První mobil

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jarka K
Závislačka 4128 příspěvků 14.01.19 09:22
První mobil.

Zdravím, syn bude slavit osmé narozeniny a chceme mu pořídit jeho první mobil. Ale vůbec netuším, co vybrat. Je toho tolik. Cena do 3000 kč, dotykový. Nějaký extra funkce mít nemusí. Bude hrát hry, volat, fotit a psát. Měl by se dobře vejít do dětské ručky, takže žádné mega padlo. Poradite?
Moc děkuji :* :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 14.01.19 09:32

@Jarka K já doporučuji třeba Huawei, osobně mám už třetí model a hodně vyhovuje. Cenově se určitě vejdeš do 3000kc (když nekoupíš úplně nejnovější model). Je přehledný, snadno se ovládá (zvládne si na něm zahrát dětskou hru, pustit videa, projíždět fotky a v kritickém případě i zavolat můj ani ne 4 lety syn), foťák má docela slušný (s fotkama z Huawei p10 lite jsem nechala vyrobit našim k vánocům nástěnný kalendář a kvalita mě hodně překvapila, jak to bylo ostré i když sem fotky mnohonásobně zvětšila), volat a psát SMS zvládne každý mobil, i na hry je fajn já teda moc her nehraju, sem tam nějakou logickou na krácení času třeba v MHD nebo čekárně u doktora, ale zas na hry to nechce vyloženě mini mobil. Mám ten p10lite, předtím y6, oba podle mě velikostně tak akorát, člověk na tom něco vidí, ale zároveň to není žádný pádlo na který se musí nosit pomalu kufr :mrgreen: taky si myslím že je docela odolný (když vezmu v potaz že mi aspoň jednou za den někde upadne :zed: ) mimochodem, pokud pro něj uvažujete o nějakém tarifu (takže nebude mít jenom simku a dokupovat kredit) tak většina operátorů nabízí mobily třeba za korunu při podpisu smlouvy.

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 14.01.19 09:46

Budu to řešit tak, ze dostane můj starší mobil. Mame vse od apple, takže je to i propojené, uvidim appky apod, plus mu budu moci sdílet placené hry, hudbu atd. Co to u vás udělat stejne?

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 14.01.19 09:48

@Tichošlápek pokud nemá celá rodina Apple tak to asi pude těžko ne? Když má limit 3000kc tak asi nemají každý na mobil za 20 000kc :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 14.01.19 09:49

@Kriss Tina tak to nevíš, treba ma takový limit jen na dítě :) ti moji jsou taky nicitele, mobil za dvacku by byla zcela zbytečná investice :lol:

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 6 inzerátů 14.01.19 09:52

@Kriss Tina predpokladam,ze @Tichošlápek to nemyslela tak,ze maji jit koupit cele rodine mobily od applu,ale tak,ze tohle sdileni lze udelat i v androidu,manzel to tak ma se synem,oba maji huawei ;)

quanavera
Kecalka 417 příspěvků 14.01.19 09:55

Mam taky 8 leteho a nekupovala bych mu mobil, jen u toho bude vysedavat a zabije mu to detsvi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 09:59

@Tichošlápek máš zkušenost s vytvořením účtu u Apple, u dítěte? Je to limitováno věkem? Naše malá má dovolenej ráno než se vyhrabeme z postele tablet, a je úplně jasný co si pouští na youtube… fíha, krteček a pod…jenže tablet je přihlášenej na moje apple id, takže když si pustím youtube na MacBooku či na Iphone, tak mi tam furt vyskakuje to co si ona pouští a mě to s**e. Takže se nabízí nastavit tablet na ni- tam na youtube nechodím.

ZZloba89
Kecalka 424 příspěvků 14.01.19 10:00

@quanavera tak ona ho asi nekupuje aby tam vysedával… ale třeba 8 leté děti už mají kroužky a podobně, je snažší se domlouvat mobilem než se nedomlouvat vůbec a trnout kde to dítě je…

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 14.01.19 10:04
@Anonymní píše:
@Tichošlápek máš zkušenost s vytvořením účtu u Apple, u dítěte? Je to limitováno věkem? Naše malá má dovolenej ráno než se vyhrabeme z postele tablet, a je úplně jasný co si pouští na youtube… fíha, krteček a pod…jenže tablet je přihlášenej na moje apple id, takže když si pustím youtube na MacBooku či na Iphone, tak mi tam furt vyskakuje to co si ona pouští a mě to s**e. Takže se nabízí nastavit tablet na ni- tam na youtube nechodím.

Mame jeden účet prave na dětském tabletu, aby mi to neprudilo v ntbku a telefonu :mrgreen: ale popravdě mam ho založený pod naším příjmením jako rodinný, nevím, jestli je možnost udělat vyloženě dětský. Appky, kam mohou jim hlidam asistovanym přístupem

Jarka K
Závislačka 4128 příspěvků 14.01.19 11:02

@Tichošlápek nemáme s manželem ani jeden apple. Ale uvažovala jsem o nějakém použitem. Prý jsou jednoduché na ovládání…

@quanavera samozřejmě nebude moct jen vysedávat u mobilu. Chci, aby si na něj začal zvykat. Starat se o něj, zavolat apod. Občas zůstane sám doma, tak aby s námi byl v kontaktu…

@Kriss Tina tarif nechcem. To je zbytečný. Chcem simku na kredit. Máme tak levné volání, že bude prozvanet. A psát bude přes wattsup. Smlouvu pak až někdy v budoucnu…

Nimie
Nadpozemská drbna 26818 příspěvků 14.01.19 11:05
@quanavera píše:
Mam taky 8 leteho a nekupovala bych mu mobil, jen u toho bude vysedavat a zabije mu to detsvi.

Od toho jsi rodič, abys dítě vychovávala, ne? ;) nebo ho zavřeš do bunkru do 18, jen tak preventivně, aby ses nemusela namáhat?

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 14.01.19 11:05

@Jarka K a kde vezme wifinu na to psaní? Tu mají ve škole volně přístupnou? Když říkáš že bude psát wattsup (což myslíš asi whatsapp, což je apka co potřebuje přístup k internetu) :think:

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 14.01.19 11:06

@Jarka K jsou, ale mam trochu obavu, ze i použity bude drazsi než 3000.

Nimie
Nadpozemská drbna 26818 příspěvků 14.01.19 11:07

@Jarka K pořiď nějaké alternativní výrobce - Huawei, Honor (levnější, ale jedou ze stejné továrny jak Huawei), Xiaomi… nebude ti to tolik líto pokud ho rozbije a pro ten účel dítěti bohatě postačí.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >