vodit za ručičky ano x ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineKakika
Extra třída :D 14982 příspěvků 21.01.10 21:21
vodit za ručičky ano x ne?

Na úvod…opravdu se nechci vytahovat, tak mi to prosím věřte 8-o
Lukáš už se staví, obchází postýlku (pár dní), včera nás překvapil, když ho děda držel za ručičky (po té, co se u něj postavil) a on si najednou vzpomněl, že chce ke mně a normálně si ke mně došel. Dnes to chtěl dělat taky, ale je to takové „nožičky jsou rychlejší než zbytek těla“. Zrovna toto je aktivita, ve které ho můžu zabrzdit, tak mě zajímá, jestli mám, nebo když to chce dělat a myslí si, že to zvládá, tak ho nechat nebo nepodporovat. Jak ale poznám, kdy nastane ten správný čas, kdy už ho vodit můžeme? Jsem z toho kluka už šílená, chtěl by dělat všechno hned a pro jistotu všechno najednou a já jsem ráda, když ho odpo můžu vrznout babičce a dědovi. Teď už trnu hrůzou, jak spolu přežijeme 3 dny ve špitále kvůli magnetické rezonanci, protože je fakt náročné jakkoliv ho zabavit i doma, natož jinde :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

BohunkaP
Extra třída :D 14966 příspěvků 21.01.10 21:28

Nám fyzioterapeutky na rehabilitaci říkaly, že vodit za ručičky se v zásadě vůbec moc nedoporučuje, bez ohledu na to, jak je dítě staré… Že to není moc dobré pro vývoj samostatného chození. Takže já osobně bych asi v tomto věku nevodila - když si chce stoupat a zkoušet to sám, tak super, proč ne - ale ať to dokáže vlastními schopnostmi…
Ale musím přiznat, že my jsme Helenku chvíli taky vodili, ono je to tak nádherné :-) Ale to už měla 13 měsíců, takže to je přece jen o něčem jiném.

zuzulenda
Závislačka 3910 příspěvků 21.01.10 21:30

Ahoj,

Příspěvek upraven 12.12.11 v 19:23

Monique1
Závislačka 3588 příspěvků 21.01.10 21:30

Ahoj,
jestli se staví sám a chodí kolem nábytku, tak bych ho nechala, ale s voděním za ručičky bych měla strach. Když by měl ručičky před sebou, což je docela těžké docílit, protože musíš jít před ním, tak by to mělo být ok. Ale v určitě bych ho nevodila tak, aby měl ruce dozadu… jak opička. To určitě né, není to dobré pro jeho klouby.
Dá se koupit i chodítko, které by malý tlačil před sebou, ale pozor, je jednoduché si s ním nabít kokos když se víc o něj opře a ono odjede.

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 21.01.10 21:32

Kakiko, taky moc neporadím, jen ségry malej se takhle stavěl a chtěl chodit (jak jsi popisovala) v osmi měsících a doktorka jí řekla, že je na to brzo, ale když to chce zkoušet, ať ho nechá. Ale ségry malej je paličák, za ručičky se nechtěl vodit za žádnou cenu, takže tohle ségra neřešila a rozchodil se sám.

zuzulenda
Závislačka 3910 příspěvků 21.01.10 21:35

Ta

Příspěvek upraven 12.12.11 v 19:22

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 21.01.10 22:08

Za mě rozhodně ne.

Uživatel je onlineKakika
Extra třída :D 14982 příspěvků 21.01.10 22:16

no, vidíte to, a mě to přišlo jako normální, že než se děti pustí a začnou lítat sami, že je někdo vodí :oops: No, není problém ho nevodit, on se sice bude občas vztekat, že není po jeho (poslední dobou ne mě vrčí každou chvilku, po kom je asi takový cholerik :lol: ). Chodítko máme (to „špatné“, už jsem o tom psala v diskuzi, že ho tam mám jen pár minutek, než se naobědvám) a to už před sebou úspěšně tlačil (asi půl metru, než přišlo to, co se dalo čekat…a to bylo pláče :cry: ), v zásadě se mi pořád chce stavět u hýbajících se věcí - o chodítko, o otevřené dveře, o kocoury nebo o mě.

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 21.01.10 22:23

Dítě nikdy!! nevodit za ručičky! Když se sám staví, obchází nábytek, sám začne chodit, tak je všechno v pořádku, ale vodit za ruce ne! Je důležité aby měl sám tak silné svaly, že ho udrží, aby to dělal sám, pokud ho děda tahá za ručičky, malý jen posunuje nožičky (což je přesně to, že jsou nohy rychlejší než tělo), tak to s chozením nemá nic společného a je to opravdu škodlivé na nohy, páteř, ruce… Stačí si přečíst názory ortopedů, pediatrů, rehabilitačních pracovnic…

Aki
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 21.01.10 22:24

Za ručičky nee, rehabka nám to bez výjimky zakázala. Musí si najít vlastní stabilitu a zpevnit svaly, které k chůzi potřebuje. Nechat ho, ať si chodí sám jak chce.

S tím chozením za ruku jednou denně si nejsem jistá. Ale spíš proto, aby to pak nevyžadoval pořád a pak se nevztekal, že to nemá. Na dodání odvahy k osamostatnění to asi není špatné. Nejdřív bych ho ale určitě nechala obcházet nábytek (boční chůze) a podporovala až při chůzi v před.

Aki
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 21.01.10 22:32

Než jsem to sepsala, tak už je tu tvá další reakce.
Chodítko bych úplně odstranila, když píšeš, že je vzteklounek :wink: , mohlo by to docela dost dobře skončit tak, že ho v něm nakonec necháš úplně. Nervy máš jen jedny, že? :pankac:
A to opírání o pohybující se předměty bych teda neřešila. Jen ať trénuje. Předpokládám, že se o ně opírá a nevisí na nich. Při „vodění“ dětí trpí totiž i lopatky, které se pak můžou špatně zafixovat a odstávají.

AjkaZ
Kelišová 6512 příspěvků 21.01.10 23:10

Anna se mi take zacala brzy stavet a v sedmi mesicich uz pochodovala kolem postylky a nabytku. A taky prave proto dostali vsichni zakaz ji vodit za ruce… Hezky jsem ji v tom nechala samotnou a sama zacala chodit den pred prvnima narozeninama, byl to pro nas „krasny“ darek :mrgreen: Vsak se dockas :wink: Brzo poznas, co je to litat za behajicim batolatkem :lol:
Jo a to jsem chtela jeste - ze zacala chodit z cista jasna (ne jako jsem to videla u nekterych deti, ze popojdou par kroku, ztrati balanc a kydnou na zadecek), kdepak, proste se najednou vydala doprostred pokoje, nejen po jeho obvodu a od te doby beha jako das 8-) Jeste teda byla sranda, jak prvnich par dni ukrocovala tou jednou nozickou jakoby doboku (jak byla zvykla obihat kolem nabytku :lol: ).
Juj, pardon, jsem si krasne zavzpominala :lol: Ale bylo to aspon k tematu, coz?! :mrgreen:
Takze zaver: Vodit za rucicky za me ne, choditko ne, chodit zacne sam, (myslim, ze Tvuj maly rostak na to prijde driv, nez moje sice temperamentni, ale celkem opatrna slecna 8-) neboj a jeste budes vzpominat na casy, kdy tomu tak nebylo :wink: :mavam:

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 21.01.10 23:34

Za mě teda určitě ne!!!
To je stejné, jako když někdo napíše, že chce dítě ve 3 měsících sedět, tak ho prostě obloží polštáři, aby mu vyhověli a nevztekal se. Tohle bys přece taky neudělala.
A chodítko bych vaýhodila někam na Mars nebo možná ještě dál. Když ho nebude vidět, nebude v něm chtít ani být ;)
Já teda hlasuju ještě jednou všemi deseti za NEEEEEE!!!!

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 21.01.10 23:57

Já jsem taky proti. U nás byl jeden kluk, kterého takhle vodili a on se pak vůbec nenaučil padat, takže to vždy odnesl obličej a zuby. Prostě spoléhal na to, že ho někdo drží a nedával před sebe ruce. Jen ať si lezou, obchází nábytek a naučí se chodit sami.
 Halka

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 22.01.10 07:40

Tak za mě taky ne :)
Až bude chodit, tak bude chodit, už takhle se žene dopředu moc rychle, tak bych to nepopoháněla :) Ninuška začala chodit na 10ti měsících a kolikrát jsem „záviděla“ kamarádce, že její syn začal až v 16ti měsících :) Pokud chodí kolem postýlky, nábytku sám, tak ho nech, ale prarodičům a všem bych to zakázala. U nás jsem ani nemusela zakazovat, vesměs se oto ani nikdo nesnažil :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion mu nestačil, chtěl další peníze, tvrdí svědek v případu podvodu Tomáše Řepky!

Milion korun. Za takovou sumu měl Tomáš Řepka své dávné, dnes již bývalé... číst dále >

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >