Nemocná dvouletá nespí

24
3.5.21 17:22

Nemocná dvouletá nespí

Jdu se sem asi jen vypsat. Mám totiž pocit, že jediná možná odpověď či rada může být „vydrž, prťka, vydrž!“

Dcera, skoro dva roky od soboty nemocná. Nejprve jen rýma, v neděli se přidala teplota a v noci na dnešek i ošklivý suchý kašel. Teplota i kašel jsou už tak nějak částečně pryč ale to se ukáže v noci zas.

Každopádně dcera je… no jak to říct.. velmi dramatický prcek.. nenechá si odsát nos, stříknout kapky, a o plivání sirupu na teplotu či kapek na kašel ani nemluvě. A ano, zkoušela jsem tisíc známých metod jak dítě ošálit či formou hry vysvětlit. Nic, ta holka mě vůbec nevnímá a zarytě jede Ne ne ne.. takže sirupy a kapky dáváme dal a doufáme ze se přes to plivání přece jen něco dovnitř dostane a odsávání a stříkání jde jen násilím. :zed: :,(

To je ale jen jedna stránka věci, která jsem už pochopila, že k jejím nemocným dnům zkratka patří.

Ale máme tu novinku. Ona nespi. Je totálně vyčerpaná. Oči ji už nejdou ani vidět únavou a já s ni celý den nedělám nic jiného než že se ji pokouším v klidu uspat ale mrská s sebou leze po mě snaží se usnout na mě či partnerovi, mačká nám bradavky (asi ji to uklidňuje) :roll: a kňourá, brečí a je neklidná. Já to nechápu. Když je přece někdo nemocný a takhle vyčerpaný tak odpadne i ve stoje. Taky to tak měla u předchozích nemocí. Ale teď.. úplně jinak. V noci nespala skoro vůbec, partner s ni musel chodit v náruči (já sem totiž těhotná a nemůžu s ni dlouho chodit) a to stejně nebyl úplný úspěch, je furt v takovém polospánku… Když je zdravá tohle nevyžaduje je to dobře spící dítě. Ale tohle její nespaní teď mě děsí. Nechci aby nějak zkolabovala nebo :nevim: Jo a ještě, chtěla bych říct, že mi nepřijde že by nemohla spát z důvodu ucpaného nosu nebo toho kašle. Na noc jsem ji stříkla do nosu to ji uvolnilo a během cele té noci zakašlala jen párkrát. Sice šíleně ale jen párkrát.

A o tom jak je to náročné pro nás kdy nespíme a ona po nás leze a hledá pozici snad ani mluvit nemusím. K doktorce máme jít zítra pokud se situace nezlepší.. tak pardon za delší příspěvek ale třeba to někomu někdy pomůže, že v tom není sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1277
3.5.21 18:04

@Mamamel a co hodit do auta a uspat za jízdy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1019
3.5.21 18:10

Taky jsem pro uspani v aute nebo v nositku. Treba nespi, protoze ji neco boli :nevim: jinak bych ji dala cipky, kdyz sirup plive (nurofen na teplotu a bolest nebo homeo Viburcol na celkovy zklidneni) pripadne bych se sla poradit o nejakych homeopatikach do lekarny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
3.5.21 18:15

Moje dítě takhle reagovalo po sirupech na kašel. Myslím, že to obsahovalo kodein, ale už si to nepamatuju přesně. Byla jak na speedu, normálně nadskakovala na postýlce. O spaní nemohla být ani řeč. Pediatr docela koukal a nemohla to brát. Tak jestli to u vás třeba není taky tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
3.5.21 18:34

@fíkofka zkoušela jsem kočárek po bytě asi 40minut a nic.. do auta se mi nechtělo jezdit 2 hod po Praze ale možná to bude stát za zkoušku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
3.5.21 18:37

@fíkofka Ještě moc díky za zmínění toho Viburcolu a homeopatik vůbec by mě to nenapadlo že se to dá takhle řešit. Nevím proč ale vím, že by mě to nenapadlo, tak moc dekuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2477
3.5.21 18:38
@mokkk píše:
Moje dítě takhle reagovalo po sirupech na kašel. Myslím, že to obsahovalo kodein, ale už si to nepamatuju přesně. Byla jak na speedu, normálně nadskakovala na postýlce. O spaní nemohla být ani řeč. Pediatr docela koukal a nemohla to brát. Tak jestli to u vás třeba není taky tím.

Naše dítko podobně reagovalo na spiropent (na kašel) a dithiaden :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
3.5.21 18:38

@mokkk Dekuju za tip. Žádný sirup jsme do ní pořádně nedostali takže tím to nebude. Spíš nějaký ten neklid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.21 18:52

Já jsem dávala paralenové čípky, mně děti nespávali bolestí kvůli zoubkům docela běžně, tak možná ji bolí v krku. No a pak to auto je docela jasná volba, kdyby mi dítě po 40 minutách v autě neodpadlo, asi bych zvažovala i pohotovost… Viburcol jsme zkoušeli a mým dětem teda nepomáhal vůbec…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1019
3.5.21 19:04
@Mamamel píše:
@fíkofka Ještě moc díky za zmínění toho Viburcolu a homeopatik vůbec by mě to nenapadlo že se to dá takhle řešit. Nevím proč ale vím, že by mě to nenapadlo, tak moc dekuju :hug:

Zkus… já nikdy nebyla zastánce homeopatik, ale i nás pediatr říká, že to minimálně neublíží a maximálně vypije lehce oslazenou a může to pomoct. Nás už několikrát zachránily, takže využívám je + konzervativní léčbu. A jestli nechce sirup, tak bych se na něj fakt vykašlala a dala prostě i přes násilí čípek, uleví se jí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
3.5.21 19:09

Ohledně toho odsávání bych možná zkusila jestli nezvládne normálně smrknout do kapesníku. Naší malé je 21 měsíců a když jí ten kapesník u nosu držím, tak do něj v pohodě smrkne… Stačilo to párkrát dělat s ní, ukazovat jak „zafunět“ nosem 😀 ale asi záleží taky v jakém bude rozpoložení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
3.5.21 19:34

@Markéta Rudná S tou bolesti v krku nevim, polyká jídlo i pití normálně a sama si ještě neřekne kde ji bolí tak těžko rict. To auto je dobrý nápad tak na ten odpolední spánek ale na noc to nic neřeší když po vyndani se probudi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9914
3.5.21 21:21

Nezbývá nic než to vydržet, zákroky bych omezila na ty nejnutnější - smrkání ani odsávání není potřeba. A snažila bych se být co nejvíc v klidu sama, do ničeho ji nenutit, neuspávat. Udělejte si třeba pelech v obýváku a koukejte na televizi, na nějaké pohádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
801
3.5.21 23:08

Tak mně tohle syn dělal, když měl zánět středního ucha. Prostě neklid, uleva po Nurofen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat