Nemocné morče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 13:26
Nemocné morče?

Ahoj Holky, jdu si pro radu, ačkoliv situace kterou popíší se mi jeví jako neřešitelná. Moje dcera 10 let má stejně starou kamarádku. Obě milují morčata. Každá má doma dvě. Kamarádka mojí dcery: říkejme jí třeba Kája, má morčecí holku, která má na hřbetě obrovský abces, ze kterého vytéká velké množství hnisu. Byli s tím na veterině, řekli jim, že by to chtělo chirurgicky odstranit, že mastičky, které mohou zkusit asi nepomohou. Předepsali jim na střídačku višňák a Framykoin. To nepohlo, pak už nikam s morčátkem nešli, jelikož vědí, že zbývá jenom vyříznutí. Doktorka jim udala cenu cca 1800,– A teď k jádru věci: Že prý takové peníze nedají za zvíře, které stojí 50 kč, že stejně dlouho morče nežije???(morče může žit až 8 let) Kája plakala a prosila mě, abych to nějak vyřešila, šla jsem na veterinu se domluvit na postupu. Celou věc jsem paní doktorce vylíčila a ona stanovila novou cenu za zákrok 1000,–kč. Hůrá!!!Kája celá šťastná to běžela říct svojí mamince: Ta však řekla, že nedá ani 300 kč a že se uvidí, buď se s tím morčátko popere a nebo??? 8o Jde o to, že jsem jí nabídla, že tu operaci zaplatím. Ona však rázně odpověděla, že si to nepřeje a je to zcela zbytečné!!! Morče má tedy dál na zádech obrovský otevřený útvar už téměř na kost a živé maso, chvílemi prý hrozně nařiká! Jim je to však evidentně jedno. Jak by jste se zachovali vy? Moc díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je online35ja
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 22.07.19 13:33

Nechápu tu maminku že to nemůže pro svou dcerku udělat a hlavně nechá to morcatko trpět…vím že třeba pro někoho je tisíc hodně peněz, jenže když si pořizují kterékoli zvíře počítám s tím že může být někdy nemocné a bude mě to něco stát. no asi s tím neuděláte nic když to ta maminka nedovolí

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 13:34

Mě to taky hlava nebere. a to jsou věřící!!! To se přeci absolutně neslučuje…

Zwetta
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 22.07.19 13:35

To je hnus.., chudák zvíře.. Bohužel tady je každá rada drahá.., pomoc si nabídla a byla odmítnuta.. :roll: :zed:
Zkus se domluvit na tom, že ti Kája morčatko daruje a ty ho teda necháš operovat. U vás zůstane, bude se mít královsky a Kája ho může chodit navštěvovat.. ;)
Nic jiného mě momentálně nenapadá.. :think:
Držím pěsti :palec: :andel:

Petula306
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 22.07.19 13:35

No popravdě bych to morče nechala umřít a pořídila nové. Táta jednou investoval (kvůli mě) do křečka se zápalem plic. Stejně umřel. U tak malého zvířátka je to většinou marné. Není to jen operace, ale i následná léčba, asi podávání antibiotik. A výsledek nejistý. Nemusí přežít ani narkózu…no nevím..

lucenka
Hvězda diskuse 37644 příspěvků 22.07.19 13:36

To je koza :pocitac: domluvila bych se s holčičkou, aby ti morče donesla a nechala ho operovat, aby se netrápilo.

smoule.koule
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 22.07.19 13:37

No, vysvětlila bych mamince Káji, že se dopouští trestného činu. Bohužel se obávám, že ani to nepomůže. Chudák dítě, co si z toho má vzít. Chudák morčátko.

§ 302Týrání zvířat
(1) Kdo týrá zvíře

1. zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem, nebo
  1. surovým nebo trýznivým způsobem veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném,

bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán,

1. byl-li za čin uvedený v odstavci 1 v posledních třech letech odsouzen nebo potrestán, nebo
  1. způsobí-li týranému zvířeti takovým činem trvalé následky na zdraví nebo smrt.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na větším počtu zvířat. § 303Zanedbání péče o zvíře z nedbalosti

(1) Kdo z hrubé nedbalosti zanedbá potřebnou péči o zvíře, které vlastní nebo o něž je povinen se z jiného důvodu starat, a způsobí mu tím trvalé následky na zdraví nebo smrt, bude potrestán odnětím svobody až na šest měsíců, zákazem činnosti nebo propadnutím věci.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 smrt nebo trvalé následky na zdraví většímu počtu zvířat.

biancaa
Stálice 94 příspěvků 22.07.19 13:37

Tak toto je uz tyrani zvirete. zalezi, jak moc to chcete resit. je to strasne, jak se nekteri lide ke zviratum chovaji.
odkud jste? treba by operaci mohl provest nejaky mlady student veteriny zadarmo (znama presne takto operovala jeji morce, kdyz studovala veterinu. melo take absces). muzete jim nabidnout take, aby zvire odevzdali nejake skupine, ktera se specializuje na zachranu zvirat z nevyhovujicich podminek atd. protoze co si budeme povidat, velky absces mastickou nezachranite, to spise driv dojde k otrave krve

Zwetta
Zasloužilá kecalka 730 příspěvků 22.07.19 13:38

@Petula306
Jenže s touhle diagnózou taky může umírat pěkně zdlouhavě a v bolestech! Aha! To Vás asi nenapadlo.., co teď že? Smrtící injekci? ;) ;)

Petula306
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 22.07.19 13:40

@Zwetta no já myslela uspat na veterině. Nechtěla jsem napsat „usmrtit“ a lepší obrat mě nenapadl :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 13:42

Ty morčecí holky Káju každá ráno vítají a lížou jí ruce!!!

Uživatel je online35ja
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 22.07.19 13:44
@Zwetta píše:
To je hnus.., chudák zvíře.. Bohužel tady je každá rada drahá.., pomoc si nabídla a byla odmítnuta.. :roll: :zed:
Zkus se domluvit na tom, že ti Kája morčatko daruje a ty ho teda necháš operovat. U vás zůstane, bude se mít královsky a Kája ho může chodit navštěvovat.. ;)
Nic jiného mě momentálně nenapadá.. :think:
Držím pěsti :palec: :andel:

Ty jo tak to je hezkej nápad :palec: :srdce:

Azeretereza
Závislačka 3009 příspěvků 22.07.19 13:59

Chápu proč nechce dát ty peníze, nicméně nepochopím, proč ho nechá trápit a nenechá ho uspat. Pokud naříká, tak ho to asi bolí. Neplatila bych to za ní, ale hodila bych s ní vážnou řeč. Nebo ho adoptuj, to mi přijde taky jako hezkej nápad.

Peggi
Kecalka 478 příspěvků 22.07.19 14:00

Našemu morčátku se taky udělal absces a po operaci ještě žilo pěknou řádku let. Je mi ho moc líto, musí mít strašné bolesti. Paní by si mohla představit, jak by se cítila, kdyby měla na těle obrovský hnisající vřed, strašné bolesti a nikdo by jí nechtěl pomoct…
Nejlepším řešením by bylo, jak navrhovala Zwetta, že by ti ho holčička darovala a ty bys mu operaci zařídila. Chudák morčátko, je mi ho tak moc líto :,(. Na tu „paní“ nemám slov…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 15:53

Díky děvčata za podporu. Zkusím domluvit, že bychom si Piškotku tak se jmenuje, má barvu jako piškot. :D vzali k sobě. Dám vědět, jak to dopadlo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama