Nemocnice Krč - přednáška kojení a 6ti nedělí?

14.7.19 18:57

Nemocnice Krč - přednáška kojení a 6ti nedělí?

Ahoj holky, mám dotaz - byla jste některé v nemocnici Krč na přednáškách 6ti nedělí a pak kojení? Pokud ano, stálo to za to? Dozvěděli jste se tam něco co jste nevěděli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14938
14.7.19 19:46

Byli jsme na kurzu se manželem péče o dítě. Bylo fajn, že si to on zkusil a něco jsme ještě dokoupili. Co píšeš ty těžko říct, vše tě naučí a řeknou v porodnici, pak ještě dětský lékař po propuštění, takže bych nešla, ale osobní konkrétní zkušenost nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
14.7.19 19:47

A kdyby někdo náhodou měl dotaz, zda tamtéž těhotenské cvičení, tak fakt nee :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.19 19:51

@Bubla Bůčková Děkuji, na tebe jsem si myslela, že asi napíšeš. Zdálo se mi, že jsem někde četla, že si tam rodila :D Na péče o dítě jsem už byla. Na tohle mám jít zítra, ale jak jsem teď na ATB a není mi moc dobře, a i kvuli ostatním maminám a tomu, že je to tak blízko poporodniho se tam bojím zítra jít. Jiný termín už asi před porodem nestihnu, ale zkusím zavolat jestli nemají ještě něco z toho příští týden, že bych to prohodila. Jen jsem tedy chtěla vědět jestli tam nebude něco extra co bych normálně nenašla tady na emiminu nebo u Dr připadně u laktační ligy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
14.7.19 19:57

@katintheBOx63 držím palce na pohodový porod :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.19 20:04

@Bubla Bůčková Moc děkuji, už to mám za chvíli. Do TP mi zbývá 11 dní. Ješte minulý týden jsem si říkala, jak jsme to s malou super zvládli, bez nemoci celé těhu a vidíš to - hned pár dní na to chytnu tenhle hnus :roll: Tak teď jen doufám, že to co nejdřív přejde a rodit budu už zase ve zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5444
14.7.19 20:11

@katintheBOx63 byla jsem tam jen na cviceni a to opravdu ne. Prednasky nevim, ty jsem nestihla, ale v porodnici mi o kojeni po porodu nerekli nic. Mela jsem smulu na detske sestry, bohuzel pro ne nemam slusnych slov. Jinak si myslim, ze ohledne kojeni budes mit lepsi, kdyz si zavolas domu laktacni poradkyni, poradi ti primo doma ve tvem prostredi. Drzim palce at vse dobre dopadne. Gynekologie tam je super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.19 20:25

@janickaIII Těhu cvičení jsem zavrhla hned - před porodem jsem chodila cvičit s trenérem a jakmile jsem otěhotněla tak jsem to vydržela jen do cca 12tt a to i s tím že mi cvičení upravil. Prostě jsem byla totálně bez energie. Představa, že jdu cvičit pro těhotné mně vůbec nelákala.
Na to kojení jsem zvědavá, mám problémy se zádami tak od neurologa mám písemně v rámci lékařské správy doporučení jak pro polohy a anestezií k porodu a pak kojit ideálně v leže na boku, takže uvidíme jak se na to budou v porodnici tvářit laktační sestry. Už k porodu půjdu s hůlkou a je mi jasné, že jí využiji i k pohybu na poporodním oddělení. Snád to nebude problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
14.7.19 20:51
@katintheBOx63 píše:
@janickaIII Těhu cvičení jsem zavrhla hned - před porodem jsem chodila cvičit s trenérem a jakmile jsem otěhotněla tak jsem to vydržela jen do cca 12tt a to i s tím že mi cvičení upravil. Prostě jsem byla totálně bez energie. Představa, že jdu cvičit pro těhotné mně vůbec nelákala.
Na to kojení jsem zvědavá, mám problémy se zádami tak od neurologa mám písemně v rámci lékařské správy doporučení jak pro polohy a anestezií k porodu a pak kojit ideálně v leže na boku, takže uvidíme jak se na to budou v porodnici tvářit laktační sestry. Už k porodu půjdu s hůlkou a je mi jasné, že jí využiji i k pohybu na poporodním oddělení. Snád to nebude problém.

Za mě nebude, některý sestry byly ostřejší, ale neboj ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5444
14.7.19 21:00
@Bubla Bůčková píše:
Za mě nebude, některý sestry byly ostřejší, ale neboj ;)

Ostřejší…a bez zájmu. Za mnou za celých 7 dní sama dětská sestra nepřišla, jen si opsat tabulku s teplotou a jídlem. Za celý pobyt tam byla jen jedna příjemná sestra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5444
14.7.19 21:02

@katintheBOx63 laktační sestru jsem za celých 7 dní nepotkala, byly tam jen dětské sestry, které se ale moc nestaraly, tak se neboj, že by na tebe měl někdo řeči. To nestraším, jen se opravdu neboj, že by měly keci. A kojení v leže je podle nich ideální, mě vlastně poradili jen tuhle polohu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14938
14.7.19 21:10

@janickaIII já se na všechno ptala a nějakou milou vykoukáš vždycky :D já kojit nechtěla a laktační chodila každý den :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.19 21:10
@janickaIII píše:
@katintheBOx63 laktační sestru jsem za celých 7 dní nepotkala, byly tam jen dětské sestry, které se ale moc nestaraly, tak se neboj, že by na tebe měl někdo řeči. To nestraším, jen se opravdu neboj, že by měly keci. A kojení v leže je podle nich ideální, mě vlastně poradili jen tuhle polohu. :lol:

Tak ta poloha se mi bude hodit. Doma pak zkusím pravdaže i další, ale už teď vím, že po porodu jinou nedám kvůli zádům. I na monitor už jsem hlásila, že jedině jen na boku. První akutní monitor mi tam totiž točili na pohotovosti v leže a pak mně manžel musel odnést na rukách do auta, jak se mi blokli z cca 40 minutového ležení na zádech nohy. V tom spěchu jsem zapomněla vzít z domu hůlku a navíc jsem nevěděla jak to bude probíhat, tak jsem se poslušně položila na záda a pak ejhle, nemohla jsem se sama ani otočit nebo posadit do sedu. Od pása dolu jsem byla klasicky nepohyblivá, kvuli akutnímu opuchu míšních nervu co se mi udělá vždy když ležím víc minut na zádech :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.7.19 21:14
@Bubla Bůčková píše:
Za mě nebude, některý sestry byly ostřejší, ale neboj ;)

Zatím s nimi mám zkušenosti ok - v pohodě sestry i doktorky na poradně, pohotovosti i recepci. A ok i tři paní co jsem stihla na přednáškách. Prostředí se mi taky líbí, tak uvidíme jak to bude pak v rámci hospitalizace. Jen manžel když viděl ty mladé doktorky, tak se mně pak ptal jestli mají aspoň 18 let, že vypadají hrozně mladě :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5444
14.7.19 21:15

@Bubla Bůčková :lol: :lol: :lol: tak to je super. Já kojit chtěla a laktační nepřišla a to se chlubí, že u nich sídlí laktační liga. Nejlepší bylo, když jsem ve 4 ráno musela budit sestry, aby mi daly mléko pro dítě. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama