Průjmy I. a II. trimestr

14
16.6.20 07:11

Průjmy I.a II. trimestr

Ahoj maminy…
Ve středu jdu na gyndu, tak to s lékařem určitě proberu, ale zajímají mě vaše zkušenosti.
Jsem teď v 13tt, ale už druhý týden mám průjmy, bez křečí a po většinou i bez akutky - takže spíše tekutou stolici s lehkymi bolestmi břicha a nadýmáním. (Ale třeba ráno, to je teda dílo..)
Vždycky když se něco dělo (výlety, stresy mívám spíš průjem než zácpy), ale teď mě to znervózňuje.

Odstartovalo to asi grilování (maso bylo podotýkám zdravé, jedli ho i ostatní a nikomu nic, dala sem si k tomu jen kečup a chleba), pak jsem během dnů dost jedla třešně a jednoho dne se mi to zpustilo, myslela jsem, že je to dietní chyba a tělo mi jen ukázalo že takhle teda ne a budu jíst opatrně a nedráždivá jídla. Tak jsem tři dny měla uhlí, suchou stravu.. jenže to přešlo na tři dny a jakmile zase zařazuji jidlo (přesněji stačila jen jedna mozzarela, protoze jinak jim pořád jen loupaky, vánočku, cornflaky, nektarinky a teď podvakrat dušené maso) průjmy jsou zpět.
Navíc mám dost nechutenství takže už tak je můj jídelníček na nic a teď ještě tohle, na mléčné výrobky se nemůžu ani podívat :,(
Doplňky stravy neužívám, takže ty tyhle stavy způsobovat nemohou.
Asi si dojdu na stěry, napadla me salmoneloza, na druhou stranu příteli vůbec nic není a to spolu trávíme dost času a klasicky jedna domacnost..

Už fakt nevim co, na to že jsem začala druhý trimestr mi nešla váha nahoru ani o čtvrt kila. A navíc mám, pochopitelně vážně hlad!! :(
Zácpy jsou normální ale co průjmy?
Děkuju za každou odpověď, ale děsit nechci :lol: :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14
16.6.20 07:14

Laktoz.intolernace

Napadla me taky laktozova intolerance… ale nikdy jsem s mlékem a mléčnymi výrobky problem neměla. Nebo někomu během těhu propukla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
429
16.6.20 07:47

Hele já mám celé těhotenství střídavě zácpu a průjmy :roll: Jako ne pořád, ale stačí jedno jídlo co mi nesedne a dostávám se z toho týden. Mám teď to zažívání zvláštní a hodně citlivé, zjistila jsem že problém mi udělají třeba i palačinky, předtím mi žádné jídlo nedělalo problém :nevim: Co se týče salmonely atd je fakt že těhotná něco chytne spíš než partner, ale to nechci strašit. Určitě to prober s doktorem. Možná se poptej na probiotika. A hlavně hodně pij.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5595
16.6.20 09:53
@Monlvice píše:
Napadla me taky laktozova intolerance… ale nikdy jsem s mlékem a mléčnymi výrobky problem neměla. Nebo někomu během těhu propukla?

Taky me to hned napadlo, buď laktoza a nebo mléčné bílkovina. Zkusí na pár dní vynechat úplně mlíko a mléčné vyrobky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
16.6.20 12:35

Pred tim grilovanim jsem mivala k večeři krupicovou kaši, a nikdy nic.. navic jsem se ted potento i jen ze spenatu na cibulce s kurecim masem a brambory. :nevim:
Ale mlecne výrobky teď nebudu jist tak jako tak, pri protiprujmove dietě nejsou povolene.

Spis zkusim ty probiotika, hylak. Jestli mi pomuze na delsi dobu :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5595
16.6.20 14:28

Ono se to střevo potřebuje zregenerovat, takže to chvíli trvá než se to ustálí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat