Matematika 2. třída

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 21.01.19 18:51
Matematika 2 třída

Ahojky, mám tu něco pro zábavu. Některé budou určitě vědět ale pro mě je to tedy pěkný oříšek :think: :think: Toto dostal synovec (žák 2 třídy) za úkol.. At jsem googlila jak jsem mohla, nic jsem nenašla.. Takže ženy, víte některá jak toto vyřešit a nějak mi to vysvětlit? :nevim: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
oliš
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 21.01.19 19:03

Jsem v pr..li jak Baťa s dřevákama :D Dcera je ve čtvrté třídě,ale v životě jsem nic takového neviděla.

aknadar
Kecalka 148 příspěvků 21.01.19 19:03

4 4 3
8 7
15
4+7=11

oliš
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 21.01.19 19:06
@aknadar píše:
4 4 3
8 7
15
4+7=11

Ahá,už chápu,ale teď by mě zajímalo,k čemu jim tohle je :nevim:

Havlova
Kecalka 249 příspěvků 21.01.19 19:09

Nahoře v těch pyramidách je vždy dolní číslo součtem dvou horních. V dolním řádku pak součet dvou čísel z označených rámečků musí zároveň dávat příslušné číslo. Např. v druhé pyramidové jsou nahoře samé 5, uprostřed dvě desítky, dole 20. Dolní příklad je 5+10=15.

Uju
Kelišová 6591 příspěvků 21.01.19 19:09

@aknadar A proč to má být zrovna takto? Jaká je v tom logika??? Nějak to nepobíráme :oops:

@Nicollka1993 Není to ta slavná matematika podle Hejnýho???(nebo Hajnýho?)

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19291 příspěvků 21.01.19 19:11

@Nicollka1993 Sčítací trojúhelníky, součet vyznačených políček je dán a musí odpovídat zadání.

@oliš Je to vynikající cvičení - jednak žáci musí kombinovat, zkoušet různé varianty a trénují sčítání a odčítání. Podporuje logické myšlení, ale i mechanické počítání v daném oboru.

sara1000
Kelišová 5599 příspěvků 21.01.19 19:11

Matematika prof.Hejneho.Dcera ji ma na zakladni skole.Ted je ve 3.ti tride A ja tu matiku vzdala uz na zacatku druhe tridy :lol:
Dela to s ji manzel,ja to nepobiram. :mrgreen:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27855 příspěvků 21.01.19 19:11
@Nicollka1993 píše:
Ahojky, mám tu něco pro zábavu. Některé budou určitě vědět ale pro mě je to tedy pěkný oříšek :think: :think: Toto dostal synovec (žák 2 třídy) za úkol.. At jsem googlila jak jsem mohla, nic jsem nenašla.. Takže ženy, víte některá jak toto vyřešit a nějak mi to vysvětlit? :nevim: :mrgreen: :mrgreen:

to je jednoduché, do okénka dolů se píše součet horních dvou čísel… takže když je tam 8, tak prostě musíš napsat dva sčítance tak, aby to dávalo v součtu 8 a zároveň aby ses pak vešla se součtem těch označených čísel dolů do 11… a u ostatních příkladů je to to samé…

Uju
Kelišová 6591 příspěvků 21.01.19 19:13

Už to chápu. No, dobrej masakr.Ještě , že dcera má normální matematiku(také druhá třída), protože to by se jen domácí úkol z matematiky u nás dělal celé odpoledne.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27855 příspěvků 21.01.19 19:13
@sara1000 píše:
Matematika prof.Hejneho.Dcera ji ma na zakladni skole.Ted je ve 3.ti tride A ja tu matiku vzdala uz na zacatku druhe tridy :lol:
Dela to s ji manzel,ja to nepobiram. :mrgreen:

my matematiku podle Hejného nemáme a dcera to taky ve škole měla…

Havlova
Kecalka 249 příspěvků 21.01.19 19:13

@Uju Není. Dcera to kdysi počítala, měla klasickou matematiku. Jinak to procvičuje logické myšlení.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27855 příspěvků 21.01.19 19:13
@Uju píše:
Už to chápu. No, dobrej masakr.Ještě , že dcera má normální matematiku(také druhá třída), protože to by se jen domácí úkol z matematiky u nás dělal celé odpoledne.

děti to zvládají lépe než rodiče… :mrgreen:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19291 příspěvků 21.01.19 19:14
@Uju píše:

Nebylo by fajn, kdyby tvoje dcera pobrala z matematiky víc než ty? Můžeš si být jistá, že dcera by to zvládla a ty by ses třeba něco nového přiučila.

pristelepe
Povídálka 50 příspěvků 21.01.19 19:15

Hejný. Pokus na dětech. 8) Ty bystré to rozvíjí, méně bystří to vzdávají ještě než doctou zadání.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >