Reklama

Neklesající horečka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Crackell
Stálice 54 příspěvků 31.12.17 00:56
Neklesajici horecka

Ahoj maminky, mate nekdo zkusenost?
Mam 2 a pul letou holcicku. Pred 6 dny ji zacaly horecky 39,5. Vcera konecne bez teplot, predevcirem jen zvysenou. Vcera byla venku, ale urcite neprochladla, jen sla na vzduch. Dnes od rana pres 38 a ted topi zase pres 39,5.

Dala jsem zabal (po staru jako ja, kdyz byla dite). Kleslo na 38,7 a soupla paralen. Stridam paralen a nurofen po 4 hodinach. Ted cekam, az zabere lek a nechavam pod perinama vypotit (zase jako za nas). Mate zkusenost, ze by se nemoc takto vratila? Crp ma na virozu, moc cistou, zadne jine komplikace, jen pry lehky povlak na mandlich..

Dekuju moc

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Ladiabola
Kecalka 302 příspěvků 31.12.17 01:00

http://www.mimiforum.cz/…avne-srazet/

Zkuste ty octové ponožky.

hapolda
Zasloužilá kecalka 975 příspěvků 31.12.17 01:02

Evidentne jeji telicko s necim bojuje :( moje dcerka 10mesicu teplotuje uz treti den. Zda se ze je to uz na ustupu, tak snad se uz nevrati. Zabaly a potit no, to je nejlepsi!! Ma rymu, kasel? Nase nema nic, jen teplotu. :nevim:

Elza56
Kecalka 116 příspěvků 31.12.17 01:05

Hlavne ji brát ven az bude alespoň 2 dny bez teplot. Ne takhle brzo.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 23 inzerátů 31.12.17 01:05

@Crackell Pokud je jinak v pořádku (CRP apod., jak píšete), tak bych se soustředila hlavně na to udržení teploty… Některé děti holt na horečky trpí. Zkuste ty octové ponožky, u syna to bylo jediné, co zabralo v noci na horečky při šesté nemoci. Jinak klidový režim, aspoň pár dnů, i když už bude v pořádku, tak raději moc nechodit ven, případně držet v kočárku.

majinka81
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 31.12.17 01:07

@Crackell pod peřinou vypotit na to pozor jestli má vysoké teploty, aby nedostala febrilni křeče. Mě se to bohužel u syna stalo :,( udělala zabal nasadila léky proti teplotě a sup pod peřinou vypotit. Léky bych moc nekombinovala. Spis bych opakovala zabaly. Kluk měl takhle teploty 4 dny pak nic a po dvou dnech zas. Dceři zabírají nejlépe paracetam. cipky

Crackell
Stálice 54 příspěvků 31.12.17 03:44

Dekuju moc

Crackell
Stálice 54 příspěvků 31.12.17 03:46

@majinka81

Dekuji.
Myskite, ze ty febrilky mel kvuli perine? Ja jen, ze by tomelo byt z te zmeny teploty, tak jestli by je nemel stejne. Nechci aby vyznelo spatne, nastesti si ani neumin predstavit, co to musi byt za muka. Ja dala i diazetan, kdyz to slo nad tech 39,5, mam z toho pekny strag

Halamka
Závislačka 3570 příspěvků 1 inzerát 31.12.17 07:12

Zabaly a vedro pod perinou mohou teplotu zvysovat. Ja bych to nedelala.
Obleknout lehce, pod perinu ano, ale ne vyslovene na poceni a zabaly fakt opatrne. Staci ochlazovat periferii tela-ruce, nohy, hlavu a jen pokud je nema studene.
Octove ponozky nebo i jen otirani plenkou namocenou v octove vode /zapesti a kotniky/ vytahne horkost o stupen dolu.

zuzu224
Extra třída :D 14333 příspěvků 31.12.17 07:34

Ja teda nevim, nejsem odbornik, ale co jsem cetla kdyz byly deti nemocne, tak poceni pod perinou uz je prekonane a naopak doporucovali, aby se deti prirozene ochlazovaly a ne prehrivaly.
Takze treba jen pod tenkou deku apod. :nevim:

mag12
Kecalka 329 příspěvků 31.12.17 07:54

Jak psaly holky výše, presne takový postup nam doporucovali v nemocnici při hospitalizaci dcery. Neprehrivat, jen pyzamo (ne více vrstev) a tenčí perinu, chladnější vzduch v místnosti a zvlhcovat (mokré prosteradlo k postýlce), aby se jim lépe dychalo. Nase dětská doktorka jeste doporučuje rozdrceny led v sáčku přes plenu do třísel (moc se jim to nelíbí, ale funguje to). At je brzy lépe!

Crackell
Stálice 54 příspěvků 31.12.17 08:24

Holky dekuju…ja vim, ze se to doporucuje..ja to zkousela a prave bez vysledku, tak jsem udelala po staru..na nas vzdy zabralo a male taky zabere..navic mi furt rika, ze ji je zima, takze zabaly nebyly, ale ma na sobe perinu a jeste deku…

V pokoji je velmi chladno, na ty lehci zabaly myslim musi byt pokojova teplota, coz proste nejde tady nejakych 22 vytvorit..takze mozna ty novodobe zabaly delam spatne, ale prijde mi, ze ani nevim jak to poradne delat. Ja to beru podle sebe, ze kdyz mam pres 38, tak se rada zachumlam a potad e vypptim, a urcite se mi nechce lezt do sprchy a ocazovat se. Tim nerikam, ze to je spatne, jen proste nevim, jak na to..a uz tyden nespim, tak jsemfakt zoufala:(

Halamka
Závislačka 3570 příspěvků 1 inzerát 31.12.17 08:38

@Crackell Vis jak, dospely na sobe pozna, jak potrebuje se potit a tak, ale u ditka je to fakt osidne. Vyzkousej ten ocet. Dva dily vlazne vody, jeden dil octa, namacet plenku a otirat kotniky a zapesti. Ale i to pouze v pripade, ze ma koncetiny teple. Pokud ma studene nohy a ruce, tak zadne zabaly!.
Je to vycerpavajici, taky jsem padala na usta, kdyz dcera mela co 14 dni neco, dve spalove anginy v mesici…
Pokud vy se to nelepsilo, sjela bych na pohotovost, at udelaji crp, jestli nejsou potreba atb. Je zbytecne, aby jste se trapily dele, nez je nutne.

majinka81
Ukecaná baba ;) 2256 příspěvků 31.12.17 08:54

@Crackell mě se pod tou peřinou sice spotil, ale jak měl vysokou teplotu tak jsem ho ještě víc přehrála :zed: je to už 10 let a takovou blbost už bych teudelala. Jak už tu píší. Lehce obléci opravdu slabou perinu a hodně větrat.

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 31.12.17 09:47

@Crackell jak uz tu padlo, pod perinu ne a zabaly se taky moc nedoporucuji. Max sprcha/vana-idealne s teplomerem a aby byla tak omstupen chladnejsi nez je horecka, ale POUZE pokud ma teple ruce a nohy. Nebo vlazne ponozky, bez octa. Stridat ibu/paracetamol v krizi po 3 idealne alespon po 4 hod. Hodne pit - cokoliv, i sladke hlavne at pije. Chyba byla jit ven. Po konci horecek min par dni doma. FK jsou ze skoku teplot- nahoru i dolu a uz by je s nejvetsi pravdepodobnosti mela. Klid, chladnejsi mistnost a nezabalovat. U lekare jste asi byly kdyz crp ok. Pri zhorseni na pohotovost. S horeckama mam zkusenost. Drzim palce.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >