Neočkované dítě a novorozenec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 26.12.16 23:05
Neočkované dítě a novorozenec

Zdravím maminky,

nejdu si sem ani tak pro radu, jako spíš pro utřídění myšlenek ohledně problému, nad kterým občas přemýšlím. Moje kamarádka, se kterou se stýkáme skoro denně, má téměř stejně starou dcerku jako já. Holčičky se mají moc rády, tak si spolu často hrajou. Moje dcerka je očkovaná MMR, dcerka kamarádky není, odkládá. Její očkovací přístup neřeším, je to její věc.
Já čekám za pár týdnů narození druhátka a tak přemýšlím. Jsem úzkostlivější typ, tak mě napadá, jestli takto časté návštěvy dítka, co není naočkované, neznamená nějakou hrozbu pro naše novorozené mimčo…říkám si, že spousta dospělých není přeočkovaná a hrozí tedy stejné riziko, ale na druhou stranu dcerka kamarádky je velmi často v kolektivu i neočkovaných dětí a moc ráda je pusinkuje, kromě toho, jakmile vezme něco do ruky, tak to hned ochutná…takže tam si myslím, že riziko, že něco od někoho chytí je větší než u dospělých. Navíc žijeme v lokalitě, kde teď hodně řádily příušnice.
Budu ráda když napíšete, jak byste se k této situaci stavěly vy, jestli byste to řešily, nebo vůbec ne. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Fjodorka
Extra třída :D 11237 příspěvků 26.12.16 23:08

Neřešila, nejsem živa strachem.

Ou
Kelišová 5173 příspěvků 26.12.16 23:08

Pokud je to dítě zdravé, tak vaše děti ničím nenakazí.

A teda vřele doporučuju začít řešit ty úzkosti, než vám je ještě zesílí další poporodní a kojicí nápor hormonů. Při dostatečně vytrvalé práci na sobě po malých krůčkách se hladina úzkosti a to, co vás rozruší dá velmi dobře snižovat na nějakou běžnou, nebo dokonce vyloženě pohodlnou úroveň. Je to dovednost, dá se to naučit.

Základní info třeba tady http://obchod.portal.cz/uzkost-a-obavy/ , ale idální je k tomu nějaký průvodce - nejspolehivější tip, kdy to spíš vyjde, než aby to byla ztráta času a peněz je psychoterapeut/ka

Uživatel je onlinemapu
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 26.12.16 23:12

Neřešila bych..kolikrát se setkáte s neočkovaným a ani o tom nevíte..

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 26.12.16 23:14

@Ou Děkuji za reakci :kytka: Své úzkosti řeším…jen tady v tomto konkrétním problému mi mé obavy nepřipadají patologické, možná přehnané, to uznám :D, ale ne patologické :nevim: Ale je to asi otázka individuálního vnímání, jsem ráda za jakoukoli reakci. :kytka:

veronnieka
Závislačka 3194 příspěvků 26.12.16 23:23

Taky bych se toho nebala ;)

Aletheia
Kelišová 6323 příspěvků 26.12.16 23:25

Jakoukoliv nemoc může chytit i očkovaná dcera. Očkování není plná ochrana. Takže jestliže jsi se teď nebála tak se neboj i nadále. Stejně tak může tvoje naočkované dítě nakazit ostatní očkované děti a naopak. :nevim: Riziko je všude zhruba stejné.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 26.12.16 23:28

@Aletheia Děkuji :kytka: Ale to riziko přeci nemůže být stejné…Není spíše vyjímkou, když očkované dítě chytí nemoc, na kterou bylo očkované?

atominnka
Generální žvanilka 21687 příspěvků 26.12.16 23:37

@majki.r výjimka to není. Znám třeba dost lidí očkovaných proti černému kašli, kteří ho chytili - různé věkové kategorie, různé doby od očkování - ted nedávno 3letý syn známé a jeho 19ti letá sestra a známá. kluk očkovaný asi v půl roce, ona v 17ti (teď) 19let, matka myslím někdy v dětství, takže u ní už to fungovat nemuselo. :nevim:

Jinak jsem to neřešila, nikdy. Je dost neočkovaných dětí a lidí a setkáš se s nimi denně

Fjodorka
Extra třída :D 11237 příspěvků 26.12.16 23:48
@majki.r píše:
@Aletheia Děkuji :kytka: Ale to riziko přeci nemůže být stejné…Není spíše vyjímkou, když očkované dítě chytí nemoc, na kterou bylo očkované?

Není, je to až podezřele časté.

kacka52
Závislačka 4153 příspěvků 26.12.16 23:50

Neřeším. Sama mám neočkovanou dceru, se kterou bude naše novorozeně denně v kontaktu. Starší chodí do školky, občas mezi děti a strach nemám. Příušnice může domů snadno přitáhnout i očkované dítě. Manželova sestřenice je na jaře měla a s ní pomalu celá třída na SŠ.

xjuklickova
Kelišová 5121 příspěvků 1 inzerát 27.12.16 00:00
@majki.r píše:

Ne, to neni, ockovani zmirnuje prubeh. Podivej se na spalnicky, priusnice, cerny kasel, pry dozivotni imunita :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a co ty epidemie v ruznych krajich? Jo a plane nestovice, malem bych zapomnela, ze se zjistilo, ze vakcina funguje 10 let, no vlasne v dospelosti je super mit nestovice…

A na tu původní otazku neockovane dite ty neposkodi novorozence ani starsi ditko. Az se budes pohybovat ve skolnim kolektivu, tak jich tam treba par bude a ani o tom nebudes vedet, jen kdyz se zeptas, proc nejede na skolu v prirode.

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 27.12.16 00:07

Holky všem moc děkuji za reakce :kytka:

Ronja
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 27.12.16 00:07

Moje dvojčata neměla naočkované nic (vůbec nic), když se narodila další dcera. K neočkování jsem v té době měla důvody, teď mají základ hexy (ve schématu 2+1), jinak nic dalšího a ještě dlouho nic dalšího mít nebudou.

Byla bych v klidu.

lucenka
Vesmírná mluvilka 32564 příspěvků 27.12.16 00:07

@majki.r na kterou z těch nemocí z MMR jsi ty v dospělosti přeočkovaná? Pokud na žádnou, tak jsi na tom prakticky stejně jako ta neočkovaná dcera kamarádky. Takže bych se kontaktu s nimi nijak nebala.
Jinak já byla očkovaná proti příušnicím, stejně tak celá naše třída na střední a přesto jsem je téměř všichni dostali a to jsme si vzájemně žádné hračky neolizovali ;) :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >