Nemocenská v práci

Anonymní
9.2.20 10:00

Nemocenská v práci

Dobrý den, jdu si pro radu a za všechny budu moc vděčná, předem chci říct že nejsem žádný hypochondr a nemoci v mém těle neznám. O co jde? Jsem ve své první práci pátým měsícem na HPP. A co se teď zrovna nehodí ale přišlo, v pondělí mě začal večer bolet močový měchýř, tak jsem si dala prášek, něco na způsob urinal akut, a brala do čtvrtka dva denně, jenže už jsme jich neměli doma tolik, ve čtvrtek po práci jsem šla do lékárny, kde mi poradil pan jejich neco na způsob urinalu, ten beru od čtvrtka večer. Už bych řekla, že močový měchýř lepší a dost, ale myslím, že mi to jde i do ledvin, strašně mě bolí v zadu záda jakoby bedra, asi před třemi roky jsem měla zánět ledvin, 10 dní antibiotika, od té doby dobrý, tehdy ta bolest byla horší, ale dost mi to připomíná, už mě to opravdu utravuje a omezuje a jezenim ibubrufenu nic nevyřeším. V pátek jsem byla na gynekologii protože mě ta bolest střílí záda, podrisek, z gynekologickýho hlediska vše v pořádku, ba naopak výborné. Tento týden budu mít odpolední v práci tzn. Pondělí až čtvrtek odpolední 7 hodin a pátek a sobota celý den. Přemýšlím, že bych si zašla k doktorce ať se to ještě nezhorsi ze zkušenosti už mám opravdu strach. A myslím, že by mi dala neschopenku, ale teď otázka jak to chodí v práci? Nepřijdu o peníze když půjdu marodit na týden, ač se to nehodí zdraví je mi přednější a v práci potřebuji být fit fyzicky. Jak to je s výplatou? Nemůžou mě vyhodit skrz nemoc? Nebo jak to celkově chodí? Opravdu vůbec nevím, moc děkuji a mějte pěknou neděli

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.2.20 10:03

Pn je placena od 1. dne nemoci, je samozrejme nizsi nez mzda. Kvuli nemoci vypoved dostat nemuzes. Mas odpoledni, nabehni v pondeli k lekari, ten posoudi, jestli je to na pn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13719
9.2.20 10:05

Placene od prvniho dne, rozhodne jdi k lekari. Pokud to bude na neschopenku, tak na ni jdi. Vyhodit te nemuzou, nase vedouci naopak chce abychom zustali doma kdyz jsme nachcipani ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8496
9.2.20 10:10

Nemoc není důvod k výpovědi. Pokud neběžíš na PN s každou blbinou, jako že ne, tak to tam bez tebe týden vydrží. Lepší, než aby se ti to rozjelo tak, že pak budeš doma dlouho. Nemocenská se tedˇuž platí od prvního dne, na výplatě to znát sice bude, ale jak sama píšeš, zdraví je přednější. Mě vždycky strašně štvaly ty hrdinky, co do práce šli za každou cenu, u nosu kilometrovou nudli, ale prostě tam musely být, vždytˇbez nich to nejde, to že pak naprskaj všechny ostatní jim bylo úplně jedno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13326
9.2.20 10:24

A myslíš, že jim v práci nebude vadit, až budeš chodit třikrát týdně dialýzu? ;) K tomu totiž s úspěšně spěješ. Pro příště, pokud jsi už jednou měla zánět ledvin, pak s každým zánětem močových cest musíš k lékaři pro antibiotika. Pokud je vezmeš hned, klidně s nimi můžeš chodit do práce. Se zánětem ledvin už to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 10:40
@matkabagristy píše:
Pn je placena od 1. dne nemoci, je samozrejme nizsi nez mzda. Kvuli nemoci vypoved dostat nemuzes. Mas odpoledni, nabehni v pondeli k lekari, ten posoudi, jestli je to na pn
A o jak moc nižší prosím nevíte?
@arinecka píše:
Nemoc není důvod k výpovědi. Pokud neběžíš na PN s každou blbinou, jako že ne, tak to tam bez tebe týden vydrží. Lepší, než aby se ti to rozjelo tak, že pak budeš doma dlouho. Nemocenská se tedˇuž platí od prvního dne, na výplatě to znát sice bude, ale jak sama píšeš, zdraví je přednější. Mě vždycky strašně štvaly ty hrdinky, co do práce šli za každou cenu, u nosu kilometrovou nudli, ale prostě tam musely být, vždytˇbez nich to nejde, to že pak naprskaj všechny ostatní jim bylo úplně jedno.
@Janli píše:
A myslíš, že jim v práci nebude vadit, až budeš chodit třikrát týdně dialýzu? ;) K tomu totiž s úspěšně spěješ. Pro příště, pokud jsi už jednou měla zánět ledvin, pak s každým zánětem močových cest musíš k lékaři pro antibiotika. Pokud je vezmeš hned, klidně s nimi můžeš chodit do práce. Se zánětem ledvin už to nejde.

Moc děkuji teď jsem si vzala prášek a supr, ale to nejde věčně zajdu tam

• Nahlásit
  • Citovat
9.2.20 10:42

https://www.vypocet.cz/nemocenska

tady ti to spocita priblizne vysi pn, dopln hrubou mzdu za mesic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.20 10:50
@matkabagristy píše:
https://www.vypocet.cz/nemocenskatady ti to spocita priblizne vysi pn, dopln hrubou mzdu za mesic

Moc děkuju :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama