OČR - musím do práce?

Anonymní
22.12.20 11:08

OČR-musim do práce?

Ahoj holky, mám takový problém. Zavřeli nám školku kvůli korone a do toho mi onemocněla dcera. Jsem na OČR a zaměstnavatel mi napsal, že se mám dostavit mezi svátky na inventuru, že si to mám zařídit jak chci! Má na to právo? Manžel je mezi svátky také v práci a hlídání pro nemocné děti nemám a ani bych je nikam nemocné nedávala. Na mou zprávu už zaměstnavatel nijak nereagoval… :roll: Jsem z toho na nervy, beru léky na uklidnění, nemůžu nervama jist :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30965
22.12.20 11:09

Nema, mas OCR tak pochopitelne nejsi povinna nikam chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6759
22.12.20 11:11

On ať si to zařídí jak chce. Určitě nikam z OCR nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9396
22.12.20 11:13

Právo na to nemá, ale asi bych hledala jinou práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 11:19

Já nemám ani podepsanou hmotnou zodpovědnost…Měla bych tam být jen jako zapisovatelka, pracuji jako nákupčí 🤦🏼‍♀️ 🙄 Já už mu hlásila v listopadu, že budu mít s inventurou problém, že nemám kam dát děti mezi svátkama a koronavirus to vyřešil za mě… Ale že mi stejně napíše takovou zprávu, když jsem mu psala, že má dcera nějaký bacil na průduškách…🙄

• Citovat
  • Nahlásit
62162
22.12.20 11:24
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám takový problém. Zavřeli nám školku kvůli korone a do toho mi onemocněla dcera. Jsem na OČR a zaměstnavatel mi napsal, že se mám dostavit mezi svátky na inventuru, že si to mám zařídit jak chci! Má na to právo? Manžel je mezi svátky také v práci a hlídání pro nemocné děti nemám a ani bych je nikam nemocné nedávala. Na mou zprávu už zaměstnavatel nijak nereagoval… :roll: Jsem z toho na nervy, beru léky na uklidnění, nemůžu nervama jist :(

Nemá na to právo, má smůlu. Máš očr a nazdar. Drzost některých je neskutečná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5244
22.12.20 11:54

Tak když ti to dal písemně… tak si to ulož. Třeba se bude hodit 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 12:10

A může mi kvůli tomu vzít pohyblivou složku mzdy?

• Citovat
  • Nahlásit
26218
22.12.20 12:22
@Anonymní píše:

Tak to jsou v podstatě premie, ne? S temi si muze delat co chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
22.12.20 12:25
@Anonymní píše:

Může. Dá ti jen základní plat, který máš ujednaný ve smlouvě. Ostatní nenárokové složky ti dát nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 12:38

Na já mám půlku platů fix a půlka platu pohyblivka s tím, že to je jen jistota zaměstnavatele, kvůli nezodpovědným zaměstnancům, že prý to tak mají a že to budu dostávat normálně, pokud chodím do práce a nejsem de*il 😂 Ale teď si také myslím, že mi to za to OCR vezme…🤦🏼‍♀️ Jak kdybych za to mohla…

• Citovat
  • Nahlásit
9396
22.12.20 13:21

Takhle velký podíl pohyblívé složky, když dám pryč specifické obory, bývá u běžné práce znakem neseriozního zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 13:39

@Sany80s No také mě to překvapilo u podpisu smlouvy, ale kolegyně mě ujistovala, že se nemusím bát, že to dostává každý měsíc v plné výši… No a teď vidím případ, kdy je to pro mě nevýhodné aniž bych něco zavinila 🙄

• Citovat
  • Nahlásit
17923
22.12.20 13:46
@Anonymní píše:
@Sany80s No také mě to překvapilo u podpisu smlouvy, ale kolegyně mě ujistovala, že se nemusím bát, že to dostává každý měsíc v plné výši… No a teď vidím případ, kdy je to pro mě nevýhodné aniž bych něco zavinila 🙄

Asi bere často maminky :D letos se mu to vyplatilo… A jako jo, chápu ho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.12.20 13:51

@Bubla Bůčková nn maminky jsme tam jen my dvě, ale kolegyně má to štěstí, že má v jakékoliv situaci hlídání dětí, což u mě takové štěstí není. Prý se to nastavilo kvůli řidičům, kteří třeba sidili práci atd, ale nechápu, proč to mají kancelářský 🤷🏼‍♀️ 🤦🏼‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat