Hýbající zub u dítěte

142
19.10.20 21:01

Hýbající zub u dítěte

Prosím o radu. Syn 5 let dnes přišel ze školky a ukázal mi, jak se mu úplně hýbe zub 1 dole, ještě mlycny. Mám zajít k zubaři nebo ho nechat vypadnout? Nestezuje si, že by ho to bolelo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25151
19.10.20 21:05

No a v kolika asi myslíš, že začínají se měnit zuby? :nevim: To je normální stav. Nech to být, in se bude kývat víc a pak vypadne, nebo ho vytrhnete. K zubaři se s každým zubem nechodí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5206

A co by stím zubař udělal? Některým dětem padají i takhle brzy. Švagr už má venku 2 spodní jedničky, a bude mu 6… Nech ho vypadnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409

Dětem se v tomto věku zuby kyvou zcela běžně, běžně taky samy vypadnou, nebo tomu dítě trochu pomůže. Nevim, cemu se divis, a co resis. Predpokladam, ze snad vis, ze mlecne zuby vypadnou a narostou misto nich zuby stale…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28311
19.10.20 21:06
@Lucc23 píše:
Prosím o radu. Syn 5 let dnes přišel ze školky a ukázal mi, jak se mu úplně hýbe zub 1 dole, ještě mlycny. Mám zajít k zubaři nebo ho nechat vypadnout? Nestezuje si, že by ho to bolelo

Našemu synovi vypadl v 5 dolní první zub.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
19.10.20 21:18

Já už jsem dceři vytrhla dvě spodní jedničky, teď ji bylo 6. A už se ji kývou i obě horní, tak půjdou taky ven :mrgreen:
Pokud se mu kýve hodně, tak ho vytrhni, ne?
Snad nebudeš s tímhle otravovat zubaře každou chvilku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22879
19.10.20 21:29

@pikola My jo. :zed: Dite si s nima zasadne odmita kyvat, nenecha si na ne od nas sahnout a jako bonus mu stale zuby rostou za mlecnyma.
Takze s kazdym zubem jedem k zubari, akce vzdy na pul dne (a na kresle stravi dite minutu). :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17499
19.10.20 21:40

Moje dítě ještě nemá šest a už má venku 6 předních zubů a tři narostlý trvalý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10870
19.10.20 21:42
@mackA159 píše:
A co by stím zubař udělal? Některým dětem padají i takhle brzy. Švagr už má venku 2 spodní jedničky, a bude mu 6… Nech ho vypadnout.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Promiň, chápu, jak to máte, ale když napíšeš, že švagr už má venku dva zuby… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
19.10.20 21:57
@Svistice píše:
@pikola My jo. :zed: Dite si s nima zasadne odmita kyvat, nenecha si na ne od nas sahnout a jako bonus mu stale zuby rostou za mlecnyma.
Takze s kazdym zubem jedem k zubari, akce vzdy na pul dne (a na kresle stravi dite minutu). :roll:

Moje si je trhá sama a stálé zuby jí rostou taky do toho. Je jí nedávno 7 a už jí jich vypadlo 8, u zubaře jsme byli jednou shodou okolností, vytrhla ten poslední.
Jeden spolkla, jeden jí urazil brácha a jeden lahví :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9600
19.10.20 22:11

@Svistice to ničemu nevadí, i když zub roste za mléčným, tak se na správné místo potom sám přesune. Syn si taky nenechá do pusy sáhnout, několikrát mu zub vypadl úplně sám - třeba ve škole na stůl :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22879
20.10.20 06:22

@AnastazieB Jenze on mel zuby ve dvou radach, jak ty novy netlacily na ty stary a vyrostly az za, tak ty prvni byly sice volnejsi, ale nekyvaly se. Nechat to bez zasahu, tak je ma v hube asi doted.
No nas synek musi mit vzdy neco extra. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama