Nemocenská víkendy

Anonymní
16.6.20 18:57

Nemocenska víkendy

Zdravím. Od dubna jsem na nemocenske. Včera mi přišla nemocenska od zaměstnavatele, protože mi doplácel ještě pár dní za květen (těch pár dní patřilo k těch 14 dnům, které proplaci zaměstnavatel). Pochopila jsem tedy, že zaměstnavatel neproplaci víkendy. A chtěla jsem se zeptat jestli zbytek nemocenske, kterou mi bude radit stát bude taky bez víkendu nebo s? Každý mi tvrdí něco jiného :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23680
16.6.20 19:10

Nemocenská je bez víkendů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1178
16.6.20 19:10

Nemocenská se vyplácí za kalendářní dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
16.6.20 19:11

Nemocenská dávka se vyplácí od 15. dne nemoci. Do 14. dne nemoci dostává práce neschopný od zaměstnavatele náhradu mzdy, ale pozor – na rozdíl od dávek nemocenské, které člověku náleží za každý kalendářní den, se náhrada mzdy vyplácí jenom za pracovní dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1749
16.6.20 19:11
@Anonymní píše:
Zdravím. Od dubna jsem na nemocenske. Včera mi přišla nemocenska od zaměstnavatele, protože mi doplácel ještě pár dní za květen (těch pár dní patřilo k těch 14 dnům, které proplaci zaměstnavatel). Pochopila jsem tedy, že zaměstnavatel neproplaci víkendy. A chtěla jsem se zeptat jestli zbytek nemocenske, kterou mi bude radit stát bude taky bez víkendu nebo s? Každý mi tvrdí něco jiného :nevim:

Zamestnavatel plati jen pracovni dny, ale castka na den je vyssi. socialka pak plati za kalendarni den, ale castka na den je nizsi, takze je to vice mene nastejno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
16.6.20 19:51
@Simmcaa píše:
Zamestnavatel plati jen pracovni dny, ale castka na den je vyssi. socialka pak plati za kalendarni den, ale castka na den je nizsi, takze je to vice mene nastejno.

Přesně takto ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
16.6.20 20:31

Zamestnavatel platí jen dny, kdy měla být sichta. Socialka platí i vikendy. Jsem aktualne od ledna na nemocenske tak vím co mi chodí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
17.6.20 20:38

@Aspera nevíš a radíš :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23680
17.6.20 20:42
@Janaalena píše:
@Aspera nevíš a radíš :potlesk:

Chyba se stane. Prvních 14 dní jsem měla dobře. :-) Já na to zatím všude narazila tak, že OČR včetně víkendů, nemocenská bez víkendů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama