Reklama

Nekojím a nemám menstruaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Zouina
Povídálka 30 příspěvků 27.03.18 21:09
Nekojím a nemám menstruaci

Ahoj holky. Mám 3 měsíční dceru. Od porodnice je na UM. Byla jsem na kontrole u gynekologa a divil se, že jsem to ještě nedostala. Dle jeho předpokladů se to mělo dostavit v nejbližších dnech. Mám měsíc po kontrole a nic. Né, že by mi to chybělo, ale kdy myslíte, že by bylo vhodné tam volat? A ještě jedna věc před tehotenstvím jsem brala antikoncepci Adelle a teď mi nasadila Khalissimu, kterou lékárníci skoro neznají a koukají na ní divně, tak to ve mě vzbuzuje pochybnosti. Máte s ní nějaká zkušenost? :nevim: díky :*

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24768 příspěvků 27.03.18 21:22

@Zouina Jako nekojící mi bylo řečeno, že by MS měla dorazit do 3m od porodu. Pokud ne, měla jsem přijít na vyvolání. Nikdy jsem to nepotřebovala, MS vždy během 3-4 měsíců po porodu dorazila. Osobně už se na to teď dívám jinak, i kdyby nedorazila, nechala bych tomu čas a vyčkala, ať si tělo poradí samo.

 
Zouina
Povídálka 30 příspěvků 27.03.18 21:23

@fragola dobře, tak děkuji mockrát. Je to moje první miminko, tak jsem ze všeho kolem toho vyplašená :lol:

 
Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24768 příspěvků 27.03.18 21:29

@Zouina To záleží čistě na tobě, jak se k tomu postavíš. Když jsem měla před 14 lety první dítko, taky bych v případě nedostavení MS poslušně napochodovala pro injekci. Teď už bych to nelámala přes koleno a nechala to být. Pokud bys z toho měla být nějaká nervózní, klidně to s MUDr. řeš, to záleží na každé z nás, jak to cítí :)

 
pe-terka
Neúnavná pisatelka 15619 příspěvků 27.03.18 21:30

@Zouina přesně jak píše @fragola, žádný vyvolávání menstruace. Proč někteří doktoři mají pořád potřebu do těch žen něco umělýho cpát? Tělo si poradí samo, až bude čas…
Zakl, zeptala ses doktorky, proč ti mění typ antikoncepčního přípravku?

 
Zouina
Povídálka 30 příspěvků 27.03.18 21:41

@pe-terka No popravdě neptala. Jen řekla, že kdyby byly komplikace, tak ať se ozvu. Brala jsem to, divila jsem se až pak, že ve 3 lékárnách (Max, Benu a IPC) jí ani neznali, museli ji objednat z centrálního skladu a když mi přišla, tak, lékárnice se mě ptala, jestli jsem jí používala už predtím nebo poprvé. Tak jsem řekla, že mi jí změnila doktorka, má být prý šetrnější. Tak se jen usmála a povedela mi, že šetrnější ne. Nemůže být něco šetrnější a zároveň nejlevnější. Tak pak jsem začala brouzdat po netu a tam žádné recenze nebyly. Jen informační leták. :nevim: :think:

 
Nell2
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 27.03.18 21:46

Mně hned na kontrole po 6-ti nedělí cpala vyvolávačku, odmítla jsem tak prej aspoň utrogestan na 3 měsíce, to jsem taky odmítla, na co do sebe cpát hormony..po 3 měsících už bych to možná zvážila..

 
radkka
Generální žvanilka 20311 příspěvků 27.03.18 21:57

A jak jsi jí nasadila, když nemáš menstruaci? :think: U některých HA může dojít k vymizení menstruace, poradila bych se s lékařkou.
S tím, že jí lékárnice neznala bych si fakt nedělala hlavu, skončila doba, kdy se nesmělo kopírovat složení prášků jako Yasminelle apod. takže momentálně je na trhu spousta HA, od jiných výrobců, kteří už nemohou tak nastřelit cenu, složení je stejné. Konkrétně tvojí neznám, ale můžeš si to podle složení zjistit. Já měla něco podobného, také mi ji vždy objednávali, ale bylo to to samé, jako YAZ, akorát za polovinu ceny.

 
Zouina
Povídálka 30 příspěvků 27.03.18 21:59

@radkka ještě nenasadila :) jen jsem se ptala na zkušenosti ☺️

 
Nell2
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 27.03.18 22:02

Mně taky nabízela i HA, tak jsem se ptala jdy bych ji začala brát když nemám, tak mi odpověděla, že hned od zítra..a jako jestli bych byla i chráněná :nevim:

 
radkka
Generální žvanilka 20311 příspěvků 27.03.18 22:03
@Zouina píše:
@radkka ještě nenasadila :) jen jsem se ptala na zkušenosti ☺️

Jo ták :think: Já bych zkusila ještě vydržet, co třeba pít kontryhel nebo zkusit nějaké vitamíny?

 
pe-terka
Neúnavná pisatelka 15619 příspěvků 27.03.18 22:33
@Zouina píše:
@pe-terka No popravdě neptala. Jen řekla, že kdyby byly komplikace, tak ať se ozvu. Brala jsem to, divila jsem se až pak, že ve 3 lékárnách (Max, Benu a IPC) jí ani neznali, museli ji objednat z centrálního skladu a když mi přišla, tak, lékárnice se mě ptala, jestli jsem jí používala už predtím nebo poprvé. Tak jsem řekla, že mi jí změnila doktorka, má být prý šetrnější. Tak se jen usmála a povedela mi, že šetrnější ne. Nemůže být něco šetrnější a zároveň nejlevnější. Tak pak jsem začala brouzdat po netu a tam žádné recenze nebyly. Jen informační leták. :nevim: :think:

v tom případě bych se zeptala dotyčné magistry, z jakého důvodu vidí nový přípravek jako méně šetrný? Větší - vyšší obsah hormonů, agresivnější typ účinné látky, méně kvalitní složení, více přídatných látek? Je pravda, že magistři v lékárně mívají někdy větší povědomí o chemickém složení a interakcích preparátů :think: Pokud by mě v lékárně přesvědčili, zeptala bych se judr, proč mi předepisuje méně šetrný lék :think:
A že mě nutně chce vyvolávat manses by se mi taky nelíbilo.

 
pe-terka
Neúnavná pisatelka 15619 příspěvků 27.03.18 22:39
@radkka píše:
A jak jsi jí nasadila, když nemáš menstruaci? :think: U některých HA může dojít k vymizení menstruace, poradila bych se s lékařkou.
S tím, že jí lékárnice neznala bych si fakt nedělala hlavu, skončila doba, kdy se nesmělo kopírovat složení prášků jako Yasminelle apod. takže momentálně je na trhu spousta HA, od jiných výrobců, kteří už nemohou tak nastřelit cenu, složení je stejné. Konkrétně tvojí neznám, ale můžeš si to podle složení zjistit. Já měla něco podobného, také mi ji vždy objednávali, ale bylo to to samé, jako YAZ, akorát za polovinu ceny.

s tím stejným složením těžko říct. Mě kamarádka, pracující v lékárně řekla, že samozřejmě v duplicitních přípravcích je účinná látka stejná, ale ten přidaný „balast“ se může dost lišit. I kvalitativně. Podobně jako s potravinami. Na první pohle stejné, ale složením mohou být diametrálně odlišné a kvalitou taky. U potravin si to laik ještě ohlídá (porovná), s léčivy už je to horší.

 
radkka
Generální žvanilka 20311 příspěvků 27.03.18 22:42
@pe-terka píše:
s tím stejným složením těžko říct. Mě kamarádka, pracující v lékárně řekla, že samozřejmě v duplicitních přípravcích je účinná látka stejná, ale ten přidaný „balast“ se může dost lišit. I kvalitativně. Podobně jako s potravinami. Na první pohle stejné, ale složením mohou být diametrálně odlišné a kvalitou taky. U potravin si to laik ještě ohlídá (porovná), s léčivy už je to horší.

To samozřejmě možné je, ale myslím, že zjistit se to dá ;)

 
pe-terka
Neúnavná pisatelka 15619 příspěvků 27.03.18 22:46
@radkka píše:
To samozřejmě možné je, ale myslím, že zjistit se to dá ;)

tak jasně, když máš oba přípravky v ruce (v počítači). Ale málokdo je chemicky tak znalý, aby věděl, v čem se ta která obsažená látka liší a jak působí na organismus, navíc ještě v kombinacích. Ne nadarmo je farmaceutická fakulta docela náročná.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >


Reklama