Nemoc a neschopný doktor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Koroptev12
Nováček 10 příspěvků 30.12.17 22:52
Nemoc a neschopný doktor

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.. Je mi 18 let a jsem hodně často nemocná. Jsem třeba každý dva měsíce týden doma z nemocí.. Většinou mám dutiny a antibiotika, nebo nevím co mám :D protože mi to doktor neřekne a dá mi antibiotika. Ale jako nemyslím si že by byl doktor v tomhle neschopný.. ATB mi zase jako nedává pokaždé, jen když se mu nezdá srdíčko. :srdce: Jsem momentalně v maturitním ročníku a vysoká absence znamená maturita na podzim.. Ja si prostě nemužu dovolit být nemocná. Ted jsem byla od 16.12 nemocná horečka 38.5, zvracení, bolest břicha (střeva), bolest v krku.., muj doktor mi řekl že mi nic není a poslal mě týden ležet.. Tudíž jsem zase nešla do školy. Pak nějak od čtvrtka toho týdne do neděle (štědrého dne) mi bylo fajn. A v pondělí 25.12 zase to samý.. Horečky, zvracení, bolest v krku. Můj dr tam nebyl, ale byla tam jiná doktorka, vše jsem ji řekla a ona mi řekla že to je ASI angina. Vytěr nedělala. Napsala mi ATB a ted mi je už dobře. A ted k věci, vitaminy beru celý rok, (B, D,C, preventan). Chtěla bych se zeptat zda není blbé kdy bych se zeptala doktora aby mi napsal žádanku na odběr krve.. Nechci chodit jako samoplátce když to můžu mít (snad) zdarma.. Spolubydlici na intru dostala před měsícem mononukleozu, ale dr řikal že už to dlouho, a nevykazuju žádné známky že bych ji měla.. Ale na krev mě sám neposlal. :? :?

Reklama

Reakce:

katyca
Závislačka 3435 příspěvků 30.12.17 23:12

Objednej se k imunologovi, on ti udělá všechny možné odběry a testy, pošle tě určitě na ORL. Nevím jestli potřebuješ žádanku, ale na požádání ti jí obvoďák musí dát.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 30.12.17 23:14

@Koroptev12 řekni svému dr že chces podrobnější krevní obraz..z důvodu těch častých nemocí atd..to je důvod dobrý, odmitnout tě nemůže..dá ti žádanku..

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 30.12.17 23:15

Pises ze se mu nezda srdicko, nemuzes mit treba nejaky problem s nim? Taky to byva caste pri problemech se srdcem, ze je casta nemocnost. PS: urcite nechci nejak strasit, ale napadlo me to jak si psala o tom srdicku, jinak to muze byt cokoli jineho.

Koroptev12
Nováček 10 příspěvků 30.12.17 23:28

Snad ne :D, kdyz jsem tam byla ještě někdy v listopadu tak jsem nedostala ATB ale řikal jen : frekvence srdce pomalá, důraz na druhou ozvu. Tudíž vše v pořádku :) teda nevím jestli ma srdciko bit pomalu.. :mrgreen:

Plavuše
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 31.12.17 00:07

Urcite bych si dosla na ORL, aby te dukladne vysetrili vcetne vyteru z krku a nosu - meli by to udelat automaticky (dle me zkusenosti). Od veci by nebyl ani vyter z rekta, pokud mas i strevni potize. Doplnit krvi a pak imunologie, jak tu uz nekdo psal. Na ORL berou casto i bez doporuceni. O imuno si rekni praktickemu lekari.

LE.nova
Kecalka 219 příspěvků 2 inzeráty 31.12.17 07:57

Syn měl ted anginu, dostal antibiotika, udělalo se mu lépe, ale po odberech krve zjistili že je to právě mononukleoza, která se projevuje mononukleozni anginou. Inkubacni doba dle naší doktorka je 3 - 60 dnů.

Halamka
Závislačka 3326 příspěvků 31.12.17 08:02

Vytery a odber krve mel byt uz davno. Mam osypky na psani atb od stolu. Jestli to zacalo treba jen virovym onemocnenim a hned to zaplacl atb, tak se akorat rozhasi telo a jsi v kruhu.
Pokud nemuzes zmenit lekare, sla bych na orl s tim, ze bych vse rekla, ze se to porad opakuje, nemas zadne odbery nic a uvidis. Kazdopadne to uz chce rozlousknout. Najit pricinu a ne jen resit nasledky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 11:29

@Koroptev12 no nela jsem neco podobného stale atb. porad dokola porad se vracejici stejné priznaky nemoci…nekolikrat na plicnim tam me dr. Dokonce poslala k psychiatrovi :roll: pac mi nazabrali zadne dychatka co mi dala s rtg byl v poradku. u sve neschopne dr.jsem si vydupala jsem si odběry na chlamydie plicni a černý kasel a odber sputa (jak vykasles hlen)sla na imunologii tak jsem si rekla taky o odbety na vse mozne i nemozne. A mezitim vsim si nasla jinyho dr.No a pak jsem se nestacila divit…v plicich hotovy zverinec pozit. chlamydie pneumoniae. seratica. marcescens. plisne..
V krvi cerny kašel pozit helicobacter v žaludku. Mycoplasmata cytomegalovirus…me­la jsem cca 6-7atb po sobě z toho i jednou dvojkombinaci atb. do toho mi jeste vysla pozit. borelioza no zahul pro tělo jak pra. e. Ale jsem zdrava jak jsem presla k novemu dr.tak mi zjistil prave vsechny ty bakterie a nemoci…pomohl mi. minulou dr nsem poslala do prd.le diky ni jsem totiz 2× potratila nelecila nic nezjistovala jen napsat atb…

joli31
Kecalka 257 příspěvků 31.12.17 15:25

Na imunologii potřebuješ řádanku. Já jsem zhruba od 18,let měla to samé, pořád anginy, pořád atb. pak jsem šla na imunologii, měla jsem oslabenou imunitu plus zvěřinec v krvi a dali mě dohromady.

Ela025
Kecalka 185 příspěvků 31.12.17 18:39

@Koroptev12 nech se poslat na imunologii, je to kombinace i s alergologií, bohužel bez doporučení nikde neberou, na ORL tě vyšetří i bez žádanky…já taky tohle měla od nějakých 16, věčná bolest v krku, angíny, záněty močáku nebo ledvin, kašle, už mi měli i trhat mandle, ale skončila jsem na kapačkách se zánětem ledvin v termínu operace krčních mandlí, od dětský doktorky jsem neustále poslouchala, jak simuluju, že to není možný, přitom nálezy jsem měla, v krku i v moči doslova horor, ale byla jsem ta simulantka, pak už ta, co se jí rozvedli rodiče a na ní to padlo po 6 letech od rozvodu, no prostě se ze mě snažila udělat cvoka, kort po tom, co jsem byla na zdrávce a příznaky nemocí si vymýšlela, protože jsem se to přece učila, krev vmoči zásadně byla menstruace, bílkovina byla od znečištění a e.coli v moči je normální ( ano, já vím, psychika dělá hodně, ale u mě to fakt nebyla příčina), byla jsem na imunologii, na který mi neudělali skoro nic, řekli jen, že to je normální v pubertě a čus…pak si máma vydupala žádanku na urologii a já se nestačila divit, vrozená vada ledvin, zúžená moč. trubice a pořádně poničenej močák ze všech zánětů, když mi psala uroložka už několikátý atb. po sobě, protlačila mě na imunologii do fakultní nemocnice a já se nestačila divit podruhý, odběry snad na všechno možný i nemožný, zjistila se porucha imunity, astma, alergie na kde co, byla jsem pochválená, že jsem si nedala vyškubnout mandle, že to neřeší ten problém, nasadila mi lékyna imunitu, který jsou jen na předpis od imunologa a angíny zmizely, nachcípání 20 krát do roka taky( to je reálný číslo, ne plácnutý jen tak, šla jsem z kašle do kašle, ze zánětů průdušek do dalšího zánětu průdušek, z angíny do angíny), jediný, čeho jsem senezbavila je ten věčnej zánět močáku nebo ledvin, ale tak to připisuju tý vadě i imunoložka s uroložkou, ale dělala mi teď další vyšetření a čeká se na výsledky, protože si myslí, že by to mola být i autoimunitní záležitost, neříkám, že nejsem už ani nastydlá nebo nemám zánět průdušek, ale s frekvenci 2krát do měsíce jsem teď na frekvenci max. 4krát do roka
Promiň za ten sloh, ale fakt se nech poslat na imunologii, kdyby měl řeči praktik, zkus se tam procpat přes ORL doktora, minimálně u mě to mělo smysl, sice až u druhýho imunologa, ale mělo

Koroptev12
Nováček 10 příspěvků 01.01.18 12:03

Zitra si skocim pro zadanky… Tady k tomu dr se nechodi ani na kontroly po ATB :zed:

joli31
Kecalka 257 příspěvků 01.01.18 14:54

Moje bývalá Mudr mi klidně napsala dovje atb, že mám silnou anginu..parádně mi zničila imunitu. ted mám doktora, vezme mi rychlý test na krev a podle toho. Co chodím na imunolu, jsem relativně zdravá, hurá. navíc mám bezva doktorku. Z jakého kraje jsi?

Koroptev12
Nováček 10 příspěvků 01.01.18 15:18

@joli31 Pardubicky kraj

joli31
Kecalka 257 příspěvků 01.01.18 22:42

Škoda, já jsem jiný, dala bych Ti kontakt na moji doktorku.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohuš Matuš svedl dítě. Neuvěříte, kolik je jeho nové partnerce!

Právo na lásku má sice každý, tohle je ale již na hraně zákona. Zpěvák Bohuš... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama