Nechce chodit do ZUŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BlueFox
Kecalka 143 příspěvků 12.01.19 21:16
Nechce chodit do ZUŠ

Ahoj,
Dcera začala chodit v září na literárně-dramatický obor do ZUŠ a v poslední době mi říká, že už tam chodit nechce, že ji to nebaví, že je to nuda…Dramaťák byl můj nápad, ale netušila jem taky, že budou pořád jen recitovat. Mně osobně to přijde do života jako přínos - naučí se vystupovat před lidmi, naučí se dobře recitovat…jenže…tam nechodí ráda ( samotná recitace jí jde dobře- viděla jsem ji při vystoupení), prý si tam moc nerozumí s ostatníma holkama. Taky chce jít v květnu na přijímačky na jiný obor a nevím, jestli by se nekoukali na to, že z jednoho oboru v pololetí odešla.
Co myslíte- nějak se ji snažit namotivovat, aby ještě vydržela nebo ji nenutit a jít na přijímačky na obor, který dělat chce? Dík za nazor! :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Diana69
Kecalka 495 příspěvků 12.01.19 21:18

Já bych ji nenutila jestli se necítí ;)

Beckyttine5
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 12.01.19 21:20

Nenutit..

Ukulina
Extra třída :D 14856 příspěvků 12.01.19 21:20

Já bych nenutila a nechala ji jít na jiný obor. Dcera chodila vloni, letos nechtěla kvůli učitelce. Má talent, je to škoda, ale nebudeme ji nutit chodit někam, kde se necítí dobře.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2314 příspěvků 12.01.19 21:21

Jestli si to nevybrala sama, tak nenutit. Až si vyberte svůj obor, ale upozornila bych ji, že u toho už musí vydržet.

Aduš8
Kelišová 5219 příspěvků 12.01.19 21:22

Dělala bys něco, co tě nebaví? Já jsme chodila jako dítě na flétnu, jen proto, že se to ode mě očekávalo. Takže jsem chodila za školu a zbytečně držela místo někomu, kdo by tam chodil s radostí.

lamicina
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 12.01.19 21:26

No u nás dcera chodí a chodila na víc oborů ZUŠ. Vždy musela dochodit ročník, školní rok. Po dvou letech nechala tancování a nikdo se na to divně netvářil. Chtěla končit už v prvním pololetí, ale to jsem ji nenechala, musela to dotáhnout do konce školního roku. Pak se změnila učitelka, tak ještě rok chodila, ale pak už to nestíhala a prioritní obory pro ní byly jinde.

BlueFox
Kecalka 143 příspěvků 12.01.19 21:30

@Ukulina
Ale asi ukončila ten jeden ročník? Já bych nejradši, kdyby chodila do června, mezitím šla v květnu na přijímačky a pak se slušně odhlásit. Odejít v pololetí mi připadá prostě nevhodné. Ale samozřejmě je na prvním místě spokojenost dítěte, to je jasné.

4-1.cz
Kecalka 147 příspěvků 12.01.19 21:33

Já bych ji „donutila“ dochodit školní rok. Jsem toho názoru, že se takhle děti neučí žádné zodpovědnosti a v životě je třeba občas zatnout zuby, občas něco překousnout, občas někde vydržet. Nelámala bych to tak že tam musí zůstat na 9 let, je to dítě, ne dospělý, ale v polovině roku bych ji asi přecházet nenechala, abyste za 3měsíce neřešila to samé s oborem novým.. cokoliv se jí znelíbí a šup na jinou školu, na jiný obor atd. Některé věci se také ustálí a po čase to dítě vidí jinak. Nedělala bych zbrklá rozhodnutí, já bych tedy vyčkala.

BlueFox
Kecalka 143 příspěvků 12.01.19 21:33

@lamicina Ano, právě si také myslím, že by měla dokončit ročník.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 12.01.19 21:33

Nechala jsem kluky aby si sami vybrali na co chteji do ZUSky chodit. Taky bych pro ne radeji treba kytaru, ale starsi chtel klavesy a mladsi klavir. Tak to maji.

BlueFox
Kecalka 143 příspěvků 12.01.19 21:38

@4-1.cz V podstatě jste napsala, jak to cítím taky, ale chtěla jsem slyšet více názorů, moc dík!

Ijen
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 12.01.19 21:39
@BlueFox píše:
@lamicina Ano, právě si také myslím, že by měla dokončit ročník.

Ano, ale v pripade, ze by si ten obor sama vymyslela a vybrala. Pokud by chtela odejit z krouzku do ktereho bych ji natlacila ja, netrvala bych na tom aby dodelala pololeti. Krome anglictiny, tam diskuzi nepripoustim.

axelina
Závislačka 2759 příspěvků 12.01.19 21:43

@BlueFox zaleží kolik je jí let a co je duvod že tam nechce chodit… u syna (7) je třeba duvod proč nechce jit na plavání na který se vždy těší skutečnost, že doma běží zrovna televize a on tam zahledl sanitku a čeká že tam něco zajimavýho uvidí…tak začne vyvádět že nikam nepujde… když televize neběží tak se teší…

BlueFox
Kecalka 143 příspěvků 12.01.19 21:45

@Ijen Tak je to ideální. Jenže jsme s dcerou měly trošku jinou představu o náplni toho oboru. Recitace ji baví, ale představovala si, že budou trošku i hrát nějaké divadlo a tak.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama