Nemocenská nebo úřad práce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.7.22 09:16

Nemocenská nebo úřad práce

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Třeba se najde někdo kdo to má stejně.
Měla jsem smlouvu na dobu určitou, ta mi skončila 30.6. jsem ale na neschopence od začátku června.
Nevím jestli mám dál zůstat na neschopence. Jestli ano kam se přihlásit nebo naopak se nehlasit nikam až 8-6 týdnů před porodem. Co je lepší?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4862
3.7.22 09:23

Pokud máš nárok na PPM, tak bys pak šla z PN na PPM. Jinak až po porodu na RP. Nahlaš své ZP, že nejsi zaměstnaná, ale máš PN.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2594
3.7.22 09:50

Tak si spočítej, co tě vyjde finančně lépe a vem v úvahu omezení svobody na neschopence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
3.7.22 09:51

Já byla v podobné situaci, zůstala jsem na neschipence, marodis v ochranné lhůtě. Pokud máš nárok na mateřskou, přestoupis z nemocenské na mateřskou a pak na rodicak. Vše se ti bude počítat, jako bys byla zaměstnana a marodila.
Lístky na peníze jsem si nosila na sociálku sama, nechávala jsem si kopie. Pak se hodily, když jsem si dělala daňové přiznání a paní chtěla vědět, co jsem v tu dobu dělala :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2594
3.7.22 09:54

Já jsem šla mezi prací a ppm na úřad práce, sice bych při nástupu na neschopenku dostala o něco peněz více, ale jednak jsem byla zdravá a bylo by mi to proti srsti, jednak jsem ty tři měsíce před porodem ještě objížděla příbuzné, kamarádky, jela jsem na tři týdny na chalupu trhat jablka, nakupovala jsem a chodila na procházky, kdy jsem chtěla. Nic z toho by na neschopence nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16053
3.7.22 10:05

Určitě bych zůstala na neschopence jak dlouho jsi byla v práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2703
3.7.22 10:19

Tak neschopenku mas asi proto, ze nejsi prace schopna? Pokud ji ukoncis, znamena ze prace schopna jsi, a na uradu prace ti ji taky budou hledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3835
3.7.22 10:33
@hani28 píše:
Tak neschopenku mas asi proto, ze nejsi prace schopna? Pokud ji ukoncis, znamena ze prace schopna jsi, a na uradu prace ti ji taky budou hledat.

Teoreticky jistě ano, ale prakticky se to nepovede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
3.7.22 10:38

Jen musíš mít tu neschopenku která ti začala v době kdy jsi byla zaměstnaná, prostě v ní pokračuj dál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
3.7.22 10:40
@Anais Brno píše:
Já byla v podobné situaci, zůstala jsem na neschipence, marodis v ochranné lhůtě. Pokud máš nárok na mateřskou, přestoupis z nemocenské na mateřskou a pak na rodicak. Vše se ti bude počítat, jako bys byla zaměstnana a marodila.
Lístky na peníze jsem si nosila na sociálku sama, nechávala jsem si kopie. Pak se hodily, když jsem si dělala daňové přiznání a paní chtěla vědět, co jsem v tu dobu dělala :wink:

Lístky na peníze už jsou jen elektronické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41172
3.7.22 10:41
@Perandoreshe píše:
Lístky na peníze už jsou jen elektronické.

nevím, jestli není výjimka na UP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
3.7.22 10:48
@vokishka píše:
nevím, jestli není výjimka na UP.

Jo takhle. Ze by si ukoncila neschopenku, na kterou ma narok v podpurci dobe a nastoupila na urad prace a sla by si pro novou? Neschopenky na UP jsou papirove, ale je to nesmysl v tomhle pripade, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41172
3.7.22 10:49
@Perandoreshe píše:
Jo takhle. Ze by si ukoncila neschopenku, na kterou ma narok v podpurci dobe a nastoupila na urad prace a sla by si pro novou? Neschopenky na UP jsou papirove, ale je to nesmysl v tomhle pripade, ne?

to ne, ale kam se potom posílají ta měsíční potvrzení. Pořád bývalému zaměstnavateli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
3.7.22 10:58
@vokishka píše:
to ne, ale kam se potom posílají ta měsíční potvrzení. Pořád bývalému zaměstnavateli?

Posílají se elektronicky na sociálku. A odtud to posílají zaměstnavateli datovou schránkou. V tomhle případě nevím, nabízelo by se to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452
3.7.22 11:05

@renduli i ty ženské na UP mají selský rozum. Já jsem jsem byla na pracáku jednou za celý život, měnila jsem práci, nebylo to pravé ořechové a potřebovala jsem si dodělat školu, kterou jsem studovala dálkově. Paní naprosto korektně se mě zeptala, kdy nám zkoušky a podle toho jsme naplánovali další schůzku a to už jsem se z Pú rovnou odhlasovala. Takže i v tomto případě asi pochopí, že paní nebude nikde nastupovat do práce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat