Rodiče mi berou peníze

Anonymní
27.10.20 12:41

Rodiče mi berou peníze

Je mi 15 a našla jsem si dvě brigády, jedna je ta, že dělám sekretářku 15 tisíc za měsíc a druhá je ta, že spravuju webové stránky jedné firmy. 5 tisíc za měsíc. Studuji na helichovce a mám dobré známky, tak to v pohodě stíhám
Rodiče mi všechny moje peníze berou s tím, že bydlím u nich a nebylo mi 18, tak na ně mají nárok. A dávají mi 200 korun týdně s tím, že si musím všechno kupovat sama :zed:
Můžu se v 15ti odstěhovat? A být nezávislá na rodičích?
Případně jak to mám řešit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23826
27.10.20 12:43

Odstehuj se, nejlepe ihned, zazaluj je nejméně o dvacku výživného. Asi napisu Prymulovi, at ty skolaky okamžitě zažene zpátky do skol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5484
27.10.20 12:44

Ne, nemůžeš se bez jejich souhlasu odstěhovat. Tak si peníze nech posílat na účet třeba k babičce, nebo někomu komu věříš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28167
27.10.20 12:46
@Anonymní píše:
Je mi 15 a našla jsem si dvě brigády, jedna je ta, že dělám sekretářku 15 tisíc za měsíc a druhá je ta, že spravuju webové stránky jedné firmy. 5 tisíc za měsíc. Studuji na helichovce a mám dobré známky, tak to v pohodě stíhám
Rodiče mi všechny moje peníze berou s tím, že bydlím u nich a nebylo mi 15, tak na ně mají nárok. A dávají mi 200 korun týdně s tím, že si musím všechno kupovat sama :zed:
Můžu se v 15ti odstěhovat? A být nezávislá na rodičích?
Případně jak to mám řešit?

Peníze z brigád, co jsem měla jako studentka, patřily jen mě. Ale já si o prázdninách zas tolik nevydělala, ač jsem myslela, jaké nemám prachy. Peníze jsem dávala na domácnost až v době, kdy jsem dostudovala a začala opravdu pracovat. Jako rodič bych chtěla, abys určitou sumu spořila a kupovala si parádu na sebe, jízdné nebo sem tam něco do školy. Nechtěla bych, abys tak slušné peníze probendila na blbiny. Ale na domácnost bych je nevyžadovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 12:47

@JancaS84
Babičku nemám, ani příbuzné.
A hesla na můj bankovní účetmají rodiče

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14572
27.10.20 12:47

Primárně si zřiď vlastní účet - některé banky nabízí studentský účet od 15 bez souhlasu rodičů a nech si peníze posílat tam.

Ohledně toho osamostatnění se od rodičů -výrazně jednodušší pro všechny stranu bude, když se budete učit spolu nějak vycházet, emancipace nezletilého jako taková stejně není možná dřív jak v16 letech.

Co by mohlo docela pomoci je domluvit si někda na příští jaro/podzim nějakou studentkou stáž do ciziny, alesoň na půl roku. přes školu - dá se to financovat přes program Erasmus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 12:49

@Ou oni po mě chtějí všechny smlouvy…
Utajit od nich nic nemůžu :,(

• Citovat
  • Nahlásit
469
27.10.20 12:53

Ty už jsi jsem psala několikrát viď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4063
27.10.20 12:54

Tak přestaň pracovat, to se ti za dvě stovky nevyplatí. Ale jak stíháš sekretářku, správu webu a on-line výuku, to by mě teda fakt zajímalo. I ty firmy, co si patnáctiletou holku zaměstnají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14058
27.10.20 12:54

Nechápu proč mají přístup k tvým účtům, je ti 15. Určitě si heslo změň. A peníze si spoř. Já začala přispívat na bydlení až když jsem začala plně pracovat. Na druhou stranu, jestli si vyděláš tolik, tak možná když se domluvíte, že bys jim dávala třeba 3-4 tisíce měsíčně. Ale rozhodně ne všechno 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
827
27.10.20 12:56

Noó, když děláš v 15 sekretářku :lol: :lol:,tak se můžeš jisto jistě odstěhovat :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
27.10.20 12:58

Jasně, 15 ti letou zaměstnají jako sekretářku a za krásných 15 tisíc. Podle mě jsi troll.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1080
27.10.20 13:03

A sama si vlastní účet otevřít nemůžeš? Občanku už máš a nevím, jestli je potřeba mít 18 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8197
27.10.20 13:03

Myslím, že pěkně lžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 13:17

Takže až mi bude 16, tak bych se už mohla odstěhovat bez jejich souhlasu?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama