Spurt v šesti měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 22.01.10 07:06
Spurt v šesti ěsících?

Ahoj holky, naše Kája bude mít zítra šest měsíců a mně vrtá hlavou, jestli má nebo nemá růstový spurt? Poslední tři dny je hrozně protivná, což nikdy nebývá. spí ještě míň, než jindy(pro názornost popíšu dnešní spací schéma:usnula v půl osmé, v deset vstávala, do jedenácti jsme zabírali, v jednu vzhůru až do tří, pak od půl šesté jsme na nohou). Přes den nespí vůůůbec, jen v kočárku maximálně hodinu a něco. Kojím plně, poslední dny mi přijde, že víc, ale ne žádný extrém (jako třeba ve třech týdnech - to byl mega spurt :lol: )
Nevím, zda je to normální spurt a za chvíli bude líp, nebo jestli tohle už bude standart. Takovéhle noci mám za sebou tři a jsem lehce unavená :-x Zvlášť když přes den mi fakt nedá chvilinku pro sebe. Mám plnou pusu aftů, nehty zlámané do krve a jsem unavená. Asi chci od vás slyšet, že bude líp :wink: :wink:

Reakce:
cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 22.01.10 08:29

Ahoj to spíš vypadá, že se budou klubat zoubky, jinak růstový spurt je cca v 6 týdnech, 3 měsících, 6ti měsících,ale ten se spíše projevuje větším hladem :-D

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 22.01.10 08:33

Zoubek už jeden máme, dole vpravo - žádné teploty, slintání, nateklé dásně…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34289 příspěvků 22.01.10 08:36

ja si taky myslim, ze pri spuru by spis papala a kynula. tipuji tez zoubky, nemusi byt videt…

Pidatko
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 22.01.10 09:43

Ahojky, Kubík měl spurt na 6 měsíci dost divokej. 14 dní se mi budil v noci po hodině a přes den spal max. 3× po 30min.
Pokud nemá teplotku, tak vydrž!!!
Má potřebu kousat? Pokud ne, tak bych zoubky vyloučila.

Spurty jsou 3,6 týden a 3,6 měsíc

Holky - vydržte! Ono je to náročné, ale bude zase líp. :hug:

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 22.01.10 09:57

Kouše věci normálně, dává do pusy věci od té doby, co se to naučila - tj.asi od tří měsíců. Žádný extrém.fakt 14 dní???Ach jo! :-(

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 22.01.10 09:57

Kouše věci normálně, dává do pusy věci od té doby, co se to naučila - tj.asi od tří měsíců. Žádný extrém.fakt 14 dní???Ach jo! :-(

hailliejade
Zasloužilá kecalka 892 příspěvků 22.01.10 10:37

Týja taky bych to asi viděla spíš na zoubek, každý může růst jinak, po šestém měsíci toto byl náš běžný denní režim :-), do té doby spinkal parádně, usnul v sedm a budil se ve dvanáct, tri a pět a pak po sedmé, po šestý měsíci se to úplně rozhodilo, začal vstávat třeba po hodině, ale každou noc úplně jinak :nevim: a v podstatě do roka to bylo naprosto nepravidelný, někdy se vzbudil 2× někdy i 6×, pak jsme v noci přestali kojit, ale budí se stále, ale stačí položit a chruje dál :-)

tak tedy VYDRŽ BUDE LÍP :-) v patnácti budeme rádi, když s náma ty naše zlatíčka vůbec promluví :-D

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 22.01.10 11:16

Tyjo, chci te podporit, u nas je to hodne podobny, s tim rozdilem, ze u nas se nespi od tri mesicu. Prvni mesic spal furt, pak min a po 3 des! A ted mel spurt a to bylo teprv neco, pres den naspi max. hodinu zhruba po 10-15ti minutach, pokud je nosenej spi lip a dyl. Nehty se mi lamou, kam az muzou, uplne chapu, jak se citis. At je to spurt, nebo zuby, ono to prejde a za chvili uz budes jen vzpominat! Vydrz!

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 22.08.13 18:13

Holky, muze byt spurt i kdyz castecne kojim plus prikrmy? nebo je jen u plne kojenych? zatim jsme meli jen ve trech tydnech. posl.dva dny je plactivy, je teda fakt, ze porad rve neco do pusy a kmasa s tim ze strany na stranu jak zbesily, ma na dolni dasni bilou tecku, ale jako zub mi to neprijde. fakt nevim. v noci se porad budi a vypada to prace ze hlady. naopak je zas pres den docela dost spavej…

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 22.08.13 18:41
@dani24687 píše:
Holky, muze byt spurt i kdyz castecne kojim plus prikrmy? nebo je jen u plne kojenych? zatim jsme meli jen ve trech tydnech. posl.dva dny je plactivy, je teda fakt, ze porad rve neco do pusy a kmasa s tim ze strany na stranu jak zbesily, ma na dolni dasni bilou tecku, ale jako zub mi to neprijde. fakt nevim. v noci se porad budi a vypada to prace ze hlady. naopak je zas pres den docela dost spavej…

Rustovy spurt nema s jidelnickem co delat, je to obdobi, kdy dite rychleji roste a potrebuje vetsi prisun energie :) Je to ve 3 a 6ti tydnech a ve 3 a 6ti mesicich…zhruba.

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 22.08.13 19:15
@asha píše:
Rustovy spurt nema s jidelnickem co delat, je to obdobi, kdy dite rychleji roste a potrebuje vetsi prisun energie :) Je to ve 3 a 6ti tydnech a ve 3 a 6ti mesicich…zhruba.

ale prece u deti s um neni, ne?

Katchi
Echt Kelišová 8924 příspěvků 22.08.13 19:17
@dani24687 píše:

A proc by nebyl?

asha
Nadpozemská drbna 29590 příspěvků 1 inzerát 22.08.13 20:01
@dani24687 píše:

Maji to uplne stejny, akorat u nich muze byt ta nabidka pri zvyseny poptavce jaksi okamzita, takze to muze projit bez vetsiho povsimnuti :) U kojenych deti to muze trvat dva tri dny, nez se upravi ten vydej podle poptavky.

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 22.08.13 20:49
@asha píše:
Maji to uplne stejny, akorat u nich muze byt ta nabidka pri zvyseny poptavce jaksi okamzita, takze to muze projit bez vetsiho povsimnuti :) U kojenych deti to muze trvat dva tri dny, nez se upravi ten vydej podle poptavky.

tak to pak nejspis prozivame spurtika. diky :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >