Reklama

Nenarozené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stydlinz
Nováček 2 příspěvky 14.02.17 18:33
Nenarozené

Ahoj, ráda bych znala názor stejně „postižených“ budoucích matek. Jsem na začátku sedmého měsíce, bříško začíná vykukovat, naše malá holčička začíná pravidelně ukazovat svoji živou povahu. Bohužel jsem se setkala s názorem, že moc řeším to, že čekáme dítě, že ji oslovujeme jménem, že ji bereme jako člena naší malinké rodiny. Což je prý přeci pitomost - dokud se dítě nenarodí, znamená to, že neexistuje.
Ano, jsem si vědoma toho, že se může stát cokoliv, ale mé těhotenství je od začátku bez problémů, proč nad nimi tedy pesimisticky přemýšlet? :-/ :zed:

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18938 příspěvků 14.02.17 18:36

A to ti rika kdo? Takovych nevyzadanych rad jeste bude..

Niemeyer
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 14.02.17 18:38

No to je teda pěkná blbost, co ti říkají :zed: je s vámi, jen na druhé straně bříška, ne? slyší, cítí, hýbe se.. jak mohou říct že neexistuje…

alisekR
Závislačka 4996 příspěvků 14.02.17 18:38

Oslovovali jsme od začátku, věděli jsme jak se bude jmenovat, byla jsem si od začátku jistá pohlavím…takže jménem a nebo Fazolka. U druhého to byla fazolka a později Béďa - pracovní název, protože pravé jméno jsme vybírali nekonečně dlouho a pak jsme ho nechtěli nikomu říct. Béďa se zažil a moje mamka tak mému pupíku říkala běžně :mrgreen: pak vlastně před porodem řekla, že by to opravdu měl být Bedřich :lol:

Paola21
Závislačka 3384 příspěvků 14.02.17 18:40

A ten názor ti řeklo kolik lidí? Pekla bych na ně, je to Vaše dítě a máte právo si dělat co chcete. Mně je sympatičtější tvůj postoj, než se do porodu tvářit, že žádný dítě nebude…

Pipet
Generální žvanilka 24063 příspěvků 14.02.17 18:40

Názorů na dítě (váš přístup, výchovu, čím ho krmíte, jak ho oblíkáte, kdy si naposled uprdlo například) ještě uslyšíš tolik, že se včas nauč to filtrovat, vypouštět a myslet a dělat si svoje.

My pro „břicho“ měli i dárek pod stromečkem :lol:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22823 příspěvků 14.02.17 18:42
@Stydlinz píše:
Ahoj, ráda bych znala názor stejně „postižených“ budoucích matek. Jsem na začátku sedmého měsíce, bříško začíná vykukovat, naše malá holčička začíná pravidelně ukazovat svoji živou povahu. Bohužel jsem se setkala s názorem, že moc řeším to, že čekáme dítě, že ji oslovujeme jménem, že ji bereme jako člena naší malinké rodiny. Což je prý přeci pitomost - dokud se dítě nenarodí, znamená to, že neexistuje.
Ano, jsem si vědoma toho, že se může stát cokoliv, ale mé těhotenství je od začátku bez problémů, proč nad nimi tedy pesimisticky přemýšlet? :-/ :zed:

Jsi přwcitlivělá a moc si to bereš. Jednej tak, jak to cítíš. Pokud chceš k dítěti mluvit jménem, mluv. Na okolí se vyprdni a s těmi lidmi se nestákej, akorát ti berou energii

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 14.02.17 18:43

Absolutně se na ně vykašli a užívej si to. Já to u prvního taky nějak neprožívala, nakonec jsme měli smutný konec. U druhé jsem si těhotenství užívala od prvního dne, co jsme to zjistili, manžel na bříško mluvil, pořád hladil, povídal si s ním. A psychika je to nejdůležitější, takže se na ně vyprdni, raduj se a dělej to tak, jak to cítíš. Já jsem na naši malou mluvila celou dobu, když kopala, když měla škytavku, manžel když mi večer mazal bříško. A nikdo mi neřekl ani popel, zkusili by to a já bych je poslala tam, kam slunce nesvítí. Resp bych to spíš okomentovala, že jestli jim to vadí, ať mě neposlouchají.. :kytka: Mj teda my na ní mluvili v soukromí, ale kolikrát se mi stalo, že mě malá kopla ke konci do žeber tak, že to bolelo a to už i když jsem třeba nějak „hekla“ v kanceláři typu „au“, tak i šéfka v kanceláří „Klárinko, nekopej mamku a nech jí pracovat, nebo to za ní budeš dodělávat až se narodíš“ :mrgreen:

Stydlinz
Nováček 2 příspěvky 14.02.17 18:47

Jsem vážně ráda, že evidentně nejsem matka na baterky. :roll: Naštěstí jsem tento názor slyšela zatím málo - bohužel z blízkého okolí, ale jsem docela citlivý člověk + mi teď fungují ještě tehu hormony, tak je to mazec. Podotýkám, že u reklamy v televizi nebrecim :lol: Měla bych si asi zvyknout, že lidi jsou v tomhle úplně mimo. A to jsem vážně odpůrce toho, že matka je bůh světa :mrgreen: Díky za uklidnění :)

jenny.fields
Generální žvanilka 24585 příspěvků 14.02.17 19:05

Řešíš zbytečnosti, čeká tě spousta nevyžádaných rad a super názorů.
Připrav si pár vtipných odpovědí. A proč to máte takhle? Protože proto!

Základ je: Je mi absolutně ukradené, co si o mne kdo myslí.

ka2ka
Extra třída :D 12653 příspěvků 1 inzerát 14.02.17 19:06

No já se k těhotenskému břichu neupínám, miminko má pracovní jméno jak to tu někdo nazval, ale nezpívám mu, nepovídám si s ním, to už mi přijde jako hodně velký extrém

Cocka nasladko
Kecalka 391 příspěvků 14.02.17 19:09

Jojo, tech rad jeste bude :) cim min to budes resit, tim lip pro tebe.

I kdyz sama se svoji radou taky do puntiku neridim :D kdyz jsem byla tehotna, jeden znamy se hrozne divil, proc si nechci dat sushi nebo proc vyzaduju, aby maso bylo vzdycky poradne propecene…pak mi cpal, jak je super jezdit po meste na kole (hlavne se sedmimesicnim pupkem), kdyz se kluk narodil, tak ze za nim nesmim chodit, kdyz zacne plakat, pak jednou neco prohodil, aby nebyl hyperaktivni…sam dite zatim nema, ac jsou oba i s pritelkyni o par let starsi nez my, ale tech rad by taky vydalo na utlejsi knizku o rodicovstvi. A nutno podotknout, ze prestoze driv to byli jedni z nasich nejlepsich pratel, tak ted si rozumime cim dal min (teda nejen kvuli jejich rodicovskym radam, ty mi jen pomohly „vystrizlivet“ z predstav o tom, jak si skvele rozumime).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama