Známka z českého jazyka v 6. třídě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 13:09
Známka z ČJ - 6. třída

Ahoj holky, jakou byste daly žákovi známku z ČJ v 6. třídě na pololetí, když má 11× jedničku, 7× dvojku a dvojku z pololetky o jeden bod? Jako extra mě to netrápí jestli bude mít 1 nebo 2, ale spíš tak ze zajímavosti, třeba jestli je tu nějaká učitelka a jak hodnotí. Jinak syn má diagnostikované lehké dysgrafické obtíže, ale žádné úlevy nemá, protože je nechce (plán podpory je vypracován, ale neřeší se v praxi). Takže se s tím pere po svém :-). Češtinu obecně nemá moc rád, ale dělá co může. Anonym, není to sice extra citlivé, ale nemusí všichni vědět jaké známky mají moje děti. Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 7675 příspěvků 1 inzerát 21.01.19 13:12

Záleží z čeho ty jedničky jsou. Neze to hodnotit takhle. Pololetka za 2 a kdy jsou další větší známky?

Jeanny21
Kecalka 178 příspěvků 21.01.19 13:12

U nás by se s tím necrcali. Dvojka z pololetky=dvojka na vízo :?

Létavice1992
Kecalka 116 příspěvků 21.01.19 13:14

No, pokud má takové obtíže a je vidět, že se hodně snaží, tak bych mu dala asi jedničku nebo bych jo ještě vyzkoušela. Kdybych byla učitelkou, tak by pro mě bylo hodně důležité, jak se ve škole snaží a jak spolupracuje.

7.straka
Kecalka 433 příspěvků 21.01.19 13:19

Tak známka na vysvědčení není prostý aritmetický průměr známek z písemek. Má odrážet, jak dítě pracuje v hodinách, na domácích úkolech, atp. Navíc, dvojka je u kluka s diagnózou hodně dobrá.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2001 příspěvků 21.01.19 13:21

Tak ono to asi neni jen o známkách ale i o pristupu, snaze atd

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 13:23
@7.straka píše:
Tak známka na vysvědčení není prostý aritmetický průměr známek z písemek. Má odrážet, jak dítě pracuje v hodinách, na domácích úkolech, atp. Navíc, dvojka je u kluka s diagnózou hodně dobrá.

Já vím, ostatní známky krom pololetky mají stejnou váhu. Jinak syn je obecně jedničkář, toto bude možná jediná jeho dvojka, možná ještě z AJ, to se uvidí teprv.

Ennny
Závislačka 2555 příspěvků 21.01.19 13:26

Já byt učitelem koukám na snahu a ne na číslo,e to je jen můj názor…dala bych mu za jedna.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 21.01.19 13:30

Já bych mu v pololetí dala dvojku a přimhouřila bych oči na konci roku. Měl by u mě do června prostě schované plus.

bjitka123
Kecalka 229 příspěvků 21.01.19 13:46

Vysvědčení jedna nebo dvě dvojky v šesté třídě je krásné pro každé dítě. Syn je moc šikovný. Asi bych to vůbec neřešila a byla ráda za to, jak to je.

Alušáček
Závislačka 3393 příspěvků 21.01.19 13:48

Průměr vychází na jedničku, záleží ale na důležitosti známek… Nemáte bakaláře? Tam je průměr rovnou propočítán podle hodnoty známky, například jestli je to jednicka z diktátu nebo jednička z přednesu básně..

srpen89
Ukecaná baba ;) 2067 příspěvků 21.01.19 14:20

Asi budeš hodně ambiciózní matka,když tady kvůli tomu zakládas i diskuze :wink: Je přece úplně jedno,jestli má na vysvědčení v šestce v pololetí z čj jednicku nebo dvojku. Já osobně,vzhledem k tomu,že to před pololetkou měl mezi 1-2 a z pololetky dostal 2 ,tak mu dám na vysvědčení 2.

Monchichik
Kelišová 6438 příspěvků 21.01.19 14:23

Tak u nás má každá známka svojí hodnotu, takže se mu vypočítá průměr a je to. Učitelka může známku zlepšit, když se dítě hlásí a je v hodině aktivní.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 21.01.19 16:47

Nemate Edupage nebo Bakalare? U kazde znamky ucitel nastavi hodnotu a program vypocte vyslednou znamku.

Kyle
Povídálka 31 příspěvků 21.01.19 17:34

No záleží z čeho ty známky má. Pokud má z velkých písemek spíše ty dvojky, tak bych se asi nejspíše přikláněla k dvojce a v druhém pololetí na to přihlídla, napsala si k němu menší plus. Jestli-že to má na půl, tak bych mu dala známku podle toho jak je aktivní v hodině a jak se snaží, jestli nezapomíná úlohy atd.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >