Neplacení výživného - návrh exekuce

1337
7.6.06 20:23

NEPLACENI VYZIVNEHO-NAVRH EXEKUCE

Holky,prosim potrebovala bych poradit.Biologicky otec mi plati na dceru vyzivne dost nepravidelne,ale vzdy tak,abych nemohla podat trestni oznameni.Ma nedoplatek i ze zvyseni,kdy mu soud naridil platit ve splatkach,dodnes mi z tohoto dluhu nic neuhradil,je to uz 2 roky.Proto bych chtela podat navrh na exekuci dluhu a taky na bezne vyzivne,ale nevim jak.Mate nektera zkusenost,jak to sepsat a jak postupovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

andela
7.6.06 20:39

Ahoj Mysko,

tak snad někdo poradí … nám taky poradili, že máme podat návrh na exekuci … ale jak to sepsat, už nikdo neporadí. Ale od někoho jsem slyšela, že by to snad teď měl platit stát a pak on to na tatíncích neplatičích vymáhat … ale nevím co je na tom pravdy

• Nahlásit
  • Citovat
1242
7.6.06 20:51

Ahoj,

já to znám z druhé strany…

Dnes už manžel :wink: , podával návrh na snížení alimentů. Právnička mu poradila, ať sníží vydávané alimenty na částku, která je v návrhu. Z toho důvodu, že jakmile by mu výživné snížily, tak dluh doplatí, kdežto vyplacené peníze mu zpátky nikdo nevrátí… Snížit částku mohl, dle zákonů.

Na radu právničky tak učinil a bývalá manželka na něj podala exekuci. Tím si však „zadělala“. jelikož jakmile byla vystavena exekuce, tak Karlovi strhávali částku - mimochodem ještě nižší než chtěl platit on - a peníze zůstávali na účtě. Tzn. nešly nikam… Jelikož manžel s exekucí samozřejmě nesouhlasil a měl důvod, tak podál žádost o pozastavení exekuce. Ale tím nastalo další zdržení, jelikož pokud by ex-manželka chtěla exekuci stáhnout, tak by musela platit veškeré poplatky atd. sama, což bylo kolem 20tisíc… Takže tak neudělala a musela čekat, až to soud projedná. Soud to projednal za více jak 6m a exekuci zrušil jako neodůvodněnou… Proběhlo soudní jednání o snížení, kde byl manžel úspěšný - nakonec se dohodli. Doplatil zbytek alimentů, které mu strhávali během exekuce a teď je klid…

Určitě bych se obrátila na sociální odbor - odbor péče o dítě. Kde by ti měli poradit bez nároku na honorář, tedy zadarmo :) Nebo ajít dobrého právníka…

Hodně štěstí.

Mirka

Ps: omlouvám se, jestli je to trochu pomotané :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
7.6.06 20:52

Andelo, ten zákon ještě není.

Mysko, taky nevím presně, ale určitě by ti měli pomoct na OSPOD - odd. soc.-právní ochrany, zajdi za tou soc.pracovnicí, která dělala opatrovníka dítěti při rozvodu, určitě jste s ní tenkrát jednali oba a byla možná i za vámi doma…měla by ti to buď pomoci sepsat, anebop říct, jak na to. Pak se to dá normálně na okr.soud. Jinak pokud on má dostatčený příjem (není nezaměstnbaný či podnikatel, co nevykazuje žádný zisk), tak by soud mohl stanovit prostě exekuci i na další výživné i budoucí-prostě proto, že otec není spolehlivý a přitom příjem má. Pokud ho nemá, je to blbé:( na tyto lidi pak vlastně není metr:(
Jsou to ale debilové, ti někteří chlapi, však to jsou přece peníze pro jejich děti, ne? a ne pro ex manželku. Fuck!
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
8.6.06 09:24

Holky diky za rady.
My jsme nebyli manzele,na malou ma platit 700 kc,bude ji letos 11…Pred 2 lety jsem podavala zvyseni,zvysili mi to za rok zpetne,protoze ihned po podani prestal pracovat a nepracuje do dnes,oficialne.Dozvedela jsem se,ze lze podat exekuci i kdyz nepracuje,budou mu to ztrhavat ze socialni podpory.Rekl mi to jeden soudce,a ze si mam podat taky exekuci na bezne vyzivne,aby mi to chodilo pravidelne a to se s nim potahne do te doby,dokud mala bude na skole.Ale jak to sepsat a podat nevim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
8.6.06 12:08

tak zajdi na to OSPOD jak jsem ti psala a bud ti pomůžou ti to napsat, anebo ti dají mustr a poradí a napíšeš si to doma. A pak to normálně pošleš na váš okr. soud (doporučeně), anebo osobně zaneseš na podatelnu-to je lepší, uděláš si dvě kopie, oni ti je obě orazí, jednu tam necháš, druhou budeš mít doma pro sebe.
Btw. 700,– je trapná suma !!!! to snad ani není možné!
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1242
8.6.06 19:27

8O 8O 8O Není schopen platit tuto sumu, promiň, ale toto je fakt trapný id***

U manžela se jednalo o tisíce…

Měl by ti pomoct to sepsat odbor péče o dítě… případně advokát, pokud si ho najmeš.

Hodně štěstí :wink:

M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
8.6.06 19:58

Myska
tak já jsem tuto proceduru již absolvovala.Záleží také na tom kolik celkem ti dluží a pak je to už docela rychlé :lol: Poprosím manžílka aby ti napsal co je přesně potřeba proto udělat.On tomu rozumí,má s tím zkušenosti :lol:

Andynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
9.6.06 07:10

Andynko- to bych byla strasne rada,moc dekuju.Castka ,kterou mi mel splacet s pravidelnym vyzivnym cini 10tisic a dluzne vyzivne je 2700.
Mesicni vyzivne je smesna castka tech 700,ale on jednou prohlasil,ze udela vse pro to,aby mi nemusel platit nic.Soud o zvyseni se tahl taky pekne dlouho,porad neco vymyslel,soudkyne z nej byla uz na nervy.Porad se odvolaval,vsichni soudci oznacili jeho jednani,jako ucelove.On to ma vse dobre namyslene,neni to o tom,ze by nemel penize,ohakly chodi,jak ze zurnalu.Oba jeho rodice jsou kantori na strednich skolach,ale ani je, to nezajima.Ti si cestujou po svete.Zili jsme spolu temer 4 roky,nez se mala narodila a nikdy me nenapadlo,ze to dojde tak daleko a budeme behat po soudech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
10.6.06 21:21

Ahoj, já jsem tohle řešila před pěti lety. Otec dcery mi sice dlužil jen za dva měsíce, ale chtěla jsem to řešit hned - dítě taky potřebuje jíst hned a ne až třeba za rok. Došla jsem na soud za soudním vykonavatelem (snad se mu tak říká, musela bych zahrabat v šanonu). On se mnou všechno sepsal a už to jelo - napsali jemu, do termínu to nedoplatil, tak napsali zaměstnavateli a pak rozhodli o exekuci z platu. Pak už jenom sekal latinu. Ale věřím, že někteří „tátové“ jsou pěkní darebáci.

Ivča

Jo, u nás šlo měsíčně o 2.500Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2221
11.6.06 19:52

myska - ahoj.. exekuční návrh na výkon rozhodnutí pro výživné dětí se sepisují u soudu - zpravidla jednou týdně v úřední den (nutno si to zjistit u konkrétního soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
766
11.6.06 21:27

Mysko,

v několika větách poradit v tak složité věci není jednoduché a bez seznámení se s materiály k tvému případu asi i nemožné. Doporučuji Ti zjistit v místě Tvého bydliště adresu příslušného městského soudu , zajít za tejemníkem tohoto soudu a oni ti s celou věcí určitě rádi pomohou . Ve věcech rodinného práva to i snad mají v protokolu.Co se týká trestního oznámení, lze jej podat kdykoliv , když se povinný dostane do prodlení, ale i s tím ti na soudu poradí.

Hodně štěstí , Andynky manžel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
14.6.06 17:06

Mysko,

tak jsme dneska byli na sociálce … tak v pondělí tam ségra jde, a paní jí vše pomůže sepsat. Musí ssebou vzít jen rozsudek (na něm musí být razítko od soudu že to nabylo právní moci), a na papíře tabulku, ve které bude vše vyúčtováno … měl dáti a dal :wink: … i když u ségry je to krapet jiné než u tebe, protože táta na ní dluží už 65tis. :cry:
Paní nám taky říkala, že i když táta bere invalid. důchod, můžou mu strhnout až 2/3 ze životního minima … nějak tak … tak snad ségra aspoň nějakou kačku z něj dostane, z hajzla.
Jinak by ti měli poradit i na soudě na exekučním odd. - nám vrazili do ruky papír, že tak nějak to máme sepsat … :?
Přeju hodně štěstí a rychlé úředníky :wink:
Andělka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama