Nenápadné kvasinky?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maminka2014
Kecalka 183 příspěvků 10.08.19 13:41
Nenápadné kvasinky?

Ahoj, vím že je tu hodně diskuzi na toto téma ale přímo tento problem jsem v jiné diskuzi nenašla. Mám dvě deti, a už po 1. porodu jsem měla bílý výtok ve větším množství, čerstvý vůbec nezapachal, ale po zaschnutí na kalhotkách jsem cítila houby, přičítala jsem to pocení+ výtok= zápach. Vůbec nic mě nesvedelo vše v pohodě. Chodím pravidelně na prohlídky ke gynekologovi( za tu dobu co výtok mam cca 5 let tak mě vidělo několik gynekologu) žádný z nich si nevšiml že bych měla nějaký problém tak jsem si myslela že po porodu už to lepší prostě nebude a že je to normální.
Minulý týden jsem začala používat menstruační kalíšek a rozjeli se mi kvasinky, svědění atd… Koupila jsem si na to přípravek v lékárně a najednou jsem bez výtoku.
Je možné abych měla 5 let nějakou mírnější formu kvasinek a ani gynekologové to nepoznali?
A další věc je ta že mám podezření na manžela, penis se zdá být v pořádku žádné projeví kvasinek nemá ale má nějakou,,plíseň" v tříslech a to už opravdu dlouho několik let přidávám foto vypůjčené z internetu manžel má úplně to same co je na obrázku, k doktorovi ho nikdo nedostane, zkusim koupit canesten a přeléčit ho
Myslíte že jsem se mohla nakazit od něj i když to nemá na penisu ale jen na kůži v tříslech?
Omlouvám se jestli někomu můj dotaz přijde hloupy ale chtěla bych to s někým probrat, gynekolog má teď dovolenou tak snad se tu najde nějaká hodna duše na probrani :oops:

Reakce:
Verun83
Extra třída :D 10372 příspěvků 10.08.19 13:49

Ano. Klidne to muzes mit od nej, nebo on od tebe. To je fuk. A ano, kvasinky v tele mame kazdy. Vicemene. Az presahnout vetsi mnozstvi zacnou skodit a zpusobovat obtize.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 18216 příspěvků 10.08.19 14:05

Promin za osobni dotaz, ale ty vis, ze tvuj mamzel ma toto cosi nekolik let v okoli prirozeni a neresili jste to? Jako vazne?…Ani v dobe snazeni o dite 8o? Promin, ale ty mas vytoky zapachajici a kde co a manzel asi rozlezlou plisen, nechapu tu hygienu no 8o :nevim:

Vrba Jana
Stálice 64 příspěvků 10.08.19 14:08

Já měla po porodu vyloženě příznaky kvasinek - výtok, svědění, a stejně mi je gynekoložka nepotvrdila. Takže ti na to nemám nic moc odborného co říct :-D Každopádně mi říkala, že podobné příznaky bývají i z přehnané nebo naopak malé hygieny, nebo i z přípravků, které prostě nesednou (alergie). Doporučila mi pár věcí a od té doby mám pokoj :)
A od muže to samozřejmě mít můžeš, za přeléčení nic nedáš ;)

maminka2014
Kecalka 183 příspěvků 10.08.19 14:12

@wildcherry jojo já vím zní to divne, já si hrozně dlouho myslela že to má nějaké opruzeniny a mne nic nebylo tak jsem to neřešila, hygienu dodržujeme oba dva. A ten výtok jsem psala že nezapachal jen po tom zaschnutí. Přišlo mi to prostě jako banalita ale mas pravdu vypadáme jako cunatka :oops:

maminka2014
Kecalka 183 příspěvků 10.08.19 14:15

@Vrba Jana já právě doufala že by to gynekolog měl poznat když dělají i všelijaké stěry v těhotenství :think:

Vrba Jana
Stálice 64 příspěvků 10.08.19 14:26

@maminka2014 A máš potvrzené, že to bylyfakt kvasinky? Jak píšu, já je ze stěrů potvrzené neměla..
Jinak, i kdybys je (ne)měla v těhu, tak po porodu dochází k takovým změnám, že stěr z tehu není vypovídající. U kvasinek hraje roli spousta věcí, včetně antibiotik, stravy atd.

wildcherry
Neúnavná pisatelka 18216 příspěvků 10.08.19 14:34
@maminka2014 píše:
@wildcherry jojo já vím zní to divne, já si hrozně dlouho myslela že to má nějaké opruzeniny a mne nic nebylo tak jsem to neřešila, hygienu dodržujeme oba dva. A ten výtok jsem psala že nezapachal jen po tom zaschnutí. Přišlo mi to prostě jako banalita ale mas pravdu vypadáme jako cunatka :oops:

Me to vazne zaskocilo no.Nic hele, jede se dal, prelecit okamzite, ten canesten je fajn, ale otazka jestli bude dostacujici. Urcite bych se na to zeptala tveho dokrora, jak tam pujdes, fotku/obrazek ukaz.Ale jestli se nezalecite oba, budes se v tom porad motat. Drzim palce

Pajka89
Závislačka 2503 příspěvků 10.08.19 14:35

Co se tyka tebe nevim. Ale pro mazela bych misto Canestenu koupila radsi Imazol. Presne tohle mela v trisle moje segra a po x pokusech s ruznymi leky ji pomohl prave Imazol. Koupis i bez predpisu. Ale navsteva doktora by taky urcite neuskodila..

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 10.08.19 14:38

Proč k tomu proboha dáváš ilustrační obrázky nechutného plesnivého klínu? Tady není facebook, aby ti to zvyšovalo dosah a pokud máš něco takového ty sama na sobě, tak s tí jdi na kožní, ne na gydnu.

Kvasinky jsou běžná součást zdravé vaginální mikroflory, pokud se tato něčím naruší tak se pomnoží. To není tak, že gynekolog nic nepoznal.

A ano, přenašečem může být tvůj manžel, dokud infekci důkladně nepřeléčíš, je potřeba používat na sex pouze kondom a a je třeba léčit i manžela.

maminka2014
Kecalka 183 příspěvků 10.08.19 14:56

@Pajka89 imazol mám zrovna doma ten mě vůbec nenapadlo, dekuji

maminka2014
Kecalka 183 příspěvků 10.08.19 15:00

@Ou opravdu mi nešlo o zvyšování dosahu, nevěděla jsem jak mám popsat co má chlap tak jsem našla obrázek :nevim: lidi sem dávají i horší veci :lol: já tohle konkrétně na sobě nemám.
Já si naivně myslela že gynekolog pozná i to narušení mikroflory

sediza
Závislačka 2718 příspěvků 10.08.19 16:00

To, co ma manžel muze byt cokoliv. Mel by na kožni na stěry. Nechutný, s čím lidi chodí. Fuj!

Petra Z
Hvězda diskuse 53224 příspěvků 10.08.19 16:06

@Ou dnes nejsi ve formě…
Psala, že to má manžel a ne ona…tak nevyskakuj jako čert z krabičky
@maminka2014 a ty dokopej chlapa k lékaři

Váš příspěvek
Reklama