Nepřisání k prsu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
13.11.21 15:51

Nepřisání k prsu

Ahoj všechny,

Věřím, že takových diskusí zde již bylo hodně, ale bohužel jsem zatím nenašla pořádnou pomoc.

Mám 2 týdenního chlapečka. Po narození měl žloutenku, takže byl zesláblý a spal. Díky tomu se samozřejmě nechtěl vůbec k mé bradavce přisát. Proto mi ale prsa natekla a i bradavky jsem musela léčit hydropolštářky. Dali mi v porodnici klobouček, ať to zkouším s ním. Tak jsem zkoušela, ale také téměř bez úspěchu. No a jelikož chtěli, ať malý začne přibírat, začala jsem ho přikrmovat. Prsa se mi zlepšila a mě lehce začalo mléko téct, ale stejně se nedařilo přisátí. On brečel, vztekal se hlady a já brečela zoufalstvím. Pomáhaly mi i sestřičky, jenže se ho snažily dát k prsu násilím, což samozřejmě nepomohlo. Přes prst a injekční stříkačku se nají, ale stejně se nepřisaje. Snažím se stále přikládat. Pozvala jsem laktační poradkyni a na chviličku se přisál k jedné bradavce, druhou úplně odmítá. Odsávám málo mléka, ale když si ho dám na hruď, tak mi mléko trošku teče. Proto je vlastně z 80% na UM a zbytek mu dám své.

Takže už opravdu nevím, co dělat. :,( Myslím, že ztrácím motivaci.

Díky a pěkný den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
375
13.11.21 16:04

A dokrmovat ho pres strikacku MM?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34402
13.11.21 16:06

Dcera taky musí dokrmovat, malý u prsa hned usne a nechce tahat. Normálně vůbec, přes klobouček aspon něco. Stříkačkou to taky nešlo, nepodařilo se to ani sestřičce v porodnici. Snaž se co nejdýl udržet i to kojení. a dokrmuj, aby přibíral.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
13.11.21 16:14

Ještě to párkrát zkus, ale jestli nebude žádný zlepšení, zkus přejít na umělý mlíko úplně, za mě je to lepší než abyste byli oba nešťastný, minčo se trápí hlady a ty nervama… já u prvního dítěte obrečela, že jsem musela přestat kojit a co se stalo? Vůbec nic, mam zdravý 10letý dítě, teď u druhýho jedu režim „buď to půjde, nebo ne a když ne, tak se to nepose*e“a rozhodně nebudu další dva týdny trápit nás obě abych kojila za každou cenu - tohle považuju za největší chybu, kterou sem udělala s prvnim děckem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22523
13.11.21 16:26

Prosím tě vykašli se na to, budeš se zbytečně stresovat. Par kapek mm to stejně nespasí. Na um vyrostly miliony děti a prd se stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
13.11.21 17:13

Ahoj, mně hlavně zmrvili kojení v porodnici tím, že mě nutili dítě přikládat co 3, pak 2, pak hodinu k prázdným prsům, což způsobilo, že dítě začalo prsa odmítat, když v nich nic nebylo (ještě aby ne :roll: ). Mám pozdní nástup laktace, vždy 5. den ať dělám co dělám, takže dokrmováno UM a lahvičkou, což mi přijde Ok, lahvičku měla takovou, že se z ní nadřela tak, že byla zpocená až na zadku (60 ml aktivního sání za 20 - 30 minut) nesrovnatelně náročnější než nějaké kádinky a stříkačky (moje zkušenost). Ale suma sumárum, domů jsem přijela s bolavými prsy a s dítětem plně na láhvi a UM, vyslyšela si tunu “dobře míněných rad”, jak mám všechno (lahvičky, UM, kloboučky, váhu, odsávačku) vyhodit, ideálně zalézt na x dní někam do postele, no….blázinec. :mrgreen: Vykašlala jsem se na všechny tyhlety načtený mamily (a výhružky o tom jak mi tohleto a támhleto zkazí kojení), vzala rozum do hrsti (užívala vše výše zmíněné, přeci jenom je pro mě nakrmené a spokojené dítě důležité) a dnes plně a výlučně kojim :potlesk: Víš jak jsem “vrátila” malou k prsu? Vzala jsem klobouček, nakapala do něj UM, opatrně přiložila na prso a nabídla malé - jakmile zjistila, že z toho něco kápne, ochotně se přisála a sála! Tím jsem postupně naučila malou zpátky přijímat prsa a sobě společně s odsávačkou jsem navyšovala laktaci. Jinak měla jsem MM dost málo ze začátku (měla jsem to taky jako ty, tak 80 % UM), LP mi poradila přikládat 8-10× za den a aspoň 4×-5× odsát. Trvalo celé šestinedělí. Odsávej, i když nic nekápne, ideálně dvoufázovou elektrickou odsávačkou - i tak to stimuluje prsa. Taky jsem ještě ze začátku (3 týdny od porodu) dala nějakých 20 ml na odsátí, kolikrát ani to ne, ale postupně to rostlo :palec:, dneska dam 100 ml za 20 minut - to jsem dříve dala za celý den. Důležitá je psychická pohoda a VYDRŽET. A ideálně nečíst moc internet (o kojení stále koluje spoustu mýtů)…., najít si jednu dobrou LP a s ní spolupracovat - ideálně třeba pár týdnů, ať máš jeden zdroj informací a hlavně přizpůsobené tobě na míru (já mám například 3 laktačkami schválené kloboučky, ale malá to umí i bez nich)….Já když čtu Mamilu apod., tak bych podle jejich dogmat vůbec neměla kojit, moje dítě mělo být dávno zprzněné láhví a kloboukem a já totál bez mlíka nebo aspoň s mastitidama, protože klobouk. :mrgreen: Jinak - já absolutně jako nejlepší pomůcku pro neprisavajici dítě a málo mléka považuji suplementor - sama ho doma mám (nakonec jsem nemusela použít) a příště ho sebou vezmu do porodnice rovnou 8). Drž se, vím, že to je na palici. Sama jsem prošla celkem peklíčkem, ale dneska jsem ráda, že jsem vydržela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 19:05

@terien vážně? Já všude slyším, jak každá dobrá. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22523
13.11.21 19:45
@XoxoMonika17 píše:
@terien vážně? Já všude slyším, jak každá dobrá. 8o

A k čemu? Myslíš, že to něco zachrání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5101
13.11.21 21:51
@terien píše:
A k čemu? Myslíš, že to něco zachrání?

Pokud kojit chce a existuje možnost, že kojit bude, tak rady typu „vykašli se na to a dej UM, však na tom hodně dětí přežilo“, jsou úplně mimo. Uměle mléko je skvělá věc, když matka kojit z jakéhokoliv příčiny nemůže, a bohu díky za něj, ale je to jen náhražka mateřského mléka a jsou, představ si, mámy, které pro své dítě tu náhražku nechtějí, když je možnost kojit a moci mu dát mléko, které je složením dokonale uzpůsobené přímo jemu na míru. Bez ohledu na to, že kojení není jen o nakrmení se. Se stim smiř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22523
13.11.21 21:54
@SlečnaDahlia píše:
Pokud kojit chce a existuje možnost, že kojit bude, tak rady typu „vykašli se na to a dej UM, však na tom hodně dětí přežilo“, jsou úplně mimo. Uměle mléko je skvělá věc, když matka kojit z jakéhokoliv příčiny nemůže, a bohu díky za něj, ale je to jen náhražka mateřského mléka a jsou, představ si, mámy, které pro své dítě tu náhražku nechtějí, když je možnost kojit a moci mu dát mléko, které je složením dokonale uzpůsobené přímo jemu na míru. Bez ohledu na to, že kojení není jen o nakrmení se. Se stim smiř.
:lol: ty jsi vtipná. Mě je úplně jedno jaké dítě je kojené a jaké ne. Stejně tak která matka je ochotná se kvůli tomu zničit. Nežijeme ve středověku, takže každý svého štěstí strůjcem. I matky, které kojit chtějí, prostě někdy nemůžou, s tím se smiř zase ty.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1094
13.11.21 21:56

A jaké jsi už vyzkoušela kojící polohy? Prso bych cpala hlavně v polospánku. Co uzdička, je ok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
13.11.21 21:59

Ja len pre povzbudenie - známa mala u dieťaťa žltačku, dlho sa neprisal vôbec, potom len veľmi občas, dostať sa k plnému kojeniu im trvalo 3 mesiace. Ale podarilo sa to a nakoniec kojila 2 roky.
Takže ešte nič neni stratené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4108
13.11.21 22:15

Já taky neměla teď mléko. Obecně jsem u všech dětí měla problém s kojením. A hele, tady nám v porodnici furt cpou k jídlu rohlíky a 3. a 4. noc syn tak strašně řval, vůbec jsem nespala. A prsa měl v puse furt. A najednou jsem teď jako dojná kravka, trhám tu v krmení rekordy.

Kolegyni tady na pokoji zase laktace nastupuje později, takže vždycky zkusila nakojit a pak dokrm. Teď se ukázalo, že měla i špatnou techniku, tak to se sestrou opravily. A už mě začíná dohánět, každým dnem se dávky vypité mimčem zvyšují.

Jde o to, pokud je vůle kojit, najít příčinu, proč kojit nejde. Určitě jsou případy, kdy laktace nenastoupí :nevim: ale těch IMO nebude mnoho, protože dřív by dítě nepřežilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15931
13.11.21 23:45
@SlečnaDahlia píše:
Pokud kojit chce a existuje možnost, že kojit bude, tak rady typu „vykašli se na to a dej UM, však na tom hodně dětí přežilo“, jsou úplně mimo. Uměle mléko je skvělá věc, když matka kojit z jakéhokoliv příčiny nemůže, a bohu díky za něj, ale je to jen náhražka mateřského mléka a jsou, představ si, mámy, které pro své dítě tu náhražku nechtějí, když je možnost kojit a moci mu dát mléko, které je složením dokonale uzpůsobené přímo jemu na míru. Bez ohledu na to, že kojení není jen o nakrmení se. Se stim smiř.

Presne tak.

Zakladatelko, pokud chces kojit, zkus tu motivaci jeste posbirat. Klidne jeste muzes plne kojit a porad je to jen 2 tydny vs. treba 2 roky pohodlneho kojeni. Jeste mas plno casu se hecnout a dat to.

Chce to opravdu dobrou laktacni poradkyni.

Pokud mas prsa porad nalita, zakladem je prso rozmasirovat, odstrikat a promackat v teple sprse tak, aby zmeklo a aby sel dvorec dvema prsty vytvarovat do placky, ktera zapadne diteti do pusinky.

Na tvrde nalite prso se ti neprisaje.

Pokud budes mit dobrou techniku (laktacni poradi) a polohu, prisaje se ti i bez kloboucku. Pak mu muzes do pusinky podstrcit i suplementor, ale pokud dostatecne casto odsavas a budes prikladat, laktace normalne stoupne a bude stacit.
Zkus i tzv. prirozenou polohu, tj. polosed a dite bricho na bricho, nozickama k tvym noham, hlavu do zaklonu a dvorec do pusy, deti se takto prisavaji lepe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat