Nekončící průjem..

7368
11.4.10 08:20

Nekončící průjem..rady a typy jak na něj

Ahojky všem,
nevím nenašla jsme toto téma, snad ale pomůže více lidem, protože průjmu je všude habaděj, my se s ním ted zlobíme už skoro týden , ale podruhé (začaly jsme blinkáním jeden den a horečkami u malé, starší to zvládl bez nich) - nedávno se z něj děti dostaly a ted druhé kolo…
proto prosím o typy a rady jak na něj..taky přihodím co jsme vyzkoušely
u malé dcerky
ORS200od hippu - prý je dobrý, ale mě ho malá bohužel nechce pít protože je slaný :oops:
kulíšek - to samí.. :roll:
Smecta - jedí cca 3.den a srajdí furt,ale nacpu ji do nich (do pití, přesnídávky) 8-)
dieta (rohlík, piškot, mrkev s rýží či bram.) černý čaj, mrkvovo jabléčno banánové pití a přesnídávky..
rýžový odvar pro malou místo mléka
mrkev - konečně začíná zabírat u té menší,ale ten 3.letý mi srajdí furt a vodu.. :lol:
tak taky prosím o nějaké další typy jak na něj na hajzlíka :cert:
no uvidíme co bude dnes…
všem díky za další rady a přeji krásný zdravý den :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17068
11.4.10 08:56

no nevím mě týdenní průjem už přijde celkem dost dlouhý na takhle malé děti když nic nezabírá. Důležité je pít pít pít ať nejsou dehydrovaní. A asi bych zašla k dr. aby udělala výtěry. Jinak si myslím, že děláš vše správně. :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
11.4.10 09:03

U nás v nemocnici doporučují dávat hlavně pít - a to černý čaj přeslazený glukapurem..To proto,aby dětech chutnal a dodal chybějící energii.
Jakýkoliv jiný ovocný nebo bylinkový čaj dráždí žaludek.
Naprosto nedoporučují „lidové metody“ jako vychlazená cola po lžičkách apod.

Roztoky jako Hipp,Kulíšek mi malá taky pít nechtěla.V nemocnici stejně říkali,že je to zbytečné a dětem to nechutná.Nejlepší je prý rýžovo - mrkvový odvar,jak vařily naše maminky a osladit glukapurem..

A dávat probiotikum.

Jinak se mi taky týdenní průjem u tak malých dětí zdá dost.Navštívila bych dávno dr.,k vůli hrozící dehydrataci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17068
11.4.10 09:35

jo pravda probiotika jsem taky dávala a zatímco já měla průjem 3 dny tak malá jen jeden :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aty
7700
11.4.10 09:50

také to můžou být rotaviry. Určitě zajdi na výtěry. Nebo doktorce zavolej a domluv se co dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13795
11.4.10 11:52

Ahooj,
souhlasim s holkama, také bych už dávno zašla k doktorovi, už jen po naší zkušenosti když jsme skončili na kapačkách v nemocnici s dehydratací a rotavirem. Akorát já nečekala týden a blinkali jsme. Hned první den zvracení jsem šla k mudře, ta nám dala čípky, ale stejně nic. Ale je fakt, že u nás to bylo hodně drsný. A když přestal blinkat, tak v nemocnici dostal mega prujmy, ale zvládli jsme to, po pěti dnech nás pustili. každopádně pokud nic nezabírá je lepší se domluvit s odborníkem.
Přeji brzké uzdravení !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28793
11.4.10 11:56

Obě moje děti byly taky s průjmy na kapačkách v nemocnici :-(
Malým dětem hrozí dehydratace a jen odborník může posoudit,co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
11.4.10 13:39

Poraď se telefonem na infekčním v nemocnici, pokud chceš vědět už dnes, zítra bych šla k dr., jinak si myslím, že to děláš dobře.
Kulíška míchej do slazeného čaje, pak nepůjde poznat. :wink: Slazené udrží v těle vodu, lépe se vstřebá - bylo mi řečeno na infekční JIP; coca-cola je na zvracení a byla mi doporučena doktorkou (v nem. i obvoďačkou), nám teda zabírá (v kombinaci se slabým slazeným černým čajem).
Jo a prvních 24hod se má jen pít.
V nemocnici mi říkali, že u malých dětí dochází k dehydrataci velmi rychle a že je to dost nebezpečné, rodiče soudí délku trvání podle sebe a to je prý špatně. Takže za sebe - já bych konzultovala.
Jo a u starší jen nadrtila tabletu černého uhlí, škoda, že není endiaron pro děti. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nsoci
11.4.10 19:44

My jsme byli s rotavirem v nemocnici před Vánocemi, naštěstí nás 20. 12. pustili, takže jsme měli svátky doma. A teď před Velikonocemi? Opět průjem jako blázen. Už jsem nás zas viděla na kapačkách :-( Třetí den průjmu jsem šla radši k doktorovi, udělal výtěry a nic se neprokázalo. :dance: Jenže ten děsný průjem (voda) trval celý týden. Už jsem z toho byla na mašli. Nezabíralo absolutně nic, smecta už malému lezla i ušima, kulíška nechtěl, dietní jídla (rýži, mrkev) už nemohl ani vidět… Po týdnu to přešlo samo. A co myslíte teď? Necelý týden byl v pohodě, teď horečky kolem 38,5°C, rýma, kašel… Asi mi z toho fakt hrááábne :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
7368
12.4.10 11:55

tak dkoenčně malá je z toho venku a Dominik taky vypadá už lepší.
jinak samam jsem dělala v nem na infekčním průjmovým, tak proto jsme ještě neletěla k dr, protože vím jakž takž co a jak a dehydr.děcka nemám, tekutiny do nich liju co to jde..
jinak nejde o týden trváající v celku průjem, spíš jde o to, že to jeden chytil od druhého a pak zase naopak..
takže doufám, že toto bylo poslední kolo střevní chřipky..je jí ted fakt moc.
tak jsem myslela, spíše hodit sem nějaké další typy a rady pro maminky co zabírá na průjem..
tak nevím jeslti nám ted zabrala smecta, nebo se prostě vysrajdily z podoby, hlavně že to je snad už u konce.
jinak u malé taky hodně zabrala mrkev
holky díky za typy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xxxDenisaxxx
12.4.10 14:49

A kdyz jsem zacla davat zrovna maly imunoglukan /mj.kvuli imunite a alergiim/ a zrovna se objevil prujem - muze to mit souvislost? Mela bych s imunoglukanem pokracovat nebo radsi prestat??

• Nahlásit
  • Citovat
28793
12.4.10 15:09

Já Emičce dávám Imunoglukan - mmch u nás bez jakohokoliv účinku,průjem po tom neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7368
12.4.10 16:23

deniso - vliv by to mít nemělo, i když některé děti mají průjem po více sladných věcech, zkus vysadit a pak znovu nasadit a uvidíš co bude..ale těch průjmů je ted fkat moc, tak to snad nebude tím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.10 08:45

Ahoj u nás to samý, nejdřív jsem chytla střevní vir já, pak náš malej.
Trvá to u něj už 5tý den, první zvracel, ty ostatní prosrajdil a dnes zas v noci blindil+teploty. Byli jsme včera u mudry, uděla mu výtěr a doporučila Hylak roztok, dietu /mrkev, rýže, brambor, hodně pít čený čaj/.

Bohužel mládě nechce pít, prostě ho nepřinutím, jen ráno a večer, přes den nic, no že by byl třeba klidnej to ne, lítá jak ďas, se divím, já padám na hubu :roll:

Tak hodně zdaru, u nás taky Kulíše neprošel a Smekta nezabírá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
13.4.10 11:49

Kamošce holčička taky nechtěla pít, byla s ní v nemocnici a sestra jí tam dala stříkačku, že jinak půjde na kapačky, tak jí to vždycky dala do pusy a donutila ji tak pít, nakonec ji rozpila, že už pila sama od sebe, ale byl to boj. A taky nervy, co si budem povídat. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama