nemám kamarádku..mám psa..

alfie
15.11.06 22:49

nemám kamarádku..mám psa..

ahoj maminky,
musím si pobrečet, fakt nevím, co s tím:(
Shodou nešťastných náhod jsme se museli z domku se zahradou přestěhovat do bytu k rodičům, máme dva pejsky-německou ovčandu a menší labradorku. Náš problém je ten, že kdykoliv se seznámím s maminkou s podobně starým dítkem, a jdeme ven, (k rodičům si nikoho zvát nemůžu :cry: ) beru s sebou i naše chlupaté miláčky, protože je nemůžu nechat v bytě, když jdu ven, kdo má pejska, pochopí.Obě mají nasazené košíčky, neobtěžují, jsou hodné, případně po sundání košíčku nosí balonky.maminkám se nezdá toliko psů okolo jejich kočárku a dávají to docela najevo.Tak chodíme ven sami a když zase někoho potkám, chodí obloukem, protože mám asi trhače:( Je mi to líto, přece je neutratím, jen proto, aby si Dáda mohl hrát s podobně starým miminkem..ale přesto není na nikoho zvyklý, jsem s ním stále sama, v podstatě krom manžela nikoho nezná, tchýně hlídá raději cizí za peníze, tak není divu, že jí Davídek nepoznává.
Je mi z toho smutno, chtěla bych taky pro Dádu kamaráda,kamarádku, a pro sebe taky někoho, kdo má dítko, protože ti,kteří jsou okolo mě a děti nemají..no sami to znáte, po chvíli dochází řeč..máme jiné starosti.
tak jsem si poplakala, děkuji za případná slova útěchy, třeba nejsem takový magor, jak asi věčně samotná s kočárkem a dvěma psema vypadám:(

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2185
15.11.06 23:01

Ahoj.
Tak ja musim rict, ze slusnym pejskum fandim. A nevyhybam se. Naopak mam rada navstevy u kamaradky, co ma psa (i dite). Dcerka se tak alespon muze otrkavat se zvirecim kamaradem, ziskava novou zkusenost, atd.
Takze hlavu vzhuru, bude lip, treba az povyrostete, budou vam ostatni deti ty psi milacky zavidet!!!

Hromix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
15.11.06 23:04

Alfie urcite magor nejsi. Ja sama mam psy moc rada a az se odstehujeme z Prahy tak doufam, ze konecne psa mit budem (muj detsky sen).

Jenze beru to i z druhe strany a zrovna dneska rano jsem se vytocila. Bydlime v Praze 7, ktera je s prominutim nejposranejsi ctvrt Prahy (je to ma ctvrta bydlici prazska cast) - a uz to pozoruju tak tyden, ze primo pred vchodem do materske skolky je pokazde hovno jak cep snad od dogy a spousta malych bobku od plemen typu jorksir, civava apod. Rano jsem zrovna nadavala jak spacek a ucitelka byla take nastvana, pac kdyz vyvedou deti ven, tak polovicka si naslapne… 8O

V Praze u mladych bezdetnych paru dost frci mit psa vubec a navic plemeno co je prave IN, bohuzel rano v oblecich se bobky sbiraji asi blbe. U starych babicek jsem jeste schopna to pochopit… Taky mam zazitek, kdy se slecna v ZOO rozcilovala, ze mame pred sklem u lachtanu tri kocarky a jeji pejsek nevidi a ona ho musi zvedat…

A dost zive si pamatuju obdobi, kdy jsem pravidelne z vroubkovanych kol u trojkolky klacikem rejpala zbytky a dceru pri zacatcich chuze jsem na travnik ve Stromovce radsi ani nepoustela.

No rozepsala jsem se a mozna tim nastinila i problem ostatnich maminek. Ja nejsem rozhodne nijak stitiva, ale nemusim zrovna kdyz mi na navstevu prijde svagrove nevychovany jorksir, ucourany a skace mi po svetle sedacce a vyjizdi po dceri kvuli hrackam.

Fakt podotykam, ze mam psy rada (nasi zrovna maji jorksira), ale vychovane a neobtezujici, pak mam rada ciste boty. Rada se divam na opravene fa:,–(y hezkych cinzovnich domu a ne na nadilky pred sebou na chodnicich
Jsou my sympaticti zodpovedni majitele/chovatele psu, nastesti jich snad vetsina prevazuje, i kdyz na chodnicich u nas to bohuzel videt neni… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
15.11.06 23:24

Děkuji..my chodíme kadit do parku a sáčky na výkaly vozíme v kočárku, takže rozhodně se za madam v kostýmku nepovažuju:(
Ono je rozdíl mezi malým a velkým psem, všichni se velkých bojí, nevím proč, protože právě velcí psi mají výcvik, aspoň ti naši jej mají a poslechnou na slovo, vydrží ležet třeba půl dne, pokud mají rozkaz.
Právě malých psů bych se bála nejvíce, protože jsou nevyzpytatelní, člověk nikdy neví, co udělají, už mě dávno dva malí kousli.Jen že člověk šel okolo, ani si jich nevšiml.Chramst a už jsem je měla na noze.:(

Hromik, děkuji, jenže do té doby bude asi Dáda sám:( Pořád ho mám u sebe, i na plavání se dětí bojí, když se převlékáme, děti si hrajou a lezou u hraček, Dáda se připlazí kousek dál a jen kouká.Je mi z toho vždycky do pláče.

• Citovat
  • Upravit
18075
15.11.06 23:34

alfie, ja to upravovala snad 10×. Cely den cumim v praci do pc a pak nejsem schopna napsat text bez preklepu :?
Ja se nebojim obecne velkych plemen, ale kdyz vidis litat rotwajlera bez kosiku, holka na nej rve a on si lita a dela co chce… pak jsem ho videla ve rvacce s jinym psem - co si budem povidat, holka co vazi stejne jako ten pes ho proste neodtrhne - nechtela bych byt majitelem toho pokousaneho psa (uz kvuli placeni za operace u veterinare)
Jak jsem psala, nasi maji jorksira a je vycepovany, dceri hlida panenky :lol: , ale moje svagrova ma opak - nevychovance a ten mi vadi, protoze nejen, ze pokousal nekolikrat uz jejiho syna, ale po dceri uz vyjel asi trikrat…
Teta ma erdelteriera - vetsi plemeno, ale navolno bez kosiku ho nepousti a to je uz psi duchodce 14 let - sotva chudak jde.
Ne kazdy se ve psech vyzna a kdyz na me holka vola at se nebojim, ze to je to tele stene tak mne to celkem nezajima, protoze i to stene pri hrani muze ublizit - navic kdyz ma tlamu v urovni ditete a zajima ho piskot nebo hracka v kocarku.
Jeste mne napadlo - nejaky inzerat s jinou mamkou na seznameni a uvest, ze mate pejsky… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1917
15.11.06 23:44

Ahoj,

nevim kde bydlite, mame 2 labradorky a taky sbirame …

Psi holky jsem brala s sebou treba na sraziky do Stromovky, kam jsem vyrazila o neco driv a prosla ji nejdriv pesky, aby se holky vybehaly. Pak jsou poslusnejsi a nemaji tolik energie. Pak rady i ochotne vydrzi lezet u stromu ci u plotu hriste a uzijeme si den s detma i s pejskama …

tak pejskum a detem zdar
Sarach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2185
15.11.06 23:50

Alfie, ja bych to nevidela tak cerne. To muze byt Davidkova povaha. Moje dcerka byla oproti ostatnim detem take hodne placha, nedivocela jako ostatni, nepridavala se k detem, klidne cele cvicenicko prosedela u me na kline a ja ji nenutila (i kdyz jsem se tim asi taky trapila). Chodte na krouzky, plavani - tim muzes byt klidna, ze ho navykas na spolecnost, vic udelat nemuzes. A uvidis, jak bude starsi, tak se bude vic zapojovat - neni to jen tim, ze se nestykate s ostatnima. My se stykaly o 106, ale jak jsme byly ve vetsim kolektivu (5 lidi a vic), navic s cizima detma, tak Anie jen sedela v koutku…

A neboj, treba casem najdes rozumnou maminku, treba taky pejskarku - pak si uzijes i ty s Davidkem a mozna i vasi pejsci noveho kamarada! Z jake casti Prahy jsi???

H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
528
16.11.06 00:18

Alfie,
taky si myslím, že to může být náturou Tvého synka. My chodíme odmalička do mateřského centra, mám kamarádky s dětmi atd., a Dáda až teď jakžtakž projevuje zájem o hraní si s jinými dětmi (a to má stejně nejraději buď maličké nebo naopak rozumné starší, vrstevníci ho moc neberou). Je hodně hloubavý, nějaká hlučná zábava s druhými se mu nelíbí. Má to asi po mně, také jsem individualista, který nejraději bloumá po lese či kouká do filozofických knih :), než aby si užíval hlučných společenských radovánek :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
16.11.06 05:49

z jake casti prahy jsi? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
16.11.06 06:13

Ahojki

Tak já mám tři dítka , a jak píše Sarach, párkrát jsme se s nimi sešly a dítka neměla s pejskami priblém, ani mě nepřišlo divné, že vedle kočárku pobíhají dva velký psi…
Jednou dokonce Lukášovi ukradla jedna psí slečna sušenku, ten sice nějak divně koukal, ale ne proto, že mu ji sebrala, ale proto,že on sám ji nemůže sníst… Pak s těmi sušenkami vysloveně pejsky krmil…

Moje dítka jsou ráda spolu, takže si myslím, že kolektiv jim by prospěl, ale stejně, když jsme někde mezi dětmi, tak si ti mladší raději hrají se sebou, a ne cizí pouze koukají… takže je to také povahou dítka..

Držím palce, ať najdeš i maminku se psem…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
16.11.06 09:57

kamarádka

Alfie ,odkud jsi .Mě by psi nevadily ani náhodou a naše holky navíc psi zbožnujou.Snad by ti nevadilo ,že mám starší holky ,8,5,ale Terezce jsou 2 takže by si vyhráli.

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
16.11.06 10:02

kamarádka

To jsem ještě chtěla .Mám sestřičku 2,5 roku a ta je taky bázlivá ,nechce ani ke mě jenom mi dá pusu .Moje holky jsou pravý opak velice společenské ,ale mi byli odmalinka mezi jinýma dětma někdy i staršíma .Segra zase vůbec mezi děti nepřijde a tak mi přijde že kolikrát když k nim přijedem tak ji ten hluk spíš vadí …

Taky myslím že je to na povaze a časem se rozkouká .

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
16.11.06 10:09

Ahojky,

nam taky pejsci nevadi, jsem od rodicu zvykla na vetsi psy (ovcak a husky). Mali psi mi taky prijdou nevyzpytatelni.

Jednou jsme byli na nejakem masopustu, bylo tam spousta deti a fenka vlkodava. Pes jak tele, ale uzasnej! Deti po ni rajtovaly, kolem ni spousta lidi a ona lezela na zemi a ani se nepohla. Tomu se rika vychovanej pes.

Tenhle tyden jsem zrovna ve Stromovce potkala maminku s pitbulem. Mela ho na volno a poslouchal na slovo!

Takze to je vzdycky o panickovi…

A souhlasim s Hankou, ze 7 je hodne zabobkovana ctvrt. Stejne uz to bylo jen na 2 kolem Apolinare a na te strane pred Nuselakem. Bylo to kousek pred parkem a psi to pochopitelne az do parku nevydrzeli :-(

Ale zase je to o majitelich. Potkala jsem na u nas slecnu, ktera v kostymku a na jehlach bobky po psovi sebrala i maminku ve Stromovce, vedle ktere jelo ditko na motorce, a ktera to proste nesebrala…

Verim, ze si kamaradku najdes a Dada se s detmi otrka :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
16.11.06 10:20

Já mam taky 2 psy a když du s holkama ven a s Německou ovčandou a Novofundlanským psem po boku tak se za mnou taky skoro všichni otáčejí jako kdyby kolem nich prošel cirkus. Ale nikdy mi nepřišlo že bych kvůli tomu neměla kamarády. Možná cizí lidi s dětmi mě radši obejdou ale i samotní pejskaři radši hodí oblouk než aby prošli kolem nás. Ale to já si spíš o nich myslím svý. Třeba máte v okolí nějaké materšké centrum kde by si malý mohl hrát s jinými dětmi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
16.11.06 11:10

Hanko,

to se pleteš, nejposranější čtvrť Prahy je rozhodně čtyřka :evil: !!!

Upřímně: mívala jsem ráda zvířata, psy nevyjímaje. Od té doby, co mám děti a prakticky neustále šťourám z podrážek jejich botiček psí hovna, denně se k nám odkudsi přiřítí pes, strká hlavu do kočáru nebo skáče na děti a jeho páníček maximálně utrousí, že ten pes nic neudělá, nemám ráda ani psy ani jejich majitele. Uznávám, že je to k těm slušným nespravedlivé, ale protože 90% těch pejskařů, co potkávám, je neslušných, ti druzí mají prostě u mě smůlu. Nedávno mi nějakej smeták skákal na Pepína, kterej ječel hrůzou (on se bojí i lidí, natož zvířat), tak jsem toho psa vzala za obojek a jemně ho odtáhla kousek dál, abych mohla vzít Pepču do náruče. Jeho páníček, kterej se zpovzdálí dobře bavil, mi řekl, že jsem kráva.

Jinak by mi asi kamarádka se psem a priori nevadila, ale záleželo by na tom, jak se chová ona a jak se chovají psy. S dcerou by to třeba problém nebyl, ta by byla nadšená, ale Pepi se fakt bojí, takže s ním prostě maminu se psama vyhledávat rozhodně nebudu, takže to může být i tak.

Přeju ti, ať si nějakou kamarádku najdeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama