Problémy s chováním dcery - důtka tř. učitele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
korena
Závislačka 4492 příspěvků 16.01.19 11:20
Problémy s chováním dcery - důtka tř.učitele

Prosím o radu, pokuď někdo zažíval něco podobného - už nevím jak s dcerou dál…
Je jí čerstvě 12let, chodí do 6.tř. a letos se ji tedy rapidně zhoršil prospěch, ale hlavně dostává jednu poznámku za druhou viz. níže. Včera dostala důtku třídního učitele. Ve třídě stále vyrušuje, ač se dí nyní sama (prakticky nevím jak teda), už jsem ji koupila i náramek s nápisem „Get ready“, aby si při pohledu na něj uvědomila, že se má soustředit a nedělat, co nemá… S dcerou chodím do PPP poradny co dva roky. Má poruchu pozornosti, dysortografi, nějaké znaky dyslexie…dříve jsme docházeli do psych. poradny pro úzkostnost. Doma taky nepracuje, úkoly dělá fakticky s donucením, nepomáhají domluvy, ani tresty..fakticky ji už není ani co zakázat. U úkolů málo spolupracuje, věčně se dohadujeme. V zapomínání nepomáhá ani má kontrola tašky, protože kolikrát zapomene sešit, do kterého má něco vypracovat ve škole, ve škole ho hned ve skříňce nenajde a až třeba po dvou dnech řekne, že ve skříňce byl, že ho předtím neviděla… :zed: To samé třeba s vypracováním úkolů na projekt - má ho doma udělaný, ale zapomene ho vzít do školy včas s tím, že myslela, že je zadaný na jiný obdobný předmět se stejným vyučujícím - takže má zase za 5.
Myslím, že mám velkou trpělivost…dle přítele až moc velkou, že pro ni dělám maximum, ale už víc nemůžu a nevím jak dál…věřím, že ta puberta nepřidá, ale snad má vše své hranice. Nějakou odpovědnost si snad musí uvědomovat. Věřím, že má problémy se soustředěním, během cesty do pokoje doma zapomene, co jsem ji říkala atd… Třídní důtka mě včera úplně dostala, večer jsem probrečela, vidím to jako ostudu a selhání. Uvažuji ještě o objednání a konzultaci v PPPoradně, kdy jsme byli před prázdninami naposledy… pro představu uvádím výčet poznámek za toto pololetí… Pokud jste toto někdo řešil, jak to probíhalo dál? :nevim: Ke včerejší zásilce tří poznámek z poslední doby a informaci o důtce mi řekla, že se o výtvarce nikam nepřesouvala, že jiná spolužačka si sedla k ní a hrály hru, kterou jim paní uč. dovolila - vyráběli jí…o tom, že by vyrušovala v jiných předmětech též nic neví - resp. mi to tvrdí… :zed: Do 5.tř. žádné poznámky neměla…po čtvrté třídě jsme se stěhovali a měnila školu.

Záznamy z kázeňského sešitu:
8/1 Čj - nemá sešit
14/1 Př - vyrušuje, baví se
15/11 Vv - nekázeň při hodině, opakovaně si přesedla a mluvením rušila výuku … byla udělena DŮTKA TŘÍDNÍHO UČITELE za opakované vyrušování, špatnou pracovní morálku a zapomínání –
4/1 Aj - opakované vyrušování, nepozornost
Moc nepracovala ani při češtině, diktát doma opraví znovu –
4/12 Čj - nemá PS
10/12 M - opakovaně nepracuje podle pokynů, neustále se všemu směje a baví se se sousedkou, napomínání nedbá. (.. byla rozsazena a sedí nyní sama)
11/12 Tv - neplní pokyny (holky necvičí a sedí v kroužku) –
23/11 Aj - nemá sešit s domácím úkolem, na konci hodiny však sešit našla v lavici
27/11 Aj - vyrušuje, vybavuje se se sousedkou –
12/11 D - neustále vyrušuje, baví se se sousedkou
14/11 Tv - neustále vyrušuje
Vaší dceři bylo uděleno NAPOMENUTÍ TŘÍDNÍHO UČITELE za vyrušování při výuce a zapomínání školních pomůcek –
31/10 Pochvala za výzdobu třídy - tvorbu halloweenského řetězu během volných chvil o přestávkách
31/10 Pochvala za malování na obličej během Halloween stezky ve škole
6/11 Aj - opakovaně se vybavuje se sousedkou
6/11 Vv - opakovaně se vybavuje se sousedkou
9/11 Porušuje řád školní jídelny - hází svou bundu na zem pod radiátor –
11/10 Nedodržuje řád školní jídelny - opakovaně si nevěší svršky na věšák –
16/10 Aj - odešla na záchod při hodině bez dovolení
18/10 Z - nedává pozor, kreslí si
18/10 Užu - nemá pomůcky –
3/10 Čj - nemá pracovní sešit
5/10 v Praze přišla pozdě na místo určení
8/10 Př - nemá sešit –

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 16.01.19 11:30

to má od různých učitelů?

korena
Závislačka 4492 příspěvků 16.01.19 11:36

@terinka4444 Ano, od různých, i když nejvíce od jedné - to jsou předměty AJ, VV, UŽU - u této pí uč. dcera komentuje, že se učitelka chová stylem, že jde kolem její lavice a najednou ji jentak zavře penál, nebo že ji vytrhne lepidlo z ruky, (když předtím jim řekla, ač si vytištěný zápis nalepí do sešitu) - s tím, že to dělá pomalu…jinak z AJ výuky prý dcera nic nemá, protože je tam takový hluk, jak děti mluvý nahlas, že se nemůže na výklad buď soustředit, nebo pí uč pro hluk třídy nevykládá…není jediná teda, kdo tam vyrušuje…

J_Doe
Závislačka 3189 příspěvků 16.01.19 11:37
@terinka4444 píše:
to má od různých učitelů?

Očividně ano, jsou tam různé předměty..

Vicci
Stálice 60 příspěvků 16.01.19 11:41

Dala bych jí na domácí výuku kamaradka tam dala syna, který má poruchu pozornosti, dyslexii, ADHD… a jsou moc spokojený u jedný „školy“ kde dítě učí přes skype jestli chceš odkaz na stránku tak si řekni ;) dítě neni vůbec stresovaný líbí se mi, že to neni jak ve škole ale prostě jak kdyby tě učila teta :palec: jsou ptej moc spokojený

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 16.01.19 11:42

@korena tvoje dcera ma koukám na vse milion výmluv a důvodu. Jako já tolerantní sem, ale tohle je hodně přes caru. A ještě doma místo jednání na rovinu vymyslí, jak to okecat. Zavedla bych hodně přísný režim, vse absolutne omezené - jak u prvňáčka, když se chová takto. Vyšetření u psychologa bych podstoupila.

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 16.01.19 11:42
@korena píše:
@terinka4444 Ano, od různých, i když nejvíce od jedné - to jsou předměty AJ, VV, UŽU - u této pí uč. dcera komentuje, že se učitelka chová stylem, že jde kolem její lavice a najednou ji jentak zavře penál, nebo že ji vytrhne lepidlo z ruky, (když předtím jim řekla, ač si vytištěný zápis nalepí do sešitu) - s tím, že to dělá pomalu…jinak z AJ výuky prý dcera nic nemá, protože je tam takový hluk, jak děti mluvý nahlas, že se nemůže na výklad buď soustředit, nebo pí uč pro hluk třídy nevykládá…není jediná teda, kdo tam vyrušuje…

hele, tohle jako není úplně normální, ten počet poznámek. Ona dostává poznámku i v jídelně 8o to je škola, kde všem píší poznámky? Jako poznámka sedí v koužku a necvičí? 8o já na to fakt hledím. Dcera bude mít problém, přešla na druhý stupeň, dle našich učotelů je to pro děti náročnější. Tak to řešíš přímo ve škole? Třeba s třídní?

J_Doe
Závislačka 3189 příspěvků 16.01.19 11:43

@korena Mám pocit, že máš tendence dceru omlouvat, ale jí to očividně škodí. Méně „péče“ je někdy lepší…

Také jsme v tomto období měli se synem starosti. Co pomohlo - zákaz mobilu do doby, než přinese jedničku, nebo alespoň dvojku z předmětu, co není tělocvik, výtvarka, hudebka. (Nosil jenom 4 a 5)
A pak, úplné zrušení kapesného, začali jsme mu platit jenom za známky, za jedničky a dvojky. Trvalo to dlouho, ale teď, po více než půl roku, vidíme výsledky. A syn je také spokojený.

aknadar
Kecalka 133 příspěvků 16.01.19 11:45

On je to dost skok pro dítě - z prvního na druhy stupěn. Učitele se střídají mnohem víc, každý ma jiný styl výuky, tempo atd. Některým dětem trvá déle než se přizpůsobí, možná to chce více času? Třeba se to ještě srovná…přeji hodně trpelivosti

Anik
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 16.01.19 11:47

Tak za prvé gratuluju, u nás je napomenutí tř.uč. za 5 poznámek. Dcera má tři, taky za vyrušování, tak okamžitě jsem těmto učitelům psala, aby, pokud to půjde, seděla sama. Ona není jakoby notorický vyrušovač, ale našly se s kamarádkou, se kterou to takto je /nesvádím na kamarádku, dcera se musí ovládat/, navíc je premiant a hřeší na to...... tolik abys věděla, že taky znám,,,, i když naštěstí ne v takové míře.

No u vás jedině pomůcky ráno kontrolovat, vím, opruz, ale jinak to asi nepůjde. Pokud sešit nakonec našla, tak poznámka neměla být, ale asi už učitelé ztrácí trpělivost, což chápu. Ty trpělivost naopak musíš mít, nechápu proč to přítel vyčítá, je to tvoje povinnost vůči dceři, kor když má ty diagnozy. Ty budou asi problém. U nás byl taky jeden takový chlapánek a bylo to hrozný, pak ho přesunuli do jiné třídy, a naše třída se najednou zklidnila /až na občasné výjevy jednotlivce samozřejmě/. On i ten jeden tu třídu rozvrátí, a nedá se to. Na druhou stranu, oni za to často „nemůžou“, to ty diagnozy, i když co byla dřív nevychovanost, je dnes ADHD apod., takže já osobně před diagnozou nesedám na zadek. Ale uznávám, může být.
Chce to spolupráci tvoji a učitelů, a hodně trpělivosti od všech, ale jak říkám, u nás jsme kluka vystrnadili,,,,ro­diče dalších kluků si stěžovali, on otravoval i je, bral jim v hodině věci, mluvil na ně apod., poznámky z toho pak měli i ti druzí kluci, někdy se nechali strhnout, prostě puboši, bylo to v 7. třídě.
Píšeš, že není co zakázat,,,, a co systém odměn? na to by neslyšela? aspoň trošku?

Domácí je výuka by byla řešením, ale jak ji to připraví do života? jak pak bude fungovat v kolektivu? nevim nevim.

Keyllah
Extra třída :D 10676 příspěvků 16.01.19 11:50
@terinka4444 píše:
hele, tohle jako není úplně normální, ten počet poznámek.Ona dostává poznámku i v jídelně 8o to je škola, kde všem píší poznámky? Jako poznámkasedí v koužku a necvičí? 8o já na to fakt hledím. Dcera bude mít problém, přešla na druhý stupeň, dle našich učotelů je to pro děti náročnější. Tak to řešíš přímo ve škole? Třeba s třídní?

to mě taky zarazilo -) jakože učitelka řekne, pojďte cvičit a ona sedí a dělá, že neposlouchá? A ta jídelna? jako jestli ji 10 krát řeknou, bunda se věší a ona ji stále hází někam na topení, tak to i chápu…ikdyž za nás si to spíš učitel se žákem vyříkal a takovéto poznámky moc nebyly…

Hobitka
Závislačka 4364 příspěvků 16.01.19 11:50

Tak mozna nezvlada prechod na 2. stupen, mnozstvi ruznych ucitelu? Plus oni je neznaji, nevi co na ni plati? Treba to s ni na 1. stupni p.uc. „umela“ :think: ? Neumim si moc predstavit, co se v hodine deje, kdyz si daji ucitele praci to az zapisovat do sesitu. Jako ze hazi bundu pod radiator - tehda v nasi skole se s tim nikdo neparal a sli jsme si ji vyprosit ke skolnikovi do kotelny. To si pak clovek jo daval pozor, aby na zemi nic nemel :mrgreen: . Muzes nejak zjistit (na rodicaku?), jak teda presne vyrusuje? Prijde mi, ze to je jeji hlavni problem. Jak je na tom prospechove? Nebavi ji latka, nerozumi vykladu?

Ja mela jednou tridni dutku za tri zapisy v tridni knize. Mela jsem tam, ze o prestavce se prochazim v parku :mrgreen: , o prestavce sedim na parapetu ve druhem patre :mrgreen: a pak sluzba neplni sve povinnosti (byla jsem satnarka, nekdo chtel pujcit klice od satny a nechal ji odemcenou).

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25832 příspěvků 16.01.19 11:57

Neumíš si představit, jak ruší dítě, které sedí vzadu samo? Kope do těch před sebou, volá je, mluví na ně. :nevim:
To má ještě tolerantní učitelku, že za tolik poznámek má jen třídní důtku.
V druhém pololetí bych čekala větší tvrdost.
Zdá se mi, že dcera si buď vymýšlí nebo je dost mimo. Oběhla bych všechny učitele.
A doma nastavila přísný režim. Prostě ji musíš i víc kontrolovat. A vyvézt důsledky z toho, když na to bude kašlat. Tohle je 6. třída. 7. třída je mnohem horší, co se puberty týká.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 3 inzeráty 16.01.19 12:02

Mně teda přijde že škola/učitelka docela přehání. Kdyby se u nás na základce psaly takhle na běžícím páse, tak jich mám taky tolik. Diagnózu žádnou nemám, ale zmatkař jsem taky, co si nenapíšu, nevím, většinou si to ovšem zapomenu i napsat, nebo zapomenu kam jsem to napsala. Domácí úkoly jsem psala na koleni před hodinou, pokud jsem si vzpomněla. Měla jsem vždycky štěstí že jsem měla dobré známky bez větší snahy, takže mi to všechno jakž takž procházelo, včetně velmi děravé docházky na gymplu.
Jediné, co mě přinutilo se nějak zorganizovat a plnit své povinnosti, byla vysoká - tam nedostaneš poznámku, tam prostě vyletíš, když nedodržíš pravidla jednotlivých předmětů. Což jsem, když už jsem na druhý pokus byla na škole kde se mi líbilo, nechtěla. A taky jsem pak chodila do práce a když chceš výplatu, tak prostě děláš, za co tě platěj, no. A postupem času se ze mě stal docela normální funkční člověk, akorát to čas od času chce od kolegů toleranci a třikrát připomenout, kde mám kdy bejt a co tam mám dělat :mrgreen:
Chápu že to je šíleně frustrující, naši by mohli vyprávět o bezesnejch nocích… tak spíš jen jako drobná útěcha, že i nespolupracující lempl a flákač se může celkem slušně vyloupnout, ačkoliv rodičovské snahy se zcela míjely jakýmkoliv účinkem :kytka:

smoule.koule
Kecalka 232 příspěvků 16.01.19 12:07

Já bych se tedy dcery i zastala. Rozumím tomu z té druhé strany, bratranec měl to samé, když chodil na druhý stupeň.
Viděla bych to spíš na to, že dceři nevyhovuje styl vyúky a nezaujme ji, zkusila bych tedy najít školu, s jiným stylem. Zvlášť, pokud má poruchu pozornosti, to jí opravdu výuka musí zaujmout, aby nevyrušovala - prostě se tam nudí.
Místo trestů bych ji spíše motivovala, mě osobně je příjemnější pomyšlení, že když něco udělám tak jak mám, něco za to dostanu než přemýšlet, ať to udělám dobře, abych nebyla potrestaná.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >