Nemůžu spát, deprese

7868
29.2.12 08:39

Nemůžu spát

Ahoj holky,
léčím se na deprese.Jsem obecně hodně přecitlivělá povaha,ale moje deprese pramení víceméně spíš z mé nespavosti,která mě trápí už dobře 10let.Po porodu se to zlepšilo,malému jsou nyní skoro 4 roky a já jsem druhým rokem zpět v práci a je to zase hrůza.Beru AD,nyní je mám vyměněny za jiné,ty nové beru 14 dní a prostě nemůžu spát.Vlastně už nevěřím,že se to někdy zlepší,ale žije se s tím hrozně.Máte někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2458
29.2.12 08:48

Osobní zkušenost nemám, ale mám v blízkém okolí osobu co trpěla stejným problémem. Co máš na mysli pod pojmem nemůžu spát? Nemůžeš usnout? Anebo se v noci budíš? Anebo se budíš brzy ráno a už nezabereš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9552
29.2.12 08:50

proc ti dr. menila AD? ty puvodni nezabiraly?
me trval nastup ucinku AD asi 2-3 tydny, trpela jsem taky nespavosti a diky tomu jsem pres den nemohla fungovat, nemohla jist, silene jsem zhubla.....u me to byl akutni stav, nastesti jsem po 4 mesicich zacala vysazovat AD a jsem ok

beres k AD i prasky na spani? me je ze zacatku dr. napsala, brala jsem spolecne s AD

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6583
29.2.12 08:52

Známá měla taky takové problémy a doktor ji k AD předepsal ještě nějaké prášky na spaní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7868
29.2.12 08:52

Papavlinko,nemůžu usnout,to je největší problém a noci když usnu,mám pocit,že spím pořád jen jakoby napůl a jsem pak hrozně unavená už hned po ránu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7868
29.2.12 08:54

Hanulko,s těmi původními AD mi taky nebylo nijak extra,proto zkusila paní doktorka změnu.Prášky na spaní neberu,já se jich bojím.Kdysi jsem brala Hypnogen a už bych to nikdy nechtěla,byl to takovej jakoby umělej spánek a vůbec mi to nedělalo dobře.Přece tělo musí být unavené,nechápu to.Ach jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
29.2.12 08:57

No tak to může být ku podivu i těmi antidepresivy, bereš inhibitory MAO?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.2.12 09:06

Mne na nespavost zabralo Tritico. Naprosty zazrak.

• Citovat
  • Nahlásit
1145
29.2.12 10:10

carol, zmin se o tom osetrujicimu lekari, je to zbytecny, fakt zbytecny, da se to vyresit. Je otazka proc nemuzes spat. Jestli nemuzes usnout, protoze se ti hlavou honi miliarda veci, nebo treba mas nejaky strach, ktery ti nedovoli usnout, nebo je to problem opravdu ciste podstaty spanku. Mam to za sebou, i kdyz uz par let nic neberu, taky me to obcas jeste potrapi. Mam problem usnout, pokud uz usnu, tak je to dobre, ale usnout je proste problem. Zkousela jsem zklidnujici cajicky, medunku, teply mliko, ale proste ten problem byl na leky. Nejvic se mi osvedcil Diazepam, nebo Xanax, spousta lidi se boji navyku, ale ono pokud te lekar hlida a nehazis do sebe nejake mega davky, tak je to bezpecne. Ma to takovy…„mekky“ efekt, proste se uvolnim, uklidnim a konecne psychika dovoli telu usnout, neni to jako hypnotika, to bylo jako kdyby me do hlavy prastil palici a stejne jsem se pak v noci budila. Prober to s pani doktorkou, urcite neco vymysli a bude zase lip :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7868
29.2.12 17:41

Kacise,děkuju moc. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
29.2.12 19:41

Diazepam je to nejhorsi, co si muzes vzit. Je to velmi navykove ( pokud ho beres casto ) a navic ti to zmeni strukturu spanku, ktera je neobnovitelna. To same neurol a cokoliv jineho na bazi benzodiazepinu. Treba hypnogen uz je trochu lepsi, ale taky se neda pouzivat dlouhodobe. Tritico je lek nove generace, ktery se da brat dlouhodobe a strukturu spanku neposkozuje. Je to antidepresivum a zaroven anxiliotikum, takze zabira i na spani. V podstate se predepisuje vicemene spis na to spani, nez jako antidepresivum. Zeptej sveho psychiatra. Hodne stesti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9552
29.2.12 19:48

ja mela na spani predepsane taky Tritico od sve obvodacky a od psychiatra Zoloft, nemam teda srovnani s jinymi AD, ale tyto mi zabraly rychle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7868
29.2.12 20:11

Vero,děkuju moc,možná by to Tritico bylo opravdu nejlepší řešení,jen se bojím zas toho přechodu na jiná AD,bývá to dost nepříjemné,ale co se dá dělat. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.12 14:43

Já na nespavost trpěla 3 roky a strašné únavové stavy přes den, než jsem zjistila, že trpím úzkostmi. Nikdy jsem netužila, že by mne něco takového mohlo potkat. Psychiatrička mi napsala Asentru je to to samé jako Zoloft. Zabralo to do pár týdnů. Teď už ty léky neberu. Občas se o objeví, když hodně pláču nebo mě něco vystresuje, ale zase rychle to zmizí, díky mému ročnímu synovi. nevím jak na tom jsi ty a jaké stavy máš třeba přes den, ale tyhle léky jsou opravdu super.

• Citovat
  • Nahlásit
1145
1.3.12 16:13
Vero9 píše:
Diazepam je to nejhorsi, co si muzes vzit. Je to velmi navykove ( pokud ho beres casto ) a navic ti to zmeni strukturu spanku, ktera je neobnovitelna.

Vero, mas k tomu, prosim, nejake podklady, studie? Rada bych se na to mrkla…
Diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama