Reklama

Koupání miminek - jak často?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.10 15:55
Koupání miminek

Jak je to prosím u vás?? V porodnici nám říkali, koupat miminka každý druhý den, na předporodním kurzu že stačí každý třetí den. Nebo koupete miminka od narození každý den? Případně, od jakého věku praktikujete už každodenní mytí?

Nejnovější recenze z kategorie Dětská mýdla

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 22.01.10 16:03

Ahoj, koupání ve vaničce se vším všudy jsem prováděla jednou za tři dny. Ve dnech mezitím, jsem Anežku jen večer před spaním omyla žínkou. Úplně to stačilo, vzhledem k tomu, že jsem ji občas musela celou umýt po „velké“ nehodě :lol: Jako miminko koupání neměla ráda, tak se to i hodilo.

Když začala sedět, koupání se ji začalo líbit, a stalo se rituálem před spaním, takže pak už jsme koupali každý večer.

Teď nemáme vanu, jen sprcháč, ale i tak sprchujeme každý den. Ne proto, že by byla sprcha oblíbená, ale proto že Áňa je čuně :cert:

Koupej mimi podle svého uvážení, sama poznáš, co je pro něj dobré.

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 22.01.10 16:09

Já jsem koupala každý den..Každý lékař může mít jiný názor.

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.10 16:21

Většina známých koupou každý den..my teda jednou za tři dny (má 5týdnů), ale po každém pokadění jí zadeček vždycky vodou omyju. Spíš jsem přemýšlela, od kdy začít s večerním koupáním každý den..

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 22.01.10 16:24

vidis…nam v porodnici rikali koupat kazdy den! ja koupu kazdy druhy nekdy kazdy podle toho jak nam to vyjde…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 22.01.10 16:27

v porodnici rikali kazdy den, vzhledem k atopu v rodine jsem koupala obden a co se atop objevil u malyho, tak jednou za 3 dny

jako to miminko je ciste, spis jde o to utvorit navyk… jako dospelak uz cisty a vonavy kazdy vecer nebude

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 22.01.10 16:30

My jsme koupali a koupeme denně, Ondra vodu miluje a teď už to má navíc jako předusínací rituál, je to pak bez protestů. Když jedeme někam, kde je sprcháč, vozíme mu s sebou nafukovací bazének, aby o koupání nepřišel :lol: .
Když byl úplně maličký, koupali jsme skoro denně, protože byl strašný poblijónek a býval durch úplně komplet :(. Ale když to zrovna nevyšlo, protože spal a vypadal, že by mu to vadilo, tak jsme se na to vykašlali, v porodnici taky říkali, že cca obden.
Myslím, že pokud nemá problémy s pletí (mazat, mazat, mazat :) ), tak je to celkem jedno… uvidíš, jak se to prckovi bude líbit :).

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 22.01.10 16:32

V tomhle jsem měla taky dilema.
Jsou dva úhly pohledu.
Při každodenním koupání smýváš miminku jeho přirozenou ochranou vrstvu.Není třeba koupat mimi každý den miminko se nemůže ušpinit.(kromně kakaní)
Je prý ale dobré koupat mimi každý den,jelikož si zvyknou na každodenní rituál a svět se pro ně stane předvídatelný.
Obojí je pravda,tak jak to udělat?
Já koupala ob den,někdy ob dva dny.Malej hrozně ze začátku řval,tak jsem ho nechtěla moc trápit.Asi v polovině druhého měsíce jsem začla koupat každý den-přestal brečet zvykl si a byl v pohodě,teď má koupání rád.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 22.01.10 16:39

Co říkali v porodnici, si nepamatuju, ale pediatrička doporučovala 2-3× za týden. Samozřejmě zadeček, ručičky a obličej každý den podle potřeby, ale to klasické mytí každý den být nemusí. A taky radila nepoužívat do vody nic, žádnou pěnu, gel, mýdlo - prostě nic. Jen čistou vodu a pak natřít celé tělíčko slunečnicovým olejem z lékárny. Denně jsme začali mýt v době, kdy jsme věděli, že Anežka vodu miluje a taky proto, abychom vytvořili pravidelný rituál kvůli uspávání (což teda vůbec nepomohlo a o nějaké pravidelnosti nemohla být řeč - ani rituály nepomohly).

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.10 16:59

Nám řikali, že z hledisk hygieny stačí 2-3× týdně, z hlediska rituálu můžem denně. Já koupu denně, kvuli rituálu a protože koupání miluje. Do 3 měsíců to byla jediná čtvrthodinka večer, kdy nebrečel. Co se týká smývání ochrané vrstvy - stejně jí má smytou, protože po pokaždém pokadění je špinavý od paty až na záda a jde pod sprchu. Lepší smytá ochraná vrstvv, než pomazanej hovnama nebo chemikáliemi z ubrousků. Koupu v čisté vodě, mydlim jen zadek před koupáním celého cca 1× za 2 týdny.

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 22.01.10 17:04

Já koupu už od porodnice každý den právě proto, aby si malá zvykla, že se vykoupe a jde spát. Ale kvůli hygieně jako takové nemusíš, stačí obden.

radúna
Extra třída :D 11943 příspěvků 22.01.10 17:14

Tak já koupu malou taky každý den, většinou v čisté vodě. Už kvůli rituálu, vodu miluje, se starší ségrou už spolu pěkně dovádějí :lol: .
U první dcerky nám v porodce tvrdili - že každý den je to to pravé ořechové a u druhé tvrdili, že stačí klidně 2. nebo 3. den.
Takže se řiď svým rozumem… :wink: .

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 22.01.10 17:24

My jsme cunata, celou ji koupem tak co ctvrty, paty den. Nebo kdyz ji smrdi nohy.

Katy2
Hvězda diskuse 50703 příspěvků 22.01.10 17:29

My většinou koupeme ob den, jinak jen otírám.......dupku omývame i více krát přes den. :wink:

ginche
Závislačka 3201 příspěvků 22.01.10 17:41

Tak mi koupeme v kyblicku kazdy den, nekdy to nevyjde :lol: tak i ob den. Vanicka se malicke moc nelibila a tak vyhral kyblicek. Mimi se tam krasne uvolni. Pripomina jim to pobyt v brisku. Z kyblicku se na nas krasne usmiva.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Jílková je jak domina z 90. let, Máte slovo by mělo zmizet, míní kritik

Verbální „údernice“ Michaela Jílková (50) prý nemá se svým pořadem Máte slovo... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >