Nemůžu najít práci, co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 12:57
Nemůžu najít práci, co dál?

Ahoj holky, jsem z Ostravy a nemůžu najít práci. Posílám životopisy snad všude i do fabrik, obchoďáků a nic. Ani se neozvali. Naposled jsem pracovala v Rakousku jako pečovatelka, ale kvůli manželovi chci pracovat v Ostravě, není to dobré pro náš vztah být každé dva týdny pryč, málem nám to zničilo manželství. Není to dlouho co posílám životopisy, tak 2 týdny ale cítím se neschopně když se nikdo ani neozve. Bohužel tady v Ostravě té práce tolik není. Manžel má dobrou práci i dobře placenou, pořád mi říká ať se uklidním, že dřív nebo později něco najdu. Mám z toho deprese.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 13:02

Máte maturitu? Umíte anglicky? Brali v OKINU a DHL. Někde jsem viděla i inzerát do Dobrovského, prodávat knížky. Zkuste kouknout třeba do Karolíny.

Kaci89
Zasloužilá kecalka 823 příspěvků 05.08.19 13:02

Podle me je nejlepsi tam zajit osobne, nez jen posilat zivotopisy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 13:03
@Anonymní píše:
Máte maturitu? Umíte anglicky? Brali v OKINU a DHL. Někde jsem viděla i inzerát do Dobrovského, prodávat knížky. Zkuste kouknout třeba do Karolíny.

Ano mám maturitu, anglicky také mluvím. Děkuji podívam se :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 13:06
@Anonymní píše:

Já ale s pokladnou nikdy nepracovala, v tom jsem v nevýhodě.

Makryk
Povídálka 34 příspěvků 05.08.19 13:07
@Kaci89 píše:
Podle me je nejlepsi tam zajit osobne, nez jen posilat zivotopisy

To už si asi dlouho nehledala práci… takhle to funguje možná u malých živnostníků/firem, kde si nabira sam majitel, anebo přes známost (to už asi zakladatelka zkoušela..?), ale v „cizím“ korporatu Ti maximálně recepční dá kontakt na HR, ať jim pošleš životopis…

Ladiabola
Kecalka 333 příspěvků 05.08.19 13:08

V avionu hledají skoro v každém butiku. Kfc, starbuck…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 13:11

@Makryk Bohužel já nemám nikoho známého kdo by mi mohl pomoct s prací. Tedy jenom posílám životopisy a čekám jestli se někdo ozve. Přemýšlela jsem i nad brigádou alespoň na začátek ať nesedím doma, třeba česká pošta pořád hledá.. ale prý je to tam hrůza i manžel to říká ať tam nejedu. Posílala jsem taky do kauflandu, lidlu, tesco, prostě všude kde se dalo, na internetu jsem posílala cv na práci ve fabrice. Ale zatím se nikdo neozval.

Makryk
Povídálka 34 příspěvků 05.08.19 13:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem z Ostravy a nemůžu najít práci. Posílám životopisy snad všude i do fabrik, obchoďáků a nic. Ani se neozvali. Naposled jsem pracovala v Rakousku jako pečovatelka, ale kvůli manželovi chci pracovat v Ostravě, není to dobré pro náš vztah být každé dva týdny pryč, málem nám to zničilo manželství. Není to dlouho co posílám životopisy, tak 2 týdny ale cítím se neschopně když se nikdo ani neozve. Bohužel tady v Ostravě té práce tolik není. Manžel má dobrou práci i dobře placenou, pořád mi říká ať se uklidním, že dřív nebo později něco najdu. Mám z toho deprese.

Zkus si nechat zkouknout životopis… jestli tam nemáš nějaké zabijáky… dva týdny nejsou žádná katastrofa, hlavně se nenech odradit prvním neúspěchem… je dobře se zaměřit i na nabídky trošičku „mimo obor“… držím pěsti :srdce:

Elishka1
Závislačka 3322 příspěvků 05.08.19 13:15

2 týdny je pro nektere společnosti krátká doba, sbiraj zivotopisy, vybiraj, dělají několik kol pohovoru, někde to je i na měsíce než si vyberou
zkus tomu dát víc času a užít si zbytek leta

Makryk
Povídálka 34 příspěvků 05.08.19 13:16
@Anonymní píše:
@Makryk Bohužel já nemám nikoho známého kdo by mi mohl pomoct s prací. Tedy jenom posílám životopisy a čekám jestli se někdo ozve. Přemýšlela jsem i nad brigádou alespoň na začátek ať nesedím doma, třeba česká pošta pořád hledá.. ale prý je to tam hrůza i manžel to říká ať tam nejedu. Posílala jsem taky do kauflandu, lidlu, tesco, prostě všude kde se dalo, na internetu jsem posílala cv na práci ve fabrice. Ale zatím se nikdo neozval.

Jestli umíš AJ a německý (to neuvádíš, domýšlím dle práce v Rakousku), tak Ti pri správně napsané životopisu a motivačním dopisu utrhaji ruce… chce to ale zpětnou vazbu od nějakého HR…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 13:16

@Makryk Já nemám moc co nabídnou, mám jenom střední školu obchodní akademii. Nemám praxi v administrativě, proto ani nereaguji na takové nabídky. V životopisu mám práce jako administrativní pracovnice, to ale byla absolventská prax, pak dělnice, znovu dělnice a nakonec pečovatelka. Mám tam i napsané brigády. Děkuji za povzbuzení :)

Filanda
Závislačka 4676 příspěvků 05.08.19 13:17

Dva týdny jsou krátká doba. Větší firma se mi ozvala klidně až měsíc od odeslání životopisu… ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 13:18

@Makryk AJ umím velice dobře, NJ umím taky ale ne až tak dobře. V němčině si umím povídat ale nevěděla bych vést obchodní rozhovor například.

vedma007
Kecalka 271 příspěvků 05.08.19 13:21

Základ je, jak vypadá ten životopis? Máš tam něco, čím potencionálního zaměstnavatele zaujmeš? je kvalitně graficky zpracovaný, máš tam fotku…?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama