Nepozná barvy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kajak18
Kecalka 203 příspěvků 05.03.18 16:31
Nepozná barvy???

Ahoj holky, možná trochu úsměvné téma, ale já už si nevím rady. Naše malá bude mít tři roky, mluví od roka. Umí počítat do desíti, pozná nějaký písmenka, ale když se jí zeptám, jakou má něco barvičky, tak na mě hledí, jak kdyby spadla s višně. Hlavně odmítá po mě i název té barvy zopakovat. Všechno ostatní řekne, ale tohle ne. Máte nějakou radu, jak barvičky naučit?

Příspěvek upraven 05.03.18 v 16:35

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Šarlota4
Echt Kelišová 9542 příspěvků 05.03.18 16:35

Toto delala moje taky ale se zviraty. Misto nazvu pouzila jen haf, mnau, beee… proste nazev zvirete NE! Ted uz to rika normalne. Moje umi vsechny barvy krom okrove, bezove atd. Prislo mi to normalni, ale mamka rikala ze treba ja jsem to v tomto veku motala. Moje dcera vzdyck rekne spravne. Takze si myslim, ze tve dite barvu zna, ale zatim se ji nechce nebo si je plete. Za 2-3 mesice ti je bude rikat bezne. Zvlast kdyz ostatni veci pozna dobre.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 05.03.18 16:40

Syn se naučil barvy až po patych narozeninách, řešila jsem to s pediatrem a logopedkou a prý někomu hold oči dozrávají později. Častější je to tedy prý u kluků. Mladší dcerka je uměla dřív než syn, je o 2,5 roku mladší.

Jančakecalka
Generální žvanilka 21753 příspěvků 05.03.18 16:42
@Adelka951 píše:
Syn se naučil barvy až po patych narozeninách, řešila jsem to s pediatrem a logopedkou a prý někomu hold oči dozrávají později. Častější je to tedy prý u kluků. Mladší dcerka je uměla dřív než syn, je o 2,5 roku mladší.

Přesně, naše dcera se barvy naučila až okolo 5 narozenin také.
Chce to čas a netlačit na pilu, ono to přijde, pamatuju se, že to přišlo pak ze dne na den. ;)

jestericka34
Kecalka 335 příspěvků 05.03.18 16:45

Jestli ji budou tři, tak se ani nedivím, me se naučil barvy pomalu az v 6 letech. Ted učím 5 letého a pamatuje si zatím jen žlutá, jinak ani prd…

milwinka
Kecalka 483 příspěvků 32 inzerátů 05.03.18 16:50

@Kajak18 A umí barvy roztřídit? Třeba když jí vysypeš do misky barevné korálky, tak zvládne je rozdtřídit podle barev? Nebo jiné přiřazování podle stejné barvy. Podle toho aspoň poznáš, jestli ten rozdíl mezi barvami vidí i když to třeba ještě neumí pojmenovat.

Kajak18
Kecalka 203 příspěvků 05.03.18 16:51

Fakt? Tak to jste mi udělaly radost :). Ona právě řekne, že to je sluníčko, travička… Ale název ani za nic. Jedinou kterou řekne je růžová a tu pak říká na každou co se zeptám :). Ale holky dík, na barvy se teda vykašlu a budu ji učit něco jinýho :D

Kajak18
Kecalka 203 příspěvků 05.03.18 16:54

@milwinka
Umí. Když ji přeházíme vršky od fixek, tak se naštve a hned si to dá správně. Proto mi právě přišlo, že si se mě dělá normálně srandu :lol:. Přijde mi právě divný, že dokáže určit tvary, zvířátka a všechno co vidí a barvy ani nechce zopakovat. Ale asi to tak může být.

milwinka
Kecalka 483 příspěvků 32 inzerátů 05.03.18 17:09

@Kajak18 Tak super, tak to bych neřešila, hlavně že to vidí. K pojmenování časem taky dozraje. :-)

lolink
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 05.03.18 17:12

Malemu budou tri a pozna jen ruzovou :mrgreen:. Nechavam tomu cas.

blumen
Hvězda diskuse 43248 příspěvků 05.03.18 17:13

@Kajak18 tak to pozna detska nebo ocni na prohlidce. Da ji na poznavani barevne obrazky a musi tam videt nejaky obrazek skryty, pokud barvy rozpozna. Pokud ne, tak ne. Nase Dr to kontrolovala ted na trilete, i ocni

miminko11
Povídálka 12 příspěvků 05.03.18 17:32

Holky, děkuji za tuhle diskusi. Syn uměl barvy už ve 2 letech. Zato holka, do tří let znala jenom růžovou. Tu miluje. Jednu dobu jsem se i bála, jestli není barvoslepá, když nezná barvy. Ale když jsme si hrály s legem a třídily jsme ho dle barev, tak se ani jednou nespletla, tak jsem se trochu uklidnila. Teď, 3 roky a 4 měsíce a zná ještě „jako travička“ a „jako sluníčko“. Ale když řeknu podej mi prosím tu zelenou kostku, tak neví, musím říct zelenou jako travička.

novakova.t
Závislačka 3178 příspěvků 1 inzerát 05.03.18 17:51

Holka uz umela barvy před 3narozeninama :nevim:

Ester13
Kelišová 5634 příspěvků 05.03.18 17:55

Je ještě brzo, pokud srovnává víčka fix, je vše v pořádku, ono to přijde ze dne na den, uvidíš.

scentini
Závislačka 3385 příspěvků 05.03.18 18:05

Presne jak moje dcera, vsechno bylo zluty, uz jsem byla zoufala. Jedno rano se probudila a barvy umnela 8o, nechapu to. Bude mit 4 a ty barvy umi, tak 2 mesice.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

DJ Loutka: Kdo byla jeho přítelkyně, kvůli níž se měl oběsit? A jaké měli plány?

DJ Loutka (†51), který se o víkendu oběsil, po sobě zanechal přítelkyni Magdu... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama