Vzteká se a pak se nemůže nadechnout.

petrag
24.1.10 22:22

nemůže se nadechnout

potřebuji radu. Natálka bude mít 11 měsíců. Začíná se vztekat, bohužel natolik silně, že při pláči se zapomene a nemůže nadechnout. Nasledně ztratí vědomí a začne fialovět. Musím s ní při tomto záchvatu třást, aby se nadechla nebo ji nějak probrat. Stalo se to už 3× za poslední 3 týdny. Doktorovi jsem se zmínila. Ovšem nedozvěděla jsem se nic nového, jen že ji mám zdvihnout a trochu s ní zacloumat. Prej to někdy dělají, že se při pláči zapomenou nadechnout. Mám strach ji dát babičkám na hlídání, co když si neporadí jako já? Přejde ji to? A co pro to můžu dělat?Dříve plakala daleko silněji a nic podobného se nestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19747
24.1.10 22:28

Naše Adélka má něco podobného, akorát se tedy vždycky nějak nadechne sama, ale potom má ještě třeba hodinu takový stav - já tomu říkám klepavka. Má prostě takové dechové tiky spojené s cukáním hlavy. Vypadá to, jako když je klepnutá ryba a ještě má občas nějaké ty reflexy a cuká se.
Také nevím, co s tím, ale doktorka mi říkala, že je to normální… Poprvé to měla asi jako 3 měsíční a od té doby při každém větším vzteku nebo breku :-( .

Hlídání bych na to upozornila, aby věděli, co mají dělat :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
24.1.10 22:33

Jak moc ztratí vědomí? Dorka taky před větším pláčem (vztek nebo bolest) chvíli jakoby nedýchá, někdy se to zdá dost dlouhé, i zfialoví rty…ale je celou dobu při vědomí.Doktor mě taky spíš uklidnil a navíc to dělala kamarádky dcera, mnohokrát jsem to u ní viděla, takže věřím, že to nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4271
24.1.10 22:39

Petrag - já osobně zkušenost nemám, ale moje kamarádka má holčičku a ta jí to taky dělá. Chodí dokonce na neurologii. Doktor jim řekl, že to je normální, že to děti mívají. Ale prý se nemají zvedat ze země, že se jim může ještě víc odkrvit mozek. Má se jim foukat do obličeje a třást s nima, prostě vyvolat nějaký šok. Ta kamarádka je už tak vycvičená, že pozná, že se ten záchvat blíží (pár sekund před ním) a hned jí začne nějak „šokovat“ a kolikrát se povede, že už jí malá ani neomdlí. Dítě se prý z toho probere i bez jakéhokoli zásahu, ale chápu, že to nikdo nebude zkoušet. Kamarádky holčičce budou v únoru 4, frekvence se snížila, ale občas se jim to ještě přihodí. Když se praští, spadne, vzteká…Dává jí do školky, taky z toho měla strach, ale učitelky to znaly a jsou v pohodě. Ale hlídajícímu bych to určitě řekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michaelakkk
24.1.10 22:50

petro: moje dnes už desetiletá sestra dělala úplně to samé!!! byla to hrůza někdy jsme ji museli dát i pod studenou vodu ale jak říkáš ty zatřást s ní bouchnout do zádíček táta jí jednou otočil vzhůru nohama za nohy ale to už bylo drsný… ztrácela vědomí a fialověla ale vždy se ji naddechnout podařilo a potom byla vysílená tak přestala plakat… doktorka nám tehdy taky neporadila… chce to trpelivost do roka by to melo vymyzet…

• Nahlásit
  • Citovat
24.1.10 22:53

Petrag-
tak bohužel vítej do klubu :cry:
U nás to začlo asi před 4 měsíci, byly jsme tehdy s malou u kamarádky, co má o pár měsíců starší dcerku, než je ta moje a ona pořád Danči brala všechno z ruky, na co jen sáhla, až to ta moje nakonec nevydržela a začla šíleně plakat, jen co se ta kamarádky malá k nám přiblížila, no a potom to bohužel přešlo do tohohle stavu, kdy se mi na pár sekund úplně jakoby ztratila, zmodrala a nebýt tam tehdy kamarádky, tak vůbec nevím, co s tím, já totiž úplně ztuhla a nebyla schopna reakce, kamarádka tu mou dceru nějak vzala do ruk, zatřásla s ní, prskla na ni, myslím, trošku vody do obličeje a pak se malá nadechla…ihned jsme odcházely domů, kde to bohužel ještě zopakovala, protože něco pohodila vztekle na zem, já ji plácla po ruce a ona se zase začla takhle vztekat a nedýchat…v tu chvíli jsem hystericky volala přítele a ten ji nějak utěšil…

Mluvila jsem o tom samozřejmě i s dr, ale ta mi taky jen řekla, že to bohužel některé děti dělají a že z toho holt musí vyrůst…takže my se tomu snažíme předcházet, bohužel jsme přestaly chodit k té kamarádce, naštěstí nám zůstali známí, kde se to neděje, malá si tak nějak více pohraje spíš se staršíma dětma než s vrstevníky, no a když začne brečet a vypadá to, že by se mohla dostat zase do tohoto stavu, tak ji rachle beru do náručí a rychle se snažím zabavit něčím jiným, většinou jdem rychle kouknout z okna a ukazujem si auta nebo tak něco, a ona na vztek zapomene…ale taky z toho mám hrůzu…od té doby se to sice nikdy nestalo, ale po tom prvním záchvatu jsem nemohla 3 dny ani spát a pořád ji měla nedýchající před očima :cry:

Jinak co jsem slyšela, ale ještě teda nezkoušela, zatím nebyl důvod, tak v podstatě je třeba to dítě z toho šoku dostat šokem jiným, takže manželka bratrance to někdy řešila i osprchováním ve studené vodě, hlavně, aby se dítě nadechlo…ale na to jsem slyšela někdy i negativní rekace…takže těžko říct…

takže závěrem asi holt snažit se tomu předcházet…tak to teda praktikuji já…

a hlavně pevné nervy, protože vím přesně, co to v tu chvíli je :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2288
24.1.10 23:05

Petrag prožívali jsme to s první dcerou. Nám doktorka poradila fouknout jí do obličeje nebo cáknout na ní vodou. Na Verču fungovalo fouknutí. Ale strachu nám přidělala hodně. Stačilo, aby se někde bouchla a už jsem jen čekala, jak proběhne první nádech do breku.
Fuj, kdykoliv ještě teď, když zvedám tu mladší, tak si v duchu říkám „dýchej, dýchej“
Je pravda, že z toho vyrostla, asi půl roku nás takhle děsila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
24.1.10 23:06

Ahoj, náš Matyášek 17 měsíců se někdy začne vztekat a začne plakat že na chvili přestane jakoby dýchat. Třeba po 5-10 sekundách nádech a řev pokračuje dál. Mě radili mu fouknout do obličeje popř. to směřovat do pusinky. Tak to třeba zkus než začne vůbec fialovět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15462
25.1.10 07:42

tohle jsem prý měla i já, zapadával mi i jazyk a to pokaždé, když jsem se začla vztekat, upadla, nebo se jinak lekla. Našim tehdy řekli, že mi mají dát facku, abych se znova lekla. Nechápu, jak to mohlo fungovat, že jsem se nerozeřvala ještě víc, ale princip je opravdu znova vylekat. Mamka na to ještě teď vzpomíná s hrůzou, když jsem běžela po ulici, upadla jsem a už jsem se nezvedla, začla jsem fialovět a tehdy někdo (kdo už to nejspíš znal) přiskočil, chytil mě a taky mi dal facku. Asi to se to tehdy dělalo, ale s mamkou to málem švihlo. Nejdřív jí zmodrám a někdo přiskočí a začne mě mlátit :mrgreen: Tak jen doufám, že se to „nedědí“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Rafaela nepř.
25.1.10 07:42

Malý taky dělal to samé, ale naštěstí neomdlíval. Nám pomohlo fouknoutí do obličeje a v horším případě trošku fouknout do pusinky (jakoby umělý dýchání). Ale tu klepavku znám taky, měla jsem jí pak já :-D

• Nahlásit
  • Citovat
Rafaela nepř.
25.1.10 07:44

Jo a ještě jsem si vzpomněla, že jako malý mimino jsem to prý taky dělala a paní dr. poradila sundat rychle plínku (si nějak nedovedu představit s dupačkama :lol: ) a lísknout tenkým proutkem.

• Nahlásit
  • Citovat
1280
25.1.10 07:50

dcera to měla taky …a taky pomohlo to fouknutí do obličeje…anebo zatřesení…taky měla rty fialové…prý je to u malých dětí normální, ale vypadá to hrozivě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29038
25.1.10 08:24

Emička to dělá taky.Většinou nefialoví,ale dech taky nepopadá..

Nám doktorka říkala,že je to normální..Ale rozhodně to může trvat déle než jeden rok.Čím starší dítě tím větší divadlo hraje..Úplně nejlepší je nepovolit a nevšímat si dítěte.Nechat ho jakoby o samotě a přitom neztratit dohled..Je možné ostříknout vodou,starší dítě pod vlažnou sprchu..

Mě mamka přítele říkala,že její nejmladší dcera to dělala taky,dost dlouho.Ještě ve 4 letech.Když nebylo po jejím,předstírala mdloby..Pomohlo přestat si jí všímat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
petrag
25.1.10 09:42

bohužel uplně, je pak v křeči, že se jí zkroutí ručičky. naposled se nám to stalo včera večer před spaním. Musela jsem ji dát i prsty do puse, aby ji nezapadl jazyk. byl to zatím nejhorší a nejdelší záchvat. musekl mi pomoct i přítel.

• Nahlásit
  • Citovat
petrag
25.1.10 09:47

děkuji, doktor mi právě řekl, že ji mám zdvihnout a trochu s ní zatřást, to ale nezabírá. musím být ráznější a mluvím na ni. myslela jsem, že to může mít částečně po mě- já omdlívám když mi berou krev nebo když se pořežu či špatně bouchnu. ale myslím, že to je něco jiného a nemá to na její záchvaty vliv.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama