Neproplatí mi dovolenou?

Anonymní
22.12.20 11:30

Neproplati mi dovolenou?

Ahoj holky, pracuji pres agenturu na hpp, mam jeste 3 dny dovolene, ktere mi zamestnavatel nechce dat, protoze je malo lidi v praci, vsichni cerpaji dovolenou. Byla jsem to tedy oznamit agenture a ta rekla, ze jim to je lito, ale dovolenou mi nemuzou proplatit ani prevest do dalsiho roku. Je tohle v poradku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
958
22.12.20 11:36

V pořádku to není. Dovolenou ti proplatit nemůžou, ale převést ji musí. Minalne v normálním pracovním poměru, nevim jestli agentury nemají nějaké změny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6734
22.12.20 11:42

Proplácí se jen při konci PP. Normálně to mají převést. Jen pokud není nějaký zádrhel ve smlouvě s tou agenturou atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 11:44

Asi bych jim řekla, že když nemůžou, tak já nemůžu jinak a nahlásím to na příslušné úřady :lol: Sorry ale jsem zamestnavatel, mam jen 10 lidí, ale tohle je scifi. Zamestnavatel má dovolenou buď nařídit 14 dní předem nebo proplatit, když se nevyčerpá. Už vidím, jak by se tvářili naši zaměstnanci, kdybych jim v podstatě řekla, že je okradu o jejich peníze :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 11:58
@Anonymní píše:
Asi bych jim řekla, že když nemůžou, tak já nemůžu jinak a nahlásím to na příslušné úřady :lol: Sorry ale jsem zamestnavatel, mam jen 10 lidí, ale tohle je scifi. Zamestnavatel má dovolenou buď nařídit 14 dní předem nebo proplatit, když se nevyčerpá. Už vidím, jak by se tvářili naši zaměstnanci, kdybych jim v podstatě řekla, že je okradu o jejich peníze :lol:

Muzu se tedy stezovat, neudelam ze sebe kacu?

• Citovat
  • Nahlásit
6734
22.12.20 12:06
@Anonymní píše:

Určitě. Chtěj vědět na základě čeho tu dovolenou chcou škrtnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24123
22.12.20 12:09
@Anonymní píše:

Ne neuděláš. Pokud provozní podmínky neumožní čerpat dovolenou, tak by Ti ji měli převédst do dalšího roku. Zvlášť, pokud to jsou jen dva dny.
Jako mám zkušenosti teda i s firmama které převody neumožňují (a i v případě převodu z důvodu dlouhodobé nemoci to byl dost voser), ale to bylo dáno i zkušeností frmy, že byla kvanta zaměstnanců, co si dovolenou prostě nečerpali (a HR s managementem nemělo koule pak nařizovat povinné čerpání další rok) Zase zaměstnanec věděl, že si musí dovolenou v průběhu roku vybrat a že si asi těžko můžou všichni 15. prosince vzmenout, že mají ještě pár dní volna a nárokovat ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24123
22.12.20 12:10

A nezapomeň o ní požádat písemně a chtít písemně případné zamítnutí. Per huba ti to nebude nic platné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2525
22.12.20 12:14

U nás se teda taky neproplácí, případně se převede, ale ideálně, když se vybere…proto se dovča plánuje dopředu, jsme ve službách, které musí být pokryty, takže když si někdo vzpomene pozdě, tak se může stát, že dovču nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
22.12.20 12:34
@Anonymní píše:
Ahoj holky, pracuji pres agenturu na hpp, mam jeste 3 dny dovolene, ktere mi zamestnavatel nechce dat, protoze je malo lidi v praci, vsichni cerpaji dovolenou. Byla jsem to tedy oznamit agenture a ta rekla, ze jim to je lito, ale dovolenou mi nemuzou proplatit ani prevest do dalsiho roku. Je tohle v poradku?

Musí umožnit čerpání, nebo převést, jinak inspektorát práce. Proplacení je možné jen při skončení pracovního poměru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3279
22.12.20 12:52

Dovolenou ti nikdo vzít nemůže. Pokud nevycerpas, tak se ti převede do dalšího roku nebo při konci PP proplati. Můžeš řešit s inspektorátem práce, pokud s agenturou nebude rozumná domluva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
22.12.20 12:53

Zakladatelko, nenechej se odbýt. Zkoušejí, co si můžou dovolit. Že nechtějí proplatit, to chápu, ale nepřevést do dalšího roku?
Ať ti ukážou dokument, na základě kterého to odmítají.
Případně si nechej od nich písemně potvrdit, že dovolenou neproplatí ani nepřevedou. Řekni, že to potřebuješ pro konzultaci se Státním úřadem inspekce práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
22.12.20 12:56
@Anonymní píše:
Asi bych jim řekla, že když nemůžou, tak já nemůžu jinak a nahlásím to na příslušné úřady :lol: Sorry ale jsem zamestnavatel, mam jen 10 lidí, ale tohle je scifi. Zamestnavatel má dovolenou buď nařídit 14 dní předem nebo proplatit, když se nevyčerpá. Už vidím, jak by se tvářili naši zaměstnanci, kdybych jim v podstatě řekla, že je okradu o jejich peníze :lol:

Jako fakt proplatit? A víš, že zákony to zaměstnancům umožní max převést?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 13:03

A je nějak omezeno, ze zákona, kolik dní dovolené se smí převést do dalšího roku? Nám každý rok zaměstnavatel tvrdí, že se převádět nesmí nebo jen dva dny, které si musíme vyčerpat nejpozději do března. :think: Letos to tak špatně vyšlo, že mi zbývá deset dní. Kvůli rozvržení směn a tomu, že je nás málo jsem si ji nestihla vybrat :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
958
22.12.20 13:06
@Anonymní píše:
A je nějak omezeno, ze zákona, kolik dní dovolené se smí převést do dalšího roku? Nám každý rok zaměstnavatel tvrdí, že se převádět nesmí nebo jen dva dny, které si musíme vyčerpat nejpozději do března. :think: Letos to tak špatně vyšlo, že mi zbývá deset dní. Kvůli rozvržení směn a tomu, že je nás málo jsem si ji nestihla vybrat :roll:

Správně by jsi neměla převádět předloňskou dovolenou, takže víc jak 20 dní bych řekla. V zákoníku práce je to napsáno dost šalamounsky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat