a musí se naučit, že né všechno za ní vyřeší rodiče.

Už si přesně nepamatuji, jak to je na SŠ, ale tuším, že pokud je to v pololetí (ta chyba), tak se ještě k maturitě dostat může :nevim:
Nebo alespoň u nás na škole se to „nějak“ udělalo, když měl spolužák obdobný problém.
Nebo ať si dcera zkusí za učitelkou zajít s prosíkem, že se moc omlouvá a že tu práci donese třeba do druhého dne a pokud by učitelka stále nebyla ochotná, tak ať se s ní zkusí domluvit na nějaké práci navíc.. Kdyby i přes to nic, tak ať si dcera SAMA dojde třeba za ředitelem a zkusí se nějak domluvit u něj, co by mohla dělat a jaké jsou její možnosti. Ale jak jsem napsala, tvá dcera je dospělá a měla by si to vyřešit sama, bez tvé pomoci, už jenom z principu. Do budoucna to pro ní může být zkušenost, jak si na důležité věci dávat pozor. :think:

sagina
Echt Kelišová 7762 příspěvků 22.01.19 09:41

@Saruska00 tak dítě je v posledním ročníku gymnázia, tak si snad známky řeší samo? když jsem u své středoškolačky v bakalářích koukla, že má neklasifikaci z odborného předmětu, tak jsem jí na to jenom upozornila, aby to nějak nezazdila - a dozvěděla se, že ona to ví a další den ráno si jde před vyučováním dopsat potřebný test.

jinak pololetí bych nehrotila. koukni do klasifikačního řádu, měly by v něm být uvedené termíny, do kdy je v druhém pololetí potřeba známky nasbírat, aby byl student doklasifikován za první pololetí. ať si to holka pohlídá a dodělá.

sagina
Echt Kelišová 7762 příspěvků 22.01.19 09:50
@lucenka píše:
a má jiné známky? Pokud jo, do školy chodilo, tak bych to tak nenechala. Nejdřív bych poslala dítě za učitelkou, pak případně bych za ní šla sama a na konec bych to řešila s ředitelem. Tohle mi nepřijde jako normální přístup.

ale jo, záleží na klasifikačním řádu. v něm bývá stanovený minimální rozsah známek z jednotlivých předmětů, aby mohl být žák klasifikovaný. je na studentech, aby si to pohlídali a pokud jim něco chybí, tak si to doplnili. neklasifikace z prvního pololetí se dá doplnit v pololetí druhém.

Blankaspl
Kecalka 232 příspěvků 22.01.19 09:52

Jako rodič dospělého dítěte bych ho nechala, aby si problém vyřešilo samo. Dostane termín, do kdy si klasifikaci dodělá.

lucenka
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 22.01.19 09:58
@sagina píše:
ale jo, záleží na klasifikačním řádu. v něm bývá stanovený minimální rozsah známek z jednotlivých předmětů, aby mohl být žák klasifikovaný. je na studentech, aby si to pohlídali a pokud jim něco chybí, tak si to doplnili. neklasifikace z prvního pololetí se dá doplnit v pololetí druhém.

proto jsem psala, že poklud by dítě mělo dostatečný počet známek, tak bych to nenechala být. Přeci nemůže dát neklasifikaci, kdyby dítě mělo X známek a chyběla mu jedna práce.

AstraG
Závislačka 4439 příspěvků 22.01.19 09:59

Tak za prvné, už to není malé dítě, ale dospělá holka a za druhé, nevěřím, že důvodem je, pozdě odevzdaná slohová práce. Nejdřív si ověř fakta, jak do školy holka dochází atd. Klidně bych za učitelkou zašla, nebo jí zavolala. Ale v klídku, že si chceš ověřit, jak to je a jestli je důvodem pozdě odevzaná práce. Protože tomu já nevěřím, tam bude ještě něco, např. zaměškala 20% výuky čj.

sagina
Echt Kelišová 7762 příspěvků 22.01.19 10:35
@lucenka píše:
proto jsem psala, že poklud by dítě mělo dostatečný počet známek, tak bych to nenechala být. Přeci nemůže dát neklasifikaci, kdyby dítě mělo X známek a chyběla mu jedna práce.

ale ono nejde jenom o dostatečný počet známek, ale taky z toho, z čeho ty známky jsou. pokud má dítě třeba deset známek za aktivitu nebo drobné testíky, ale chybí mu nějaká zásadní větší práce nebo ústní zkoušení, tak taky klasifikován být nemusí. slohové práce bývají zásadní, protože jsou součástí maturitní zkoušky. každopádně v osmnácti je snad dítě dost staré na to, aby za něj chybějící známky nemusela ve škole řešit maminka, ne? obzvlášť, když se jedná o gymnazistu, tedy o studenta bez nějakého mentálního deficitu.

lucenka
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 22.01.19 10:47
@sagina píše:
ale ono nejde jenom o dostatečný počet známek, ale taky z toho, z čeho ty známky jsou. pokud má dítě třeba deset známek za aktivitu nebo drobné testíky, ale chybí mu nějaká zásadní větší práce nebo ústní zkoušení, tak taky klasifikován být nemusí. slohové práce bývají zásadní, protože jsou součástí maturitní zkoušky. každopádně v osmnácti je snad dítě dost staré na to, aby za něj chybějící známky nemusela ve škole řešit maminka, ne? obzvlášť, když se jedná o gymnazistu, tedy o studenta bez nějakého mentálního deficitu.

Tak ale asi to bude i chyba učitele, že student s běžnou docházkou do školy nemá dostatečný počet známek. A ona se někdy podpora rodiče hodí. Někteří učitelé se ke svým studentům nechovají jako k rovnocenným partnerům.

Extra třída :D 12184 příspěvků 22.01.19 10:50

@lucenka ale ona nedodala slohovou praci. U nás to byla jedna z klasifikačních podmínek. Jak je neco takového vina profesora?

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1857 příspěvků 22.01.19 10:51

Nedramatizuj to. Klasifikaci bude mít odloženou třeba o měsíc a v té době slohovku dopise, odevzdá, dostane známku a následně i výpis z vysvědčení. K maturitě stíhá. Kdyby ti studenti poslouchali, co jim říkáme, nemusely by vznikat takové zmatky.

lucenka
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 22.01.19 10:52
@Tichošlápek píše:
@lucenka ale ona nedodala slohovou praci. U nás to byla jedna z klasifikačních podmínek. Jak je neco takového vina profesora?

Tak když ji nedodá, tak učitel může přeci dát známku. Pětku.

Extra třída :D 12184 příspěvků 22.01.19 10:53

@lucenka takhle to ale nefunguje. Ze jednu z podmínek nahradíš pětkou. Tu podmínku proste musí splnit. Vyflakla se na to, tak teď ať si to řeší sama.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Když jsme jí sáhli na kufr, strachy zbledla. Zásadní svědectví v kauze heroinové Terezy?

Svědectví, které jí zlomí vaz? V kauze Češky Terezy obviněné z pašování... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >