Nemůžu přibrat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maminaA
Kecalka 135 příspěvků 13.04.06 09:07
Nemůžu přibrat

Nazdar děvčata,
je jaro, ze všech časopisů na mě míří titulky, zhubněte a já mám úplně opačný problém. Před těhotenstvím jsem si vždy spíš musela hlídat váhu, měřím 170cm a vážila jsem kolem 58kg. V těhotenství jsem přibrala 10kg. Teď má dcerka 6 měsíců, plně kojím a už asi 3 měsíce mám jen 52kg a nemůžu přibrat. Jím dostatečně a navíc mám hrozné záchvaty chutě na sladké, není problém spořádat celé sušenky, čokoládu apod. Možná většině z vás to nepřijde jako problém, ale já jsem unavená a nevypadám asi nic moc, protože mi pořád každý říká, ať se konečně pořádně najím. Jestli máte někdo podobný problém, ráda si poslechnu, nějakou radu.
Hezký den.

Reakce:
Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 13.04.06 09:15

Já si myslim, že to bude tím, že kojíš. Takže se láduj vitamínama, jez jak je libo, odpočívej a věř, že až začnete přikrmovat a postupně ubude kojení, bude líp.
Někomu kojení dostane postavu do stavu, který si přeje, někomu kila přidá, někomu ubere.
 G

nezkusena_mamina
Závislačka 2689 příspěvků 13.04.06 09:17

Ahoj,
já patřím samozřejmě k těm, kteří mají opačný problém. Ale měla jsem v práci kolegyni, která na tom byla podobně jako ty. Teda až v pozdějším věku cca okolo 40 let. Najednou začala hubnout a byla pořád unavená. Nakonec zašla k obvodní doktorce, ta jí vzala krev a zjistilo se, že má vážné problémy se štítnou žlázou. Zpočátku brala vyšší dávky nějakých léků a asi po 2 letech jí dávkování hodně snížili. Bylo na ní hned za pár měsíců vidět, že je to jiná ženská. Sice moc nepřibrala, protože byla po této stránce spokojená a celkem se hlídala, ale měla spoustu energie na práci na zahrádce a další koníčky. A viditelně omládla, opravda teď vypadá už na první pohled zdravě.

Možná, že ty jsi po zdravotní stránce vpořádku, třeba tě jenom tak vyčerpává to kojení a péče o dítě a domácnost.
Já být tebou tak to zkusím konzultovat s lékařem, abys byla v klidu. Třeba ti řekne, že je to v době kojení časté a pak se to pomalu zlepší, až přestaneš kojit.

Držím palečky, at jsi co nejdříve fit.

Míša

Cinq
Ukecaná baba ;) 1765 příspěvků 13.04.06 09:26

Ahojky,tak tohle znam :D ted jsem sice v tehu ale pred tehu jsem mela 51kg/173 cm(a to uz po diteti),ale ja se citila dobre,ne unavene,unavena muzes byt proto,protoze kojis a miminko si bere spoustu veci,az prestanes kojit ono se to zlepsi.
Ja jsem tak hubena,protoze mam rychle spalovani,u prvni dcerky jsem v tehu pribrala 18 kg a do pul roka jsem byla zpatky okolo te padesatky a to jsem nekojila(po zanetu se mi ztratilo mleko)Proste papej hodna vitaminy hlavne.

Pitrysek
Kecalka 229 příspěvků 13.04.06 10:29

Ahoj, já jsem měla stejný problém. Měřím 170 cm a měla jsem okolo 50 kg. Pak jsem z ničeho nic začala hubnout, to jsem jedla, vyhledávala nejtučnější jogurty, tabulku čokolády jsem měla místo svačiny a 6 knedlíků k obědu nebyl problém. Navštívila jsem snad všechny možné doktory a všude mě podezřívali z anorexie :twisted: ( v tu dobu jsem měla už jen 45 kg), ale když udělali všechny možné testy, tak prohlásili, že jsem naprosto zdravá, tudíž mě ani nemůžou léčit, jen mě doporučili zvýšit dávky potravin, protože mám super rychlé spalování. Bych musela brát nějaké zvláštní sociální podpory, abych to utáhla :-) až pak jedna doktorka mě doporučila k snídani plnotučné sušené mléko, to samé k obědu a k večeři. Mně moc nejelo, tak jsem si koupila Sunar a ten jsem si dopřávala jako dezert po normálním jídle, které měl zbytek rodiny. Povedlo se a přibrala jsem na 52 kg.
Hodně zdaru a nějaký ten faldík přeje
Pitrýsek

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 13.04.06 10:55

Ahoj, můžu ti taky říct, že to znám :-). Na 170cm jsem před těhu měla 51kg, v těhu jsem přibrala 18kg, i když jsem byla i dost oteklá a do půl roka, kdy jsem plně kojila jsem klesla na 50kg. Stejné průpovídky jako slyšíš ty, jsem slyšela i já. Je pravda, že to moc nepřidá a i manžel se mě zastával, že jím stejně jako on, hodně sladkého, ale Alešek že mě vysává :-).
V 9m jsem Aleška přestala úplně kojit a do měsíce jsem měla hned 2kg nahoře. Takže už je to lepší a mám 52-53kg. Kila dobrý, už by to jen chtělo zpevnit to bříško a bůčky :-).

Neboj, až přestaneš kojit, ono se to opět upraví. Však začnete brzy s příkrmama a snad už to to zlepší.. Já jsem přestala kojit hlavně kvůli nocím, kdy Alešek vyžadoval mlíčko po 2-4hod a já byla strašně unavená. Pak se to zlepšilo, jsem vyspaná a spokojená a mám i mnohem víc síly než jsem měla ten první půlrok. Vitamíny jsem brala, ale moc to vliv na tu únavu nemělo…

Drž se!

Lema
Kecalka 200 příspěvků 13.04.06 10:57

Po porodu jsem 6 měsíců plně kojila, potom postupně kojení vysazovala a přestala jsem kojit na ukonč. 9 měsících, to jsem měla o 8 kg méně, než byla moje váha před otěhotněním. Byla jsem unavená, strhaná,…
Teď skoro 3 měsíce nekojím, spíme celou noc…a 3 kila jsou nahoře a musím se začít hlídat, protože jsem se během kojení pěkně „rozežrala“. L.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.06 11:08

Ahoj,
rozhodně si zajdi za obvodní lékařkou a nech si udělat krevní testy na funkci štítné žlázy. Po těhotenství a porodu dochází bohužel velmi často ke snížení / nebo zvýšení? - teď si nejsem jistá :roll: / její funkce a projevem je právě výrazné hubnutí, únava, padání vlasů, zhoršení pleti, malátnost… Tyto příznaky ovšem mívá každá druhá maminka, kojení je pro organismus opravdu velký nápor, ale rozhodně pro klid duše bych si vyšetření nechala udělat.
Hodně zdraví tobě i miminku :)

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.06 12:01

Má stejnou zkušenost, známí mne podezřívali z anorexie :oops: . Úplnou náhodou mi obvoďačka dala tip na endokrinoložku a už to bylo jasné. Zánět štítné šlázy. Vloni jsem se v létě styděla svlíknout do plavek, letos jsem přibrala oproti loňsku 6 kilo, takže snad to bude dobrý. Beru Euthyrox, zmizela mi únava a malátnost a co víc, začaly se mi zase po xy letech dokrvovat nohy a ruce a je mi na ně dokonce teplo. Rozhodně si nechej udělat endokrino vyšetření.
 Radka

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 13.04.06 12:21

Ahojka, taky se přidávám do klubu:-)
Ještě kojím, takže v nejbližší době nějaké zlepšení nečekám, hlavně se děsím léta - už takhle každému na potkání na přiblbé dotazy odpovídat, že opravdu jím, že mi nedělá potíže vepřo-knedlo s pěti..:-/
My máme rychlejší metabolismus v rodině, mamka i ségra byly a jsou taky hodně štíhlé, já jsem z nich bohužel ještě nejvyšší, tak to jde i víc vidět:-) Štítnou žlázu mám nejspíš v pořádku, v těhu jsem měla kontrolní odběry, unavená jsem normálně jako matka na MD:-))) A studený končetiny mám snad od peřinky:-))
Ale ten tip s plnotučným mlíkem je dobrej, já mlíko ráda, tak to zkuísm, ještě mi dětská dr radila vitamín B, tak občas beru B-komplex forte.
Tak snad bude líp:-)

Jazzi a Matýsek 11 1/2m.

JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 19.04.06 23:11

Tak trochu jste mě tady vylekaly, ale já to neřeším, já snad už nehubnu /kojím pátý měsíc/ ale před těhu jsem měla 57 přibrala jsem 9 a teď mám 50 oblečená :-)
Papám slušně, dojídám po taťkovi a čokoláda je můj kamarád, jediný co mě trochu trápí je bolest kloubů, ale nespojuju to s nízkou váhou. Jinak papám vitamínky a kvůli vápníku přemýšlím o Gravimilku, ale možná zůstanu jen u hodně mlíčka a unavená si přijdu úměrně námaze matky na MD. Takže to beru jako normoš věc a až budu dojídat kašičky, bude váha lézt nahoru, mamina to měla obdobně.

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 20.04.06 00:34

cauky,
tak ja na tom byla dost podobne,jen s tim,ze jsem mela jeste asi o deset centaku na vysku vic..
Porad snaset dotazy narazky popichovani a pritom clovek „zere jako maly(nebo docela velky slusny)zajezd“.
Po skonceni kojeni bych rekla,ze se me prani splnilo,ale kapku vic :oops: a ja mam o deset kilo nahoru..(tedy oproti puvodni vaze pred otehot.,ne po porodu,to sla jeste o nejake kg niz)a ted zas posloucham narazky popichovani,ze se mi dela brisko,jestli cekam druhe mimco…no proste..ty lidi budou mit furt neco :D :? 8)
Takze ja jeste budu se slzou v oku rada vzpominat na muj super rychly metabolismus,ktery snesl tunu sladkeho denne a k jidlu porce,ze by to chlap nesnedl…ted mu zrezly kolecka a zpomalil se na hlemyzdi funkci a rucicka vahy jde vzhuru :cry:

Tedy co tim chtel basnik rict? :D ,ze dle me zkusenosti to bude tim kojenim,honic­kou,nevyspanim,pa­radoxne castym jezenim(cim casteji jsem jedla,tim mi sla vaha dolu),taky hormony..

Any

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 20.08.07 21:33

Při kojení jsem měla taky problém s váhou … šla pořád dolů a dostala jsem se i pod svou původní váhu. Když jsem vážila 42 kg (naštěstí jsem malá, tak to nebylo tolik vidět), bylo synovi asi 5m a řekla jsem stop, začala se ládovat smetanou a povedlo sem i nabrat za měsíc 2kg i při plném kojení. Pila jsem půl litru smetany na vaření (s 12 % tuku) denně. Ještě mi zabírala zmrzlina.

Teď je synovi téměř 14m, kojím minimálně a vážím víc, než bych chtěla (momentálně asi 47 kg) - musím dostat dolů asi 2kg a nějak to nejde.

evak
Stálice 68 příspěvků 30.09.07 23:48

Tak ja se taky hlasim do klubu :D Od porodu neubehly ani tri mesice a ja uz mam 20kg co jsem nabrala dole! Hlavne aby to neslo dolu dal, to bych zas poslouchala keci, ze jsem anorekticka! 8)

vavryska
Stálice 67 příspěvků 02.11.07 21:51

Ahojky,
tak koukám, že nejsem sama, při výšce 175 cm mám 54 kg, a taky už nemůžu slyšet poznámky typu abych se najedla.
Taky jím na co přijdu, mám chutě na sladké, omáčku s 5 knedlíkama sním v pohodě :D . Ještě pořád kojím, i v noci, asi je to opravdu tím, že výdej energie je větší.
Tak uvidíme, až přestanu s kojením :wink:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >