Neklidný a krátký spánek miminka

3
18.1.20 10:16

Neklidny krátky spanek miminka

Zdravím všechny maminky, prosím o radu neho skoro 8 týdenního chlapečka. Spinkaval celkem pěkně, nějaké výjimky byli ale poslední týden je jiny. Usina v noci okolo 2 hodiny ale s tím že do té doby leží přijde mi že chce spinkat zavrene oči, zabere na 2 minuty a začne se kroutit, vygraduje to v pláč. Hodně se někdy u toho prohyba, šermuje ručičkama. Je celkově neklidný. A tak to pokračuje do té 2 ranní než usne. Vždy ho utesuji, snažím se všechny možné varianty. Zavinovat, nosit v naruci, houpat. Pláče, pak asi vyčerpáním na těch malinko pár minut usne a pak začne nanovo. Přes den mi přijde spánek taky špatný neusne do hlubokého spánku protože se probudi taky s pláčem, pláče, přitom se protahuje, mrska sebou ma napnute nozicky, s hlavou kroutí a pak zase usne. Chtěla bych se prosím zeptat jestly nějaká maminka s tím ma zkušenosti a jestly to není nic vážného. Pani dotorka mě postrašila a poslala nas na neurologii. Přijde mi že je celkově takovy napjatý pri to jak pláče a krouti se a prohyba. Bříško masíruju, dam na tygrika, natiram, nahrivam, cvicim, kaka pěkně. Na prdiky mi to nevypadá.

Dekuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5948
18.1.20 10:22

Co ho zkusit zavinout? Nebudí se spíš pohybem ručiček? Nás syn byl jako miminko takový dráždivější. Hned se všeho lekal, hrozně se bouchal ručičkami když usínal a nebo když usnul tak se tím vzbudil a plakal. Zkusila bych zavinovat, fakt pevně, aby nevytáhl ručky. Zkus do velké pleny, najdeš na YouTube jak se to dělá ;) postupně to u něj všechno přešlo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5948
18.1.20 10:23

A nebo zkusit nosit v nosítku a nebo v šátku. Možná raději ten šátek na takto malé miminko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1365
18.1.20 10:43

Vyšetření raději absolvuj pro svůj klid. Ale jinak nám pomáhalo zavinutí, rozhodně nedávat spát jen na holou matraci, ale buď v té zavinovačce nebo jsem podkládala větší rozvinutou zavinovačku, můžeš zkusit i hnízdo, dobré jsou mantinely. Pomáhá i dudlík a bílý šum. Ten se dá jednak buď pustit, třeba tady : http://www.bilysum.cz/ nebo nám třeba pomáhal zapnutý fén. A dudlík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
18.1.20 12:33

Vcera jsrm zakladala diskuzi, mam sedmitydenni holcicku a je to, jak kdybys popisovala ji…
Doktorce jsem zo tedy zatim nerikala. V noci ale usne rychleji. Spi i 11 hodin v kuse, jen ma problem zabrat, presne jak pises, 3 minuty spanku, krouceni a plac.
Ja jeste premyslim, jestli to nemuze byt nejaky druh refluxu, ale bez zvraceni, jen ze ji neco trapi v krku. Protoze chodi spat po jidle a tak cca po hodince je to vzdy dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
18.1.20 13:41

@JanaTý tak to je krásné 11 hod. Mě spí trhane opravdu s poplakavanim i pres den a i v noci. Pres den neda vic nez hodinku s prestavkama a v noci kdyz uz zabere v ty dvě hodiny tak spi dve a pul hodiny presne na jidlo a pak, pak opet dve a pul hodky az tak do 9-10 rana potom uz opravdu trhane po hodince… Dudilka dávám, ten ho trochu uklidňuje… Potom budto zabere z unavy nebo z pláče :( kdyz ho zavinu tak ma porad tendenci se hýbat a úplně az rudne nekdy a pal zacne moc plakat ze to nevydrzim a rozdelam ho. Nejlepe kdyz uz spi tak v perove perince ale rucicky na boku ma u hlavy a plenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama