Reklama

Nemožné početí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Soffka
Povídálka 33 příspěvků 24.02.18 14:20
Nemožné početí?

Ahoj :)
Tohle téma otevírán z části z nervozity a z části už jen asi pro pobavení, co všechno je možné.
Nedávno nám s mužem praskl kondom, přesně 4.února, byl to první den po skončení menstruace. Jelikož jsme nechtěli nic riskovat, manžel hned ráno vyrazil do lékárny :) po devíti hodinách jsem tedy poljla postinor a trochu se uklidnila, že je krize zažehnána. Po pěti dnech přišlo krvácení, v příbalovém letáku o něm psali, brala jsem to jako další kapku uklidnění, že se nic neděje. Ale včera po týdnu únavy a pocitu na zvracení (ačkoliv o tom se v příbalovém letáku taky píše) jsem nevydržela a zkusila TT. Ehm. Viditelný duch. A na druhém kontrolním taky. Říkám si, je tohle vůbec možný? Stalo se tohle už někomu?
Manžel už se mi jenom směje a okolo pobíhá dvouletá princezna. Fakt jsme to neplánovali. Ale je to jako by si někdo usmyslel, že to tak bude a hotovo. :think:
Otázkou je - může ten postinor nějak ublížit připadnému miminku? Na potrat bych určitě nešla :andel: A má někdo podobnou zkušenost? :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Markéta80
Hvězda diskuse 39634 příspěvků 24.02.18 14:24

@Soffka :mrgreen: :mrgreen: no jo zázrak :mrgreen:. Naše nejmladší je pro doktory prý taky takový zázrak :mrgreen: :mrgreen: A stačila v mých 31 letech první přirozená ovulace :mrgreen:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15988 příspěvků 24.02.18 14:25

V letáku píší, že Postinor znemožnuje uvolnění vajíčka z vaječníku a znemožuje oplodnění spermií. Nicméně nejedná se o potratovou pilulku..Nemohla jsi být těhotná už předtím, byt jen kratičce?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15988 příspěvků 24.02.18 14:27

A ještě mě napadá - jaký typ testu máš? mamatest někdy dělá falešné duchy, taky se mi to stalo.

radkka
Generální žvanilka 20481 příspěvků 24.02.18 14:28

Já slyšela od lékařů názor, že postinor „funguje“, když k početí nedošlo, když dojde, je podle nich k prdu :nevim:

A tady to vidíš! :mrgreen:
Jestli mohl postinor ublížit neřeš, už s tím nic neuděláš, řekni to lékaři na první prohlídce.
Kdykoli někdo v mém okolí řešil něco z počátku těhotenství - nevhodné léky, rentgeny, CT apod., tak jim bylo řečeno, že buď došlo k poškození a plod odejde v prvním trimestru nebo bude v pořádku. U všech těchto stresařek bylo vše ok :kytka:

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 24.02.18 14:29

Tak to je dobrý :D to je asi zázrak :lol:

radkka
Generální žvanilka 20481 příspěvků 24.02.18 14:29

@pe-terka To sice jo, ale úspěšnost postinoru není nad 80 %, jestli si dobře vzpomínám, takže selhal může.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15988 příspěvků 24.02.18 14:34
@radkka píše:
@pe-terka To sice jo, ale úspěšnost postinoru není nad 80 %, jestli si dobře vzpomínám, takže selhal může.

tak to je možný, nějak blíž jsem to nestudovala. Tak bud byla zakl. těhotná už krátce před nehodou, nebo spadá pod těch zázračných 20%.
Taky si myslím, že pokud se plod udrží, je vysoká pravděpodobnost, že je v pořádku. V takto raném těhu platí - všechno nebo nic. Ale jsem též stresař, zakl. chápu :oops: :D

Soffka
Povídálka 33 příspěvků 24.02.18 14:35

Díky za uklidnění :kytka:
Těhotná před? To by nevycházelo.. Milovali jsme se dva dny před tím, než mi začla MS :) To by tam dnes už byla dálnice :lol: Spíš mě napadlo, že jsem měla ovulaci hned po skončení MS. A do toho nám zrovna ten den praskl kondom. Což už je hodně štěstí najednou. A podle toho jak funguje postinor - tak byla ta spermie ale hodně rychlá. Prostě mi to přijde dost zvláštní, když vím, kolik z Vás se natrápí s tím, aby to klaplo. Překvapení je to milé, zrovna jsme se přestěhovali do většího, všechno klape jak má.. takže jsem to dost uvítala, jen to bylo opravdu překvapení, že se sešlo tolik faktorů a vlastně náhodou :D

radkka
Generální žvanilka 20481 příspěvků 24.02.18 14:39
@pe-terka píše:
tak to je možný, nějak blíž jsem to nestudovala. Tak bud byla zakl. těhotná už krátce před nehodou, nebo spadá pod těch zázračných 20%.
Taky si myslím, že pokud se plod udrží, je vysoká pravděpodobnost, že je v pořádku. V takto raném těhu platí - všechno nebo nic. Ale jsem též stresař, zakl. chápu :oops: :D

Já jí taky chápu, ale nikdo jí k tomu stejně nic neřekne.
Patřit mezi 20 % není zase takový zázrak, to má VŠ člověk musí zvládnout často :mrgreen:

Soffka
Povídálka 33 příspěvků 24.02.18 14:39

@pe-terka Jeden Mamatest, tam je duch dobře viditelný a jeden Pepino, tam je slabší. :)

Soffka
Povídálka 33 příspěvků 24.02.18 14:42

@Markéta80 Tyjo tak to je super! :palec: :) Člověk by nevěřil, jaké zázraky se dějou :lol: :andel:

radkka
Generální žvanilka 20481 příspěvků 24.02.18 14:43
@Soffka píše:
@pe-terka Jeden Mamatest, tam je duch dobře viditelný a jeden Pepino, tam je slabší. :)

Pepino má nižší citlivost, ne? :kytka: Gratuluji!

Soffka
Povídálka 33 příspěvků 24.02.18 14:48

@radkka Teoreticky by měly mít oba testy stejnou, ale kdo ví. Zkušenosti s nimi se různí. Každopádně děkuju :kytka: :)

Tichošlápek
Extra třída :D 10048 příspěvků 24.02.18 15:28

@Soffka pepino ma méně barviva, takže pokud vidíš i na něm, tak gratuluji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >