Šílím z nemocného dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 08:53
Nemocné děti, šílím

Ahoj, jdu se asi jen vypovídat, vyzjistit, jestli to má někdo podobně. Anonymně, protože se stydím. Už cca 2 týdny neslyším nic jiného než kašel dětí a jsem z toho úplně na nervy. Štve mě, že medicína nám zabírá tak pomalu, že jsme pořád zavření doma, vytáčí mě snad každičký zvuk. Připadám si jak neschopná matka, nevyspalá, protivná, mám ponorku jak blázen. Vím, že všude bývají nemocné děti, že jsou mnohem, mnohem horší problémy, ale já si posledních několik týdnů připadám jak ve vězení, do toho teď nejdřív chřipka starší a následně nachlazení mladší. Úplně mám pocit, že vyletím z kůže. Bydlíme na vesnici, není kam jít, když jsou teď děti nemocné, ani nemůžem, chlap naznačuje, že doma nic nedělám, ale mě prostě nic!!! nebaví. Jen přežívám. Do toho mám pocit, že bych měla líp léčit, pouštět míň pohádky, já prostě nevím, ale mám fakt pocit, že vyletím z kůže. Včera jsem toho měla tak plný zuby, že jsem mladší poslala s tatínkem po práci ven (i když je nemocná - nachlazená), zatímco starší spala. A pak výčitky svědomí, co jsem za matku, když pošlu nemocné dítě ven! Už mi asi hrabe, jsem pět let doma, mám chuť jít třeba vybírat starší nábytek do pokojíčku, ale nemůžu! Klidně mě ukamenujte, vím, že je to malicherné, ale já mám pocit, že už mi úplně všechno vadí, i ty moje nemocná zlatíčka. Úplně mi třeští hlava, blbě spím, nemám do ničeho chuť. Lucka

Reakce:
Agrion
Závislačka 2904 příspěvků 26.02.19 08:56

Taky rychle chytam ponorku… v zajmu zachovani dusevniho zdravi chodime na chvilku ven ( pokud nepadaji trakare) i s nachlazenim - pokud uz nemaji horecku a nejsou schvaceni… aspon pro pecivo - prochazka da pekarny a zpet. Prijde jaro bude lip.

Ou
Kelišová 6922 příspěvků 26.02.19 08:57

Jsi výborná matka, nepotřebuješ je lépe léčit, pohádky jsou v době nemoci a rekonvalescence dobrá věc. A pokud jí včerejší cesta ven nepřitížila, tak to naopak byl dobrý nápad, protože alespoň nachytala nějaký vitamín D.

A to že toho máš momentálně plné kecky, je celkem logické.

Nemůžeš na víkend nechat děti v rekonvalescenci v péči otce a vypadnout někam, kde se budeš moc starat sama o sebe a odpočinout si? Dost to potřebuješ. Nebo pokud uplně neumíš rozdělit si péči o domov a rodinu s manželem, tak nemohli by je na ty dva dny pohlídat prarodiče?

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 26.02.19 09:01

Tak teda u nás, když nemají teploty a ATB, tak jdeme taky. Ven, ne do kramu, ne do koutku atd a na chvíli
Zrovna včera bylo nádherně. Tak jestli byla chvíli, tak ji to určitě neublíží.
Vždyť doma je to pak na blázinec po pár dnech, takže tě chápu, kluci když měli neštovice, tak sem myslela že skončím.v blázinci, byli jsme doma šest týdnů, protože to měl tři týdny první a ke konci toho to chytil samozřejmě druhej. Televize taky šla v jednom kuse, rozumím ti. A určitě nejsi špatná matka, nebo jsme obě. :mrgreen: :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 09:22

Naprosto tě chápu. Zimu 2016/2017 byl syn nemocný bez přestávky. Střídala se mu jedná nemoc za druhou. Myslela jsem, že budu alkoholik. Jeli jsme v módu zápal plic, uši, zápal plic, uši, uši, neštovice, uši, uši, uši…
Další rok to bylo o něco lepší.
Letos to je sice taky lepší, ale od začátku ledna byl ve školce tak 15 dní (ne najednou). Skončili jsme s laryngitidou v nemocnici. Má dlouhé horečky s vysokým CRP.
Teď sedíme doma a zatím dobrý, ale hodně věcí jde mimo mě a už to neřeším. Ale stejně jak začíná kašlat, tak se to uvnitř mě sevře. Jak vidím na teploměru nad 40°, tak taky.
Pohádky neřeším. Není nich v klidu. Pokud nemá horečku, chodíme ven. Zítra se chystám, že ho vezmu na krátkou procházku.
S manželem máme rozdělene služby, on se stará přes noc (na rozdíl ode mě umí spát přes den). To taky pomohlo, že jsem víc v pohodě.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 26.02.19 09:27

Tak u náš - začalo to na Vánoce neštovicemi u syna-14dní doma.Hned na to neštovice já-měsíc doma.Mezi tím syn kašel, následně chřipka celá rodina.Po ní hned střevní chřipka.Pak syn jeden den ve školce, já od nového roku poprvé v práci na 4dny-následuje nové kolo chřipky, kašle-trvá do teď..tak to máme s týdenní pauzou cca dva měsíce zavřená doma..Nevěřila bych že to někdy řeknu, ale…Já chci do práááce nebo mi hraaabneee! :zed: :lol:

Hobitka
Závislačka 4995 příspěvků 26.02.19 09:30

Chapu Te, mam tri deti a loni jsme v podstate 3.5 mesice nesli ven jinak nez k doktorovi (no, abych uplne nekecala, stihly deti za 3.5 mesice 5krat do skolky). Navic jsme jeste do toho byli nemocni oba rodice, takze dva marodi si prehazovali tri marody. Neni jina rada, nez vydrzet. Jinak s nachlazenim bez teplot deti bezne beru na kratkou prochazku.

peta81
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 26.02.19 09:31

Taky jsem s dvema nemocnymi detmi doma, uz dva tydny. Meli jsme vsichni postupne virozu, nekolik dni vysoke teploty a ted priserny kasel. Ven zatim nechodime, jen ja jdu kazdy ven vencit psy a v tom studenem vzduchu kaslu jak blazen, tak u deti jeste vyckavam :nevim: Taky to tu na me pada a nic me nebavi, musim se uplne donutit uklidit a uvarit :oops: i pohadky tu jedou hodne, ale jak jinak deti zabavit, uz jsou taky otravene. Vcera jsme hrali nějaké hry, skladali puzzle, vytahli modelinu… no, musime to prezit. Nejsi v tom sama :hug:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9493 příspěvků 26.02.19 09:32

Chápu, já už taky silim. Od září je syn ob týden doma pořád s něčím, do toho sem od konce podzimu já na rizikovém, takže ani když je zdravý nemůžu pořádně někam ven, chytám ponorku už jenom tím že sedím pár měsíců doma, když mi k tomu ještě přibývá nemocné, nudici se dítě (přiznam si to, nezabavim ho doma tak jako se zabaví ve školce, kde má spoustu kamarádů co jsou na stejné vlně a na celý den vymyšlený program). Já už se jenom modlím, aby bylo léto měla jsem po porodu, bylo po nemocech a konečně budem moct někam vyrazit 8)

mmd
Kecalka 166 příspěvků 26.02.19 09:34

To je v pořádku, neboj. Nejsme roboti, ale ženy. Když jsou děti nemocné je to zahul i pro nás. Tvé ponorce rozumím, já byla doma sedm a půl let a ke konci už jsem měla solidní deprese a úzkosti. My jsme teď také doma od začátku února. Zacalo to neštovicemi, ktere přinesl mladší že školky. Do toho se rozkaslal a to chytil starší. Já jsem asi za čtyři dny dostala zánět dutin, horečky jak blázen, pěkně ATB, neschopnost se starat o kluky. Starší byl pak dva dny ve škole a vrátil se domů s neštovicemi. Do toho mi porad bylo dost zle, takže jsme leželi ve třech. Zmohla jsem se jen na to uvařit čaje a dát léky. Doma bordel takový, že kdyby přišla sociálka, děti nam vezmou. :lol: Ještě, že aspoň když se vrátil muž z práce, tak se o nás postaral. Mladšímu už byli dobře, neštovice prý a včera, když mi zacalo být docela dobře, tak mladší úplně zchvaceny a horečka 40. Myslela jsem, že mě omejou. :roll: Neboj, nejsi v tom sama. Pokud máš více dětí, tak to na sebe přenášejí, většinou to chytneš Ty, kolikrát máš pocit, že bys nejraději vyskočila z Astronomické věže, ale to je normální. :) Dej si vanu, přečti si knížku a i když jsou miláčci nemocní, udělej si čas na sebe, vše bude pak lepší. :kytka:

chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 26.02.19 09:47

Jojo, nemoci jsou děs. Taky si vyčítám pohádky a binec v bytě. Ale teda nachlazeni neberu jako nemoc, to chodime normalne ven, jen třeba místo běhání po hřišti jdeme jen na procházku nebo nákup.
Zůstáváme doma až s teplotou nebo když je klukům zcela evidentně špatně. A samozřejmě když mají nějaké léky a ven zákaz, ale to se nestává moc často.

Rive
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 26.02.19 09:47

Jak já ti rozumím! Chce to udělat si čas na sebe, jak manžel přijde z práce, tak na hodniku, dve, tři odejít z domu, procházka, kafe/vino s kámoškou. Prostě vypadnout z toho kolotoče doma.

Annci
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 26.02.19 09:52

:hug: Moje mladší jede druhý rok v režimu 4 dny ve školce, 10 doma. První rok to prý bylo promořování bacily ve školce a teď konstatovali na ORL, že průchod v nose je ze 2/3 ucpán mandlí a v půlce března jde na odstranění. Do té doby ji mám nechat mimo kolektiv, doma je od začátku února. Práce se s tímto moc zkombinovat nedá, tak něco plichtím na OSVČ a zbytek táhne manžel a velmi doufáme, že se nemocnost zlepší. Taky jsem z toho celá bez nálady, když slyším, jak zase kašle, takže ti úplně rozumím. Vydrž, bude líp. Jednou určitě. :mrgreen: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 10:28

Děkuju za reakce. Já vím, že nikde se to neobejde bez nemocí. Na houby je, že jsem se po celkem solidní ponorce, která trvá delší dobu, těšila na návštěvu sestry o jarních prázdninách - bydlí daleko - děti si vždycky parádně pohrají, my u kafíčka pokecáme, prostě takové prima vytržení z tady té osamělosti, jenomže to se díky naší nemocnosti taky nekoná. A já jsem snad už unavená i z dětského mluvení :), prostě bych ráda pokecala OSOBNĚ s někým dospělým, jenomže to se jaksi neslučuje s tím, že všichni mají taky malé děti, tudíž máme takovou domácí izolaci. A tím taky padá uklízení kvůli návštěvě, pečení (ani jedno moje děti momentálně neocení :)). Chlap už se na mě dívá blbě, že jako co si stěžuju, vždyť jsem doma a prakticky nic nemusím, ale to, co člověka baví a je vzácné, je teď pořád, odpadlo takové to těšení, že si uděláme dobrý oběd, domácí pohodu, pořádek, upeču krtkův dort… Vlastně můžu kdykoliv, ale děti stejně nic nechtějí. :( Pořád jen kašlou a já už mám snad v hlavě vyvrtanou díru. Úplně všechno mi vadí!!! Lucka

cverunka
Závislačka 2875 příspěvků 26.02.19 10:56

Jestli ti to pomůže, tak tyhle stavy mám taky, když jsou děcka nemocné. Každé zakašlání mi dělá zle, nic mě nebaví, neustálé podávání hromady sirupů a kapiček a nevím čeho… Rozumím ti. :hug: Bylo období, kdy starší dcera byla zdravá 3 dny a jeli jsme zase třeba 3 týdny v nemoci :roll:

Váš příspěvek
Reklama