nemocenská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Judita74
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 21.04.09 15:31
nemocenská

Chtěla bych se zeptat jak je to ted s vyplácení nemocenské.Za­městnavatel mi zaplatil první dva týdny a ted mě bude posílat sociálka?
Jsem na rizikovém těhotenství,takže jsem musela jít na neschopenku a zajímalo by mě,za jak dlouho se tech peněz od sociálky dočkám?Za dva měsíce?nebo za tři? :evil:
Jakou na to mají stanovenou lhůtu?

Reakce:
mroe
Extra třída :D 14548 příspěvků 21.04.09 16:36

Ze zakona maji lhutu jeden kalendarni mesic od obdrzeni nescḧopenky. V praxi meli temer presne mesic zpozdeni, takze ja dostala penize za dva mesice(presne datum, kdy dostali moje OCR jsem zjistila u zamestnavatele.
Na penale ze zakona neni narok.
Ted jsem cerstve na materske, pocitam, ze mesic budu bez penez uplne, ale bylo by hezke, kdyby to aspon do porodu stihli.....Chtela bych si zaplatit nadstandard, tak abych mela z ceho…

Smilla
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 22.04.09 07:39
nemocenska

ahoj, ja jsem taky od ledna doma s rizikovym tehotebstvim. Prvni vyplata od zamestnavatele, pak nejake dorovnani za leden mi prislo v breznu. Vyplata za unor az kolem 10.dubna. Jsou to trochu nervy, hlavne kdyz clovek splaci pujcku treba. Ja je porad bomarduju telefona a upominam se, musim rict, ze pani jsou moc hodne. Jen tezce nestihaji.
Taky hodne zalezi pod jaky urad soc.zabezpeceni spadas. Jestli je to velke mesto atd..

Judita74
Ukecaná baba ;) 1673 příspěvků 22.04.09 10:51

Takže to bude jenom o tom,že budu čekat,až se milostivě uráčí mi ty peníze poslat.Člověk si připadá jako žebrák :evil: Platím pravidelně zdr. pojištění a tohle je odplata.
Já ještě nikam nevolala,ale zjistím si číslo.

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 28.04.09 09:43

Ahoj holky,

tak jsem taky jedna z těch, co čeká na vyplacení nemocenské… já již od února jsem bez koruny, protože od února mi neschopenku vyplácí sociálka a jaksi peníze nikde… nejhorší je, že se člověk může rozčilovat jak chce, akorát provolá peníze a nikde žádná spravedlnost…

Nedokážu si představit, že bych byla na všechno sama a 3 měsíce nedostala ani korunu…

Hlavně že když člověk nezaplatí např. za 1 den zdravotní, tak to jsou hned penále, že platí jak mourovatej!!!!!!!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >