Nepřímá práce

Anonymní
20.10.20 15:59

Nepřímá práce

Snad se zde najde někdo, kdo byl nebo je v podobné situaci, nebo někdo kdo ví, jak to je a co platí.
pracuji jako asistent pedagoga a část mého úvazku je tzv. nepřímá práce. Tzn. např. administrativa, výroba pomůcek ap. Prostě práce bez dětí. Když jsme to s vedením probírali bylo mi výslovně řečeno, že tuto dobu nemusím trávit na pracovišti. Když jsem navrhla, že budu teda určité dny odcházet o hodinu dříve začalo vykrucování a úplně nelogické vysvětlování proč to nejde a najednou obrat, že bych měla ten čas trávit na pracovišti. Věc se má tak, že pokud tuto dobu trávím na pracovišti stejně se věnuji dětem a administrativu pomůcky a tyto věci dělám doma ve svém volném čase. A to si myslím, že vedení prostě vyhovuje. Sice mi bylo řečeno, že ve volnu, nic dělat nemám, ale od dětí mě nikdo neuvolní a kdyby pomůcka nebyla na druhý den připravená, tak si myslím, že se to sveze po mně.
Na jednu stranu mě to fakt štve, ale mám tu práci ráda a rozhodně o ni nechci přijít a ani si to nemohu dovolit, takže jsem rozhodnutá už to neřešit. Jenom by mě zajímalo zda máte někdo podobnou zkušenost, nebo nevíte jak to s tím šasem na pracovišti opravdu je.
Jo mám známou, která má stejný úvazek v zařízení stejného typu a prostě končí o tu hodinu dříve…
Prosím o anonym, nebo smazání.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4350
20.10.20 16:04

Záleží to jen na zaměstnavateli. :nevim: A na tom, zda drží nebo nedrží slovo. :nevim: Já taky dělala pro zaměstnavateli po práci z domova a nedostala za to. Ani korunu. A jednou mi i vzal pohyblivou složku mzdy. :lol: Zdůrazňuji, že jsem třeba dělala práci, která nebyla moje, ale někdo ve firmě něco pokakal a já to dohledavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23832
20.10.20 16:16

Tak kde bude asistent nebo učitel vykonávat nepřímou práci rozhoduje ředitel, bohuže. Co v tu chvíli, kdy končíš přímou, děláš? Prostě odejdi od dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 16:28
@vokishka píše:
Tak kde bude asistent nebo učitel vykonávat nepřímou práci rozhoduje ředitel, bohuže. Co v tu chvíli, kdy končíš přímou, děláš? Prostě odejdi od dětí.

Pokračuju v přímé :D. Tedy jsem dále s dětmi, vidím, že to vedení vyhovuje, protože mu tím pomáhám, nebo rovnou dělám za něj úplně. Přestože mám zadanou nepřímou práci nikdy mi neřekne běž dělat tu nepřímou, ale počítá s tím, že nepřímá bude hotová :mrgreen:.
Já se moc neumím ozvat a poprat se za sebe no…

• Citovat
  • Nahlásit
23206
20.10.20 16:31
@Anonymní píše:
Pokračuju v přímé :D. Tedy jsem dále s dětmi, vidím, že to vedení vyhovuje, protože mu tím pomáhám, nebo rovnou dělám za něj úplně. Přestože mám zadanou nepřímou práci nikdy mi neřekne běž dělat tu nepřímou, ale počítá s tím, že nepřímá bude hotová :mrgreen:.
Já se moc neumím ozvat a poprat se za sebe no…

Asi tomu nerozumím - kolik máš hodin v úvazku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23832
20.10.20 16:40
@Anonymní píše:
Já se moc neumím ozvat a poprat se za sebe no…

Prostě ve chvíli, kdy mi končí ta přímá, tak prostě jdi pryč. Děcka jsou s někým jiným, tak ten se bude starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 16:44
@vokishka píše:
Prostě ve chvíli, kdy mi končí ta přímá, tak prostě jdi pryč. Děcka jsou s někým jiným, tak ten se bude starat.

Jo máš pravdu. Pokusím se se „pochlapit“. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
50886
20.10.20 16:45

Kolik mas hodin uvazku? Mam 0,5 AP a pres 0,6 vychovatelka. Neprimou AP si resim pravidelne v dobe vytvarky a CSP, ale jsem ve skole. Jdu do sborovny a delam si sve.
Za druzinu mam neprimou pravidelne patou hodinu a zbytek doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 16:48

Omlouvám se všem, kdo se na to ptají, ale výši úvazku a podíl nepřímé práce, tady nechci sdělovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 16:48

Záleží jaký máš úvazek. Já pracuji jako AP, mám 3/4 úvazku, což je 30 hodin týdně. Jelikož třída, ve které teď jsem, má týdně 27 hodin, tak ty zbylé 3 hodiny jsou brané jako nepřímá práce. Jedině, že bys byla u prvnáčků a měla poloviční úvazek, ty mají 20 hodin týdně, tam pak nezbývá prostor pro tu nepřímou, ale já osobně bych to neřešila.

• Citovat
  • Nahlásit
23206
20.10.20 17:12
@Anonymní píše:
Omlouvám se všem, kdo se na to ptají, ale výši úvazku a podíl nepřímé práce, tady nechci sdělovat.

To nějak nechápu proč a na co se tedy ptáš. Jestli jsi s dětmi nad rámec své přímé práce, je to spíš tvoje hloupost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23832
20.10.20 17:34
@Anonymní píše:

To je takové tajemství? Nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama