Nemocenska a zaměstnavatel

Anonymní
24.6.20 05:48

Nemocenska a zaměstnavatel

Holky, chtěla bych se zeptat na elektronickou nemocenskou. Nastoupila jsem na ni měsíc zpět - zaměstnavatel odeslal na ossz lístek o nástupu na nemocenskou, ktera by měla být elektronicky. Nic víc údajně neodesilal nikde :nevim: vůbec nevím jak to teď nově funguje ale měl by odeslat ještě něco? On tvrdí že ne

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6226
24.6.20 06:03

Tak zaměstnavatel hlavně musí poslat přílohu k žádosti o dávku, kde se uvádí příjem, ze kterého se nemocenká počítá + kam se posílá mzda a další info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 06:14

@Hanula1212
A můžu nějak zjistit, zda toto odeslal, když s ním není možná žádná domluva? Ať zbytečně nečekám na něco, co nemá jak prijit?

• Nahlásit
  • Citovat
72391
24.6.20 06:16

Ano, muzes, kontaktovanim ossz. Ale jestli jde o nemocenskou za květen, tak je otázkou, jestli jen nejsi moc netrpeliva.

Příspěvek upraven 24.06.20 v 06:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13955
24.6.20 06:17

Najdi si včerejší diskusi eneschopenka. Je tam popsáno, jak to nyní funguje elektronicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 06:22

@j.a.n.i1
O nemocenskou za květen jde, ale problém je, že jsem si jistá že nic neodesilal a on tvrdí že nic odesílat neměl a že si mám všechno odeslat a vyřešit sama a netahat do toho jeho když s tím údajně nemá nic společného.

• Nahlásit
  • Citovat
6226
24.6.20 06:26

A zaměstnavatel si dělá mzdy sám? Nebo má na to účetní? Já dělám mzdy několika firmám a někteří nemají ani tucha, co vše za ně odesílám. Zkus se zeptat mzdovky. A jinak se zeptat na socce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13955
24.6.20 06:26
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1
O nemocenskou za květen jde, ale problém je, že jsem si jistá že nic neodesilal a on tvrdí že nic odesílat neměl a že si mám všechno odeslat a vyřešit sama a netahat do toho jeho když s tím údajně nemá nic společného.

On nic posílat nemusí. Přečti si to v té diskusi, o které jsem psala výš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14917
24.6.20 06:29
@Anonymní píše:
Holky, chtěla bych se zeptat na elektronickou nemocenskou. Nastoupila jsem na ni měsíc zpět - zaměstnavatel odeslal na ossz lístek o nástupu na nemocenskou, ktera by měla být elektronicky. Nic víc údajně neodesilal nikde :nevim: vůbec nevím jak to teď nově funguje ale měl by odeslat ještě něco? On tvrdí že ne

No, lístek na peníze posílá doktor, tak s tím zaměstnavatel nic nemá společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6226
24.6.20 06:33

@nozu zaměstnavatel posílá na OSSZ tzv. NEMPRI, kde jsou údaje o výši mzdy, vyloučených dobách, číslo účtu, kam je vyplácena mzda, důchodech, srážkách a podobně. Jak jinak by asi OSSZ zjistila, kolik a kam má poslat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14917
24.6.20 07:04
@Hanula1212 píše:
@nozu zaměstnavatel posílá na OSSZ tzv. NEMPRI, kde jsou údaje o výši mzdy, vyloučených dobách, číslo účtu, kam je vyplácena mzda, důchodech, srážkách a podobně. Jak jinak by asi OSSZ zjistila, kolik a kam má poslat?

To, ale posílá na začátku ne?? A potom už je to věc doktora, aby potvrdil, že pn trvá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6226
24.6.20 07:32

To se posílá po 14 dnech trvání neschopnosti. Ale tazatelka psala, že zaměstnavatel poslal nějaký lístek o nástupu na nemocenskou, což teda nevím, co je. Takže těžko říct, jestli poslal i tuto přílohu. Taky záleží na tom, jaké jsou u zaměstnavatele postupy. Pokud má např. externí mzdovku, která nemá přístup k datovce a ani k údajům z eneschopenek, tak se k tomu, že je někdo od poloviny května na neschopence dostane spolu s podklady pro mzdy na začátku dalšího měsíce a NEMPRI pošle kolem 15. a OSSZ má 30 dnů na vyplacení. Nejdříve bych se ptala mzdovky. Taky tazatelka píše, že nastoupila na nemocenskou měsíc zpět, takže to klidně mohlo být 20.5. a za květen ji OSSZ vůbec vyplácet nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14917
24.6.20 07:34

@Hanula1212 No, očividně o tom nic neví, ale už ví, že za to může zaměstnavatel. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 07:36

@Hanula1212 za květen mi mají přijít peníze za 12 dnů

• Nahlásit
  • Citovat
6226
24.6.20 07:39
@Anonymní píše:
@Hanula1212 za květen mi mají přijít peníze za 12 dnů

Jako, že jsi byla 12 dnů na nemocenské? Nebo 12 dnů má proplácet OSSZ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama