Exekuce z ČSSZ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 13:22
Není tu někdo z ČSSZ? Exekuce

Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale jedná se o osobní věc, na kterou nejsem pyšná.

Měla jsem na sociálním pojištění nedoplatek, který narostl na hodně vysokou částku. Z té jsem postupně stihla zaplatit cca 70%, než byl zbytek zabaven exekučně v listopadu 2018. Částku stále vidím na jednom účtu v blokaci, ač již byla dávno zaplacena, ještě ji banka na OSSZ nepřevedla, ale blokovaná je. No a dnes jsem zjistila blokaci na tu samou částku na jiném účtu. 8o

Blokaci na prvním účtu jsem nijak neřešila - bylo mi řečeno, že to prostě trvá, než se vše provede.

Jak je to možné? Udělala jsem něco špatně, když jsem jen dodala na původní účet peníze, aby byla exekuce zaplacená? Měla jsem pak udělat ještě něco jiného?

Teď nevím, co s tím. Paní, která mě má na starosti je nemocná a já mám na dvou účtech blokovaných několik desítek tisíc zdvojeně. :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Luucanam123
Kecalka 120 příspěvků 25.03.19 13:29

Dobry den, jste si vedoma exekuce, tak by jste mela mit cislo exekuce a podle to zjistit jaky exekutor Vas ma na starosti a s nim to resit. Zavolat mu a vylicit mu situaci. Nejde jen neco zaplatit a nechat to byt, nez se neco zaplati, je dobre jednat s exe kam to zaplatit atd.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 13:32

Zavolejte si na infolinku cssz tam poradí a dají kontakt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 13:34

@Luucanam123 Tyhle státní exekuce prý nemá na starosti žádný exekutor, ČSSZ je zadává sama a platí se na účet ČSSZ.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 13:35

Bohužel neporadili, jen mi řekli, že je paní xy nemocná :(

Monik29
Kecalka 346 příspěvků 25.03.19 13:37
Anonymní

Tady se za 30kč můžete podívat, jestli exekuci ještě stále máte - netuším, jak rychle to musí vymazat, ale musí. Měl by tam být exekutor a číslo na něj:
 https://ispis.cz/lustrace

MartinaIrena
Extra třída :D 10822 příspěvků 25.03.19 13:40

Já bych tedy komunikovala radši písemně a pěkně doporučenou poštou. Ty důkazové materiály bych jim tam oscanovala a vyznačila, kde je problém zdvojení a požádala, aby to dali do pořádku. Jinak pokud je paní nemocná, někdo ji musí zastupovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 13:40

Děkuji ženy, ale tyhle exekuce od státních úřadů probíhají trochu jinak a ani ji nemám nikde v záznamech, to už jsem si kontrolovala začátkem roku.

Luucanam123
Kecalka 120 příspěvků 25.03.19 13:42
@Anonymní píše:
@Luucanam123 Tyhle státní exekuce prý nemá na starosti žádný exekutor, ČSSZ je zadává sama a platí se na účet ČSSZ.

No to nevim, je to mozne, ze zrovna tyto ano, ale treba ja mela dluh na zdravotnim a taky to byl nejaky pan mimo ČSSZ. Kazdopadne i kdyz je pani nemocna, tak by Vam to meli rict. Ale myslim, ze po tel nic nesdeli. Nejlepsi je zajet a pozeptat se. Taky jsem neco podobneho resila a vse osobne a byli velmi mily a ochotni.

veria
Nadpozemská drbna 25012 příspěvků 25.03.19 13:54

Toto nejde přes soudy ani exekutory. Musíš se domluvit na ČSSZ na to jiná rada není.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 65559 příspěvků 25.03.19 13:55

@Luucanam123 No, ale zdravotni nema s ČSSZ nic společného.

Luucanam123
Kecalka 120 příspěvků 25.03.19 13:59
Aha, diky, to jsem ted za blbku, tak to se omlouvam. :nevim:
@j.a.n.i1 píše:
@Luucanam123 No, ale zdravotni nema s ČSSZ nic společného.
Monik29
Kecalka 346 příspěvků 25.03.19 14:38
...

Prosím co jsou státní exekuce? Můj „otec“ jich má 10, dá se najít i na internetu, ale ještě mu z důchodu strhávají dluh na alimentech z 90 let a to jako exekuce vedeno není a strhává to sociálka a prý to má přednost. Je tedy možné, že má více takových dluhů, které nevidím jako klasickou exe? :nevim:

Lujza031
Kecalka 309 příspěvků 25.03.19 16:41

Tak je hlavně divné, že jestli jste to splácela Vám vůbec dali exekuci. Asi to byla nějaká snaživka (když jsem měla kdysi nějaký problém a zrovna jsem nemohla platit sociání, jsem se s paní vždy domluvila, pak to doplatila třeba na konci roku, kdy jsem měla větší výdělek). A už vůbec nemohou zadržet tolik peněz najednou.
Celé to je divné, hlavně je třeba zjisti jestli Vám nedali další exekuční náklady.

V takových případech je mnohem lepší peníze posílat na ten svůj zablokovaný účet. Je to právě rychlejší, když tu zástavu ruší (prostě to klesá až to banka zruší a máte opět volný účet) a hlavně ten dluh hned klesá, kdežto když to zaplatíte z jiného účtu přímo na účet socky, tak to pak opravdu déle trvá než to oni za prvé vidí a za druhé opět v bance zařídí zrušení.
A v tomto případě navíc nějaká husa úřadovala za Vaší paní co je nemocná a odstavila i druhý účet. Podle mě na to neměli právo.

Na nic bych nečekala vzala doklady o úhradě a běžela na úřad.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 16:51

No já právě tu první doplatila na zablokovaný účet, jen ta částka tam je pořád vidět, prostě mezi disponibilním a účetním zůstatkem je stále rozdíl právě tě zábavené částky.

Paní se mi tehdy omlouvala, že mají nějaké kontroly a musela, jinak věděla, že jsem platila.

Částka odpovídá přesně té minulé a v bance mi řekli, že příkazcem je OSSZ. Jiný dluh tam nemám, nic jiného to být tedy nemůže. Asi holt nezbývá, než týden počkat, snad již pak v práci bude.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama