Nemocenská. Služební poměr

Anonymní
28.10.20 08:15

Nemocenská. Služební poměr

Dobrý den, mám dotaz, na který možná bude někdo znát odpověď. 1.10 jsme nastoupil na kurz základní přípravy AČR. Když jsem byl za víc jak polovinou kurz, tj 26.10 bohužel mě lékař poslal do domácího léčení - původně jsem šel do ordinace, protože mě bolela pár dní noha a já už pak nestíhám chození se zátěží, výcvik a tempo se podle mě neurcovalo. Bohužel, dopadlo to jak to dopadlo, vrátit se nemohu, kvůli koronaviru. Tak že nastoupím další turnus… Ale chci se zeptat, plat mi po dobu kurzu byl dán 14200 Kč hrubého, ale od 26.10 mám prakticky nemocenskou, 3.11 jedu do Vyškova k lékaři na kontrolu. Tak se chci zeptat, jak spočítat, kolik vlastně dostanu!?? Počítám, že 3.11 mi bude neschopenka ukončena, protože šlo opravdu o kravinu a já sám skončit nechtěl, ale pan doktor to viděl okamžitě jinak. 3 dny pracovní neschopnosti nevím, zda AČR proplácí nebo ne. Děkuji za případné rady a prosím o anonym, jinak o smazání

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12154
28.10.20 08:24

Prvnich 30 dnu dostanes nahradu platu 100%, od 31. dne klasicke nemocenske davky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 08:37

@cecetka Jak to prosím? Když od 26.10 jsem na nemocenské. Nemám zkušenost s pracovní neschopnosti

• Citovat
  • Nahlásit
12154
28.10.20 10:13
@Anonymní píše:
@cecetka Jak to prosím? Když od 26.10 jsem na nemocenské. Nemám zkušenost s pracovní neschopnosti

Vyhledej si to ve Sbirce zakonu, nebo se zeptej sluzebne starsich kolegu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8094
28.10.20 10:54
@cecetka píše:
Prvnich 30 dnu dostanes nahradu platu 100%, od 31. dne klasicke nemocenske davky.
??? Jsem na nemocenské dlouhodobě a 1oo% jsem v prvních 3o dnech rozhodně nedostala.. počítá se to počtem dnů a neschopence a vyměřovacího základu..

@zakladatel - toto by Ti mohlo pomoct „Nemocenská se od 1. července 2019 vyplácí již od prvního dne nemoci. Byla totiž zrušena takzvaná karenční doba. To znamenalo, že zaměstnanec na nemocenské pobíral náhradu mzdy až od čtvrtého dne nemoci. Po změně zákona vám nyní zaměstnavatel od prvního dne nemoci započítává 60 procent z vyměřovacího základu. Vyměřovací základ je hrubá mzda očištěná o takzvané hodinové redukční hranice..Když nemocenská trvá déle než 14 kalendářních dní, dostává zaměstnanec od patnáctého dne nemocenské dávky od státu. Výška státního příspěvku na nemocenskou pak roste s počtem dní nemoci. Od patnáctého do třicátého dne nemoci dostáváte šedesát procent průměrné mzdy očištěné o redukovaný vyměřovací základ, od druhého měsíce se příspěvek zvýší na 66 procent a od 61. dne nemoci na 72 procent průměrné mzdy očištěné o redukovaný vyměřovací základ.“..najdi si na netu kalkulačku nemocenské, zadej hodnoty a je to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12154
28.10.20 10:56

@Skaiqy Dotaz znel na prislusnika ve sluzebnim pomeru, pokud jsem to pochopila spravne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8094
28.10.20 11:17
@cecetka píše:
@Skaiqy Dotaz znel na prislusnika ve sluzebnim pomeru, pokud jsem to pochopila spravne :nevim:

Tak zase ať nemystifikuji, někde píšou náhradu 50% a někde 70% tak ať si člověk vybere..omluva moje za předchozí příspěvek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama