Zkusit práci v Německu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.19 22:57
Zkusit práci v Německu?

Zdravím,

zajímali by mě Vaše názory ohledně změny práce.

Mám nabídku jít pracovat do Německa cca 90km od domova a 55min cesty. Je tam velké množství čechů a co jsem si zjištoval od pár lidí co tam bylo a je, tak si to z 90% chválí a jsou spokojení.

Práce by byla jednoduchá, čistá a ve skladu. Podle pozice ( nakládka, balení zboží, příprava zboží..)

Dělalo by se na směny a prac. doba 9,5hodiny. Občas sobota. S tím, že to je přes agenturu na 18měsíců a poté jeslti mě vezme firma pod sebe a když ne, tak agentura najde jinou práci. Na agenturu jsem si našel slušné hodnocení a spokojenost.

Výplata cca 1400-1600eu čistého. Ale musím odečíst -8000kč benzín. ( Pokud bych tam našel někoho z blízkého okolí a jezdili spolu, tak jen cca -4000kč za benzín)

A ted otázka jestli to jít zkusit?

Aktuální práci mám stejnou na neurčito. Taky ve skladu na jednu směnu a je to spíš pohodová práce, která mě baví a kolektiv s mistrem taky v pohodě :)

Výplata ale cca 20-22 000 čistého. Na krku mám hypotéku a plánuji dítě.

Co vy na to?

Zkusit risk a vyzkoušet v DE nebo zůstat u jistoty?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 03.08.19 23:06

A chceš mít klid a čas na partnerku a méně peněz, nebo makat a mít víc peněz, leč méně času?

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 03.08.19 23:19

Takze minimalne 12h denne budes pryc… aby to pak nemelo nasledky ohledne vztahu. Na par mesicu treba dobry, na delsi dobu nic moc. To je lepsi jit par smen navic nebo si najit brigadu 2× tydne na vecer a jsi na to samem, jako bys mel v nemecku. K autu - nafte si jeste pripocti castejsi vymenu oleju a pneumatik, kdyz denne nalitas 180km, to bude pak na zivotnosti auta taky znat…

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 03.08.19 23:23

V Německu pracují na nejnižších pozicích jako je tato jen lidé, kteří jsou neschopni se uživit kdekoli a neumí si spočítat, kolik je stojí doprava a čas strávený cestováním.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 03.08.19 23:35

No pokud planujes dite, tak bych do toho nesla. Zkus to treba az deti vyrostou… ale pokud to partnerce nebude vadit ze si vecne pryc tak proc ne-ale pochybuju ze to dokaze pospudit ted, kdyz dite nema. Zkus to rozhodnuti posunout az na dobu co se dite narodi pak uvidis

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 03.08.19 23:49

Takže když si to rozpocitas na hodiny, je to německá minimální mzda, ne? Odecti si těch 8k a 2,5 hodiny denně, co stravis na cestě. Za mě to nemá smysl. Osobně bych to řešila tak, že bych si našla méně pohodovou, ale lépe placenou práci v okolí bydliště. Případně ke svému stávajícímu zaměstnání na 8hod/denne přibrala brigádu.

Russet
Neúnavná pisatelka 17914 příspěvků 04.08.19 07:27
@Anonymní píše:
Zdravím,

zajímali by mě Vaše názory ohledně změny práce.

Mám nabídku jít pracovat do Německa cca 90km od domova a 55min cesty. Je tam velké množství čechů a co jsem si zjištoval od pár lidí co tam bylo a je, tak si to z 90% chválí a jsou spokojení.

Práce by byla jednoduchá, čistá a ve skladu. Podle pozice ( nakládka, balení zboží, příprava zboží..)

Dělalo by se na směny a prac. doba 9,5hodiny. Občas sobota. S tím, že to je přes agenturu na 18měsíců a poté jeslti mě vezme firma pod sebe a když ne, tak agentura najde jinou práci. Na agenturu jsem si našel slušné hodnocení a spokojenost.

Výplata cca 1400-1600eu čistého. Ale musím odečíst -8000kč benzín. ( Pokud bych tam našel někoho z blízkého okolí a jezdili spolu, tak jen cca -4000kč za benzín)

A ted otázka jestli to jít zkusit?

Aktuální práci mám stejnou na neurčito. Taky ve skladu na jednu směnu a je to spíš pohodová práce, která mě baví a kolektiv s mistrem taky v pohodě :)

Výplata ale cca 20-22 000 čistého. Na krku mám hypotéku a plánuji dítě.

Co vy na to?

Zkusit risk a vyzkoušet v DE nebo zůstat u jistoty?

Hledala bych lepší práci kolem místa bydliště. Tvoje partnerka nepracuje?

Uslava
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 04.08.19 07:30

Další věc je, že práce kterou ti nabízí může být trochu jiná, než nakonec budeš dělat. Ono i vykládání kamionů v zimě i v létě venku je v podstatě práce ve skladu. Ze dne budeš mít 3 - č hodiny bdělého stavu, protože budeš muset chodit brzy spát. Omezuje to celou rodinu. Podle mě je lepší si tam zaplatit ubytování a nejezdit každý den. Nákladově to vyjde stejně, ale zase nejsi doma vůbec.
Raději si nech zdejší práci zkus něco přivydělat. Budeš na tom lépe.,

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 20:13
Zakladatel

A co zkusit jít za mistrem a popovídat si s nim a zkusit, že mám zajímavou nabídku, jestli je schopný přidat platově.
Kdybych šel do Německa nakonec, tak bych stejně musel pořídit nějaký auto v nafte kvůli práci.
Jinak si myslím, že plat do začátku v DE je to pěkný a kort bez znalosti jazyka.
Akorát ta časová náročnost a náročnost na auto.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 04.08.19 21:03
@Anonymní píše:
A co zkusit jít za mistrem a popovídat si s nim a zkusit, že mám zajímavou nabídku, jestli je schopný přidat platově.
Kdybych šel do Německa nakonec, tak bych stejně musel pořídit nějaký auto v nafte kvůli práci.
Jinak si myslím, že plat do začátku v DE je to pěkný a kort bez znalosti jazyka.
Akorát ta časová náročnost a náročnost na auto.

Tak zkusit to muzes, uvidis co ti rekne :nevim: ale aby ti pak i zbyval cas na to snazeni se o mimi :) ono plondych dnu v jednom cyklu moc neni a co si budem povidat jednou je clovek unaveny jindy neni cas. Znam par holek co by chteli mimiska ale partner je treba kamionak a tak plodny dny proste nema sanci stihat :nevim: a tak cas leti a leti a stane se z toho zacarovany kruh

jkra
Nadpozemská drbna 29145 příspěvků 04.08.19 21:06

Tyjo, po 2 tydnech budes grogy.

NinaU.
Kecalka 377 příspěvků 05.08.19 19:15

Tak manžel dělá v Německu taky, dojíždí teda ale jenom 65 jedna cesta, nedělá denně 10h, některé dny jsou kratší a podobně.
Ohledně platu, jelikož mají asi 6 daňových tříd, pořádně pozjistuj do které budeš patřit a jak se to nakonec odráží na čisté mzdě. 300 euro je velký rozdíl. Ale 1600 za nekvalifikovanou práci už není vyloženě špatné.
Auto dostává zabrat, žádné pneu nám nevydrží víc jak 2 sezóny, olej počítej 2× ročně minimálně. Obecně při takovém nájezdu je už úplně jiný pozadavek na auto, náklady rostou. Čas s rodinou nevidím jako problém, v týdnu je teda pryč 12 hodin, ale víkendy si díky penězům užijeme o to víc. To je ale na každém, jestli se hodlá vzdát části vlastního pohodlí.

NinaU.
Kecalka 377 příspěvků 05.08.19 19:18

@jkra
Jako proč? I s cestou 12 hodin, to jsou profese kde se maká mnohem víc.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 20:10
Zakladatel

Co jsem si tak psal s lidma co tam dělají/dělali, tak spokojenost z 90%.
Navíc cesta tam je celou cestu po dálnici.
Ze začátku plat 1400eu cca a po naplnění zeitkonta až 1600eu + příspěvky na dovolenou a Vánoce prý.
Daňová třída by byla první a prvního října se tam zvedá plat z 10,45 na 10,62eu na hodinu brutto.
Akorát bych musel pořídit nějakou naftu použitou na to dojíždění.
Aktuálně jsem pořídil před cca dvěma týdny pěkné použité auto a chtěl bych ho mít jako rodiné a aby vydrželo delší dobu než třeba jen dva roky s takovým dojížděním.
Takže furt váhám no : :nevim: :) Časově si myslim, že se to dá zvládnout.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 05.08.19 20:15

A proč naftu?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama